Gå til innhold
Hundesonen.no

Avstemning: kan hanhunder ha rosa på seg?


Poter

Hanhunder med rosa  

118 stemmer

  1. 1.

    • Ja
      59
    • Nei
      57
    • Vet ikke
      4


Recommended Posts

Skrevet

En uhøytidelig avstemning:

Synes du hanhunder kan ha rosa utstyr, så som halsbånd, sele eller dekken? Hvorfor eventuelt hvorfor ikke?

Skrevet

Kan de vel. Hvis du tåler å få hundre kommentarer a'la det her: "Er bikkja di homse eller? Hø hø hø"

Oscar gikk med rosa halsbånd engang, og han ble pepret av teite menn med ES i skogen :)

Skrevet

Jeg vil nok sige at det kommer an på type/race hund og ejer, men jeg selv ville aldrig lade Einstein rende rundt med lyserødt, typen siger i forvejen at Charlie ligner en lille mammadalt og homsehund når han får lyseblåt skærf rundt om halsen.

Skrevet

Aris fikk rosa og rødt bånd under verste "Femidotten" perioden :)

Men det var liksom ikke rosa lakk med diamanter heller da..

Skrevet

Timo er hannhund og har flere dekken som er rosa, blant annet badekåpe i rosa. Ser ingen problem med det, er jo bare en farge uansett. :)

Skrevet

Blir vel det samme som på mennesker :) Selvsagt kan gutter gå med rosa, akkurat som jenter kan gå med feks blått. Blir litt for teit å henge seg oppi farge synes jeg da ;)

Skrevet

Ja :)

Men, vel jeg har to tisper så gullet slipper det... Men han må jo ha stæsj, så han går rundt med et i bredt sort lakk med "hull" i selve halsbånde helt igjenom som er i gull med diamantstæsj på.

Skrevet

Synes også at hanhunder kan gå i rosa. Vet jo det er noen som mener at hvis hanhunden går i rosa så vil den bli homofil eller kjønnsforvirret. Vel, nå er ikke fargene det som avgjør seksuell legning og ei heller definerer kjønn -spesielt ikke på hunder! Så jeg tror hanhunder trygt kan gå med rosa -på lik linje med at tisper kan gå med blått eller turkis. Det har jeg forresten ikke møtt like mange meninger om. Det virker som om tisper kan ha på seg hvilke som helst farger, mens hanhunder bør ha mer maskuline farger.

Skrevet

Klart de kan. :) Jeg hater rosa og ville ikke brukt det på verken meg selv eller Kaizer, men om andre har rosa eller blått eller svart eller hva det skulle være på utstyr o.l bryr meg ikke.

Skrevet

Jeg har nok like store sperrer på rosa til hannhund som rosa til guttungen min, så nei. Det er da så mange andre farger å velge i, så jeg ser ikke helt behovet heller :)

Skrevet

Det syns jeg de kan, det er jo opp til eieren...!

Jeg for min del ville aldri brukt rosa på noen hunder.. pga at jeg ikke er spesielt fan av rosa.. :)

Skrevet

Det blir jo opp til hver og en hva de vil putte på bikkja si, men her i huset kommer det aldri, aaaaaaldri! rosa utstyr til gutta.

Det bare byr meg imot å putte rosa dilldall på gutta mine, men så er ikke jeg noen fan av rosa uansett, syns det blir for fjåsete tilogmed på tisper noenganger, så jeg ville nok ikke brukt rosa utstyr om jeg hadde hatt tisper engang.

Skrevet

Selvfølgelig KAN hannhunder bruke rosa, men min hannhund kommer aldri til å ha noe rosa på seg. Jeg liker ikke rosa på meg selv heller...

Guest Just me!!
Skrevet

Klart de kan! Hilsen Archie. :)

Homogutt002.jpg

Egentlig tror jeg bikkjene driter i fargen. ;) Archie er stolt av å ha andre meninger enn de fleste hannhunder da..

Skrevet

For bikkja tror jeg det er revnende likegyldig hva han går i.

Men man bruker ikke rosa på en hannhund vel. Det er som å putte rosa på en nyfødt gutt synes jeg.

Skrevet

Det er klart de kan det, det er opp til eieren synes nå jeg :)

Jeg personlig ville aldri kledd Scilos i rosa, men det er vel bare smak og behag ;)

Skrevet

Syns det kommer helt ann på hva slags rase du har, men jeg ville aldri ha puttet noe rosa på Klein.

Når jeg tenker etter så ville jeg heller ikke brukt noe rosa på Sara.

Skrevet
Jeg syns rosa er jentefarge! :)

Døh, sløving! Det er ingenting som heter "gutte- og jentefarger"!

Så ja, hunder ha hvilken som helst farge på bånd/kobbel. Opp til eieren (men jeg hadde personlig aldri puttet noe råååsa på Sofus. Men jeg liker liksom ikke rosa heller da ;))

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...