Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken av disse ville du valgt?


Wheaten terrier

Hvilken av disse tre rasene?  

78 stemmer

  1. 1.

    • Cavalier King Charles Spaniel
      18
    • Shetland Sheepdog
      47
    • Japansk spisshund
      13


Recommended Posts

Skrevet

Dette er altså de tre hundene som står høyt på min liste, Sheltie har jeg jo veldig lyst på (Ps. Dette er altså om en del år...) men de andre to liker jeg også kjempegodt, så, hvilken av de tre rasene ville du valgt?

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Ville nok valgt sheltie.

Men burde ikke dette ligge under Hundeprat kanskje? :?

Skrevet

kanskje litt dumt å svare her da, men det hadde nokk blitt en japaner. men etter det så hadde det blitt en sheltie. :wink:

Skrevet

Jeg ville nok valgt japansk spisshund. Har litt sans for de, og så har jeg hatt sheltie og må desverre si at jeg synes der var vel mye lyd... :oops:

Skrevet
Jeg ville nok valgt japansk spisshund. Har litt sans for de, og så har jeg hatt sheltie og må desverre si at jeg synes der var vel mye lyd... :oops:

Hihi :) For japansk spisshund er kjent for å være så stille ;)

Skrevet

Hihi :) For japansk spisshund er kjent for å være så stille ;)

må inrømme at jeg ikke vet om de og lager mye lyd... :oops: Har bare sett de en del på utstilling og der var de stille...

Skrevet

Japansk spisshund, uten tvil! hehe...

Husker vi var nære ved å komme hjem med en liten hvit "ball" her for endel år siden! hehe..

Veit vel igrunn ikke helt hvorfor det ikke ble noe av, men hadde vel nok med den hunden vi hadde fra før da :wink:

Selv om iallfall jeg veldig gjerne skulle hatt han :)

Skrevet

Tror vel kanskje det ville blitt cavalieren- mest fordi jeg kjenner mange som er utrolig lydløse til å være små hunder.. Ellers liker jeg veldig godt både japaneren og sheltien.

Skrevet

Liker egentlig alle de tre rasene nevnt ovenfor, men Cavalieren er nok den jeg ville valgt :wink: Skal ikke se bort ifra at jeg får en om noen år.. :roll:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...