Gå til innhold
Hundesonen.no

Skrive CV - ta med hundeting?


Ingvild

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har planer om å få laga meg en CV og søke på jobb i noen dyrebutikker. Jeg har ikke noe arbeidserfaring fra før av, med unntak av sånn arbeidsuke på Nidar, male for huseierlaget og male våningshuset på gården vår, men jeg tenkte derfor at det kanskje gikk an å putte på noe hunderelaterte greier for å vise at jeg er litt mer engasjert og kan litt mer enn en som bare "lufter bikkja rundt kvartalet" en gang i blant... Det jeg tenkte på var å skrive opp litt "ordentlige" ting (type utstillingskomité, NKKU-styre, skriver på noen utstillinger (+ hvilke selvsagt), NKKU-mester i hundekunnskap etc) under overskrifta "Andre relevante erfaringer" e.l. Blir dette bare teit og desperat, eller burde jeg gjøre det? Siden jeg ikke har noe annet å skrive på CV-en min bortsett fra hvor jeg har gått på skole...

Skrevet

Jeg synes du skal gjøre det! På CV og søknad skal man fremheve så mye positivt som mulig, og når du søker på en hunderelatert jobb er det da bare rett og rimelig at du slenger med relevant erfaring :ahappy:

Skrevet

Jeg synes absolutt du skal ta med sånne ting. Selv når du søker på jobber som ikke har noe med hund å gjøre, så sier slike ting noe om engasjement, at du ikke er redd for å ta på deg arbeidsoppgaver, at du er tillitsvekkende (valgt inn i styre etc). Dette kan være det lille plusset som skal til for å få en jobb.

Skrevet

Jeg skrev det på min CV da jeg søkte på jobben jeg har nå(daglig leder på dyreklinikk), og er ganske sikker på at det sammen med annen relevant erfaring var avgjørende.

Skrevet

Ja, bare gjør det. Jeg har med en MASSE tull på min CV, fordi jeg i likhet med deg har null arbeidserfaring. :blink:

Skrevet
Ja, bare gjør det. Jeg har med en MASSE tull på min CV, fordi jeg i likhet med deg har null arbeidserfaring. :kiss:

Må bare kommentere dette, det er er ikke smart å ha "masse tull" på CV'en, da det vil se rotete ut og har det ingen relevans til jobben det søkes på trekker det mer ned enn opp.

Men i ditt tilfelle Ingvild så ville jeg i aller høyeste grad tatt med hunderelaterte ting, det er jo veldig relevant til den jobben du søker på!

(Norgesmester i hundekunnskap er ikke noe hvem som helst kan skilte med! :blink:)

Skrevet

Jeg ser på styremedlemskap i supporterklubber som tull, men... jeg må slutte å tro at folk vet hva jeg tenker ;)

Skrevet

Ingvild: NKKU går vel under verv? Det er jo veldig positivt i forhold til at du er ung.

Har selv ganske lite på CVen. Men ved å fylle på f.eks Kennelhjelp/Handler, som itillegg går over flere år så ble det jo fort litt mer. Dessuten skriver jeg som regel på presentasjon at jeg er aktiv med hundene, noe som er bra i de fleste sammenhenger i og med at du kanskje fremstår som en aktiv person, mer enn og bare si "jeg er en aktiv person" ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...