Gå til innhold
Hundesonen.no

Avstemning: kan hanhunder ha rosa på seg?


Poter

Hanhunder med rosa  

118 stemmer

  1. 1.

    • Ja
      59
    • Nei
      57
    • Vet ikke
      4


Recommended Posts

Skrevet

En uhøytidelig avstemning:

Synes du hanhunder kan ha rosa utstyr, så som halsbånd, sele eller dekken? Hvorfor eventuelt hvorfor ikke?

Skrevet

Kan de vel. Hvis du tåler å få hundre kommentarer a'la det her: "Er bikkja di homse eller? Hø hø hø"

Oscar gikk med rosa halsbånd engang, og han ble pepret av teite menn med ES i skogen :)

Skrevet

Jeg vil nok sige at det kommer an på type/race hund og ejer, men jeg selv ville aldrig lade Einstein rende rundt med lyserødt, typen siger i forvejen at Charlie ligner en lille mammadalt og homsehund når han får lyseblåt skærf rundt om halsen.

Skrevet

Aris fikk rosa og rødt bånd under verste "Femidotten" perioden :)

Men det var liksom ikke rosa lakk med diamanter heller da..

Skrevet

Timo er hannhund og har flere dekken som er rosa, blant annet badekåpe i rosa. Ser ingen problem med det, er jo bare en farge uansett. :)

Skrevet

Blir vel det samme som på mennesker :) Selvsagt kan gutter gå med rosa, akkurat som jenter kan gå med feks blått. Blir litt for teit å henge seg oppi farge synes jeg da ;)

Skrevet

Ja :)

Men, vel jeg har to tisper så gullet slipper det... Men han må jo ha stæsj, så han går rundt med et i bredt sort lakk med "hull" i selve halsbånde helt igjenom som er i gull med diamantstæsj på.

Skrevet

Synes også at hanhunder kan gå i rosa. Vet jo det er noen som mener at hvis hanhunden går i rosa så vil den bli homofil eller kjønnsforvirret. Vel, nå er ikke fargene det som avgjør seksuell legning og ei heller definerer kjønn -spesielt ikke på hunder! Så jeg tror hanhunder trygt kan gå med rosa -på lik linje med at tisper kan gå med blått eller turkis. Det har jeg forresten ikke møtt like mange meninger om. Det virker som om tisper kan ha på seg hvilke som helst farger, mens hanhunder bør ha mer maskuline farger.

Skrevet

Klart de kan. :) Jeg hater rosa og ville ikke brukt det på verken meg selv eller Kaizer, men om andre har rosa eller blått eller svart eller hva det skulle være på utstyr o.l bryr meg ikke.

Skrevet

Jeg har nok like store sperrer på rosa til hannhund som rosa til guttungen min, så nei. Det er da så mange andre farger å velge i, så jeg ser ikke helt behovet heller :)

Skrevet

Det syns jeg de kan, det er jo opp til eieren...!

Jeg for min del ville aldri brukt rosa på noen hunder.. pga at jeg ikke er spesielt fan av rosa.. :)

Skrevet

Det blir jo opp til hver og en hva de vil putte på bikkja si, men her i huset kommer det aldri, aaaaaaldri! rosa utstyr til gutta.

Det bare byr meg imot å putte rosa dilldall på gutta mine, men så er ikke jeg noen fan av rosa uansett, syns det blir for fjåsete tilogmed på tisper noenganger, så jeg ville nok ikke brukt rosa utstyr om jeg hadde hatt tisper engang.

Skrevet

Selvfølgelig KAN hannhunder bruke rosa, men min hannhund kommer aldri til å ha noe rosa på seg. Jeg liker ikke rosa på meg selv heller...

Guest Just me!!
Skrevet

Klart de kan! Hilsen Archie. :)

Homogutt002.jpg

Egentlig tror jeg bikkjene driter i fargen. ;) Archie er stolt av å ha andre meninger enn de fleste hannhunder da..

Skrevet

For bikkja tror jeg det er revnende likegyldig hva han går i.

Men man bruker ikke rosa på en hannhund vel. Det er som å putte rosa på en nyfødt gutt synes jeg.

Skrevet

Det er klart de kan det, det er opp til eieren synes nå jeg :)

Jeg personlig ville aldri kledd Scilos i rosa, men det er vel bare smak og behag ;)

Skrevet

Syns det kommer helt ann på hva slags rase du har, men jeg ville aldri ha puttet noe rosa på Klein.

Når jeg tenker etter så ville jeg heller ikke brukt noe rosa på Sara.

Skrevet
Jeg syns rosa er jentefarge! :)

Døh, sløving! Det er ingenting som heter "gutte- og jentefarger"!

Så ja, hunder ha hvilken som helst farge på bånd/kobbel. Opp til eieren (men jeg hadde personlig aldri puttet noe råååsa på Sofus. Men jeg liker liksom ikke rosa heller da ;))

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
×
×
  • Opprett ny...