Gå til innhold
Hundesonen.no

Dråpebilder!


SoppenCamilla

Recommended Posts

  • Svar 393
  • Created
  • Siste svar

Man kan også forgripe seg heftig på bildene i Photoshop, det kan bli kult! Har bare prøvd meg litt frem her.

Her er samme bildet, bare med to forskjellige farger. Den oransje er den originale.

drape2.jpg

drape3.jpg

Så en litt mer diffus variant av et annet bilde..

drape4.jpg

Tydeligvis i det lilla hjørnet i natt, litt lavere saturation på dette

drape5.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Hvordan får dere egentlig til å ta dråpebilder innendørs? Det er bare alt for dårlig lys til å ta innendørs for meg! :) Har tatt noen "annerledes" dråpebilder utendørs, bare for å prøve innstillinger da. Kanskje legge ut de senere..hehe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvordan får dere egentlig til å ta dråpebilder innendørs? Det er bare alt for dårlig lys til å ta innendørs for meg! :) Har tatt noen "annerledes" dråpebilder utendørs, bare for å prøve innstillinger da. Kanskje legge ut de senere..hehe.

Blitz og finne den lyseste plassen innendørs som under ei sterk lampe som man tar av skjermen på o.l.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja jeg satt ved kjøkkenbordet og på kjøkkenbenken under lysene. På kjøkkenbordet ble det like bra enda det er ganske mørkt akkurat der.

Jeg bruker så rask lukkertid som mulig, fokuserer manuelt og tar noen testbilder. Brukte en skje til å drøppe vann/såpe ned i en stor bolle med vann. Brukte kameraveska på siden av bollen for å ha noe å støtte kameraet på og komme i høyde med skåla. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Måtte prøve litt til idag:

66435-1206830266-0-l.jpg

66435-1206830266-3-l.jpg

66435-1206830266-5-l.jpg

66435-1206830266-6-l.jpg

66435-1206830266-7-l.jpg

66435-1206832497-9.jpg

66435-1206832497-7.jpg

66435-1206832497-4.jpg

66435-1206832497-2.jpg

Av sikkert 600 bilder så ble jeg litt fornøyd med disse iallefall. :thumbsdown: Tror det var flaksen som slo inn. Linsa ble våt på glasset og jeg satt med hjertet i halsen og svette i panna en stund, -livredd for å miste kameraet nedi vannet :frantics: Posen med hundematen til Emma ble min redning siden jeg ikke hadde noe annet som erteposer o.l...

TIPS: Legg noe fargerikt under skåla du har vannet oppi for morsomme farge-effekter i vannet!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

drpe4.jpg

Syns dette ble stiligst! Utrolig kult med det knallrøde du har under(?) skåla. Liker godt de små dråpene som ser ut som de "flyr" rundt over vannet ;)

Tips nr 2 fra Anniken: Drypp vann ned på et speil og prøv masse forskjellige vinkler osv. Kan gi morsomme effekter hvis man får det til noe jeg ikke klarte helt:

66435-1206830266-0-l.jpg
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Syns dette ble stiligst! Utrolig kult med det knallrøde du har under(?) skåla. Liker godt de små dråpene som ser ut som de "flyr" rundt over vannet :P

Takk! Jeg la noen knallrøde servietter i vasken og mellom syltetøyglasset som jeg brukte under bollen og bollen. Bollen har litt turkis i seg, så det ble fine farger.. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 months later...
Jeg skjønner ikke dette med knivspiss for å få fokus. Hvor gjør du av knivspissen da, jeg ser den jo ikke på noen av bildene?

Man fokuserer manuelt på knivspissen (holder den ca midt over vannet, der man vil ha dråpen), så tar man den bort, og drypper dråper der man hadde knivspissen, for der har man fokusert, ikkesant, og da blir dråpene skarpe og fokuserte! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det bare meg eller er det sykt vanskelig å finne fokuset? Jeg må liksom stille inn på knivspissen og så må jeg huske hvor spissen var og dryppe med flaska på akkurat samme sted hele veien. Holde flaska på samme sted hele tiden er jo ikke dritlett heller. Noen tips?

Og av bildene dere tar, hvor mange prosent er ålreite dråper? Og bruker dere vanlig linse eller makro?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
    • Hva får hun for stress? Min Odin var også en lettstresset type og fungerte bedre med Eldepryl på sine eldre dager. Jeg tenker det er ganske naturlig at hun foretrekker det vante og trenger kontroll på omgivelsene med alderen. Det trenger ikke å være slutt enda, så lenge hun ikke har mye smerter og virker glad og fornøyd.  Blir det bjeffing om du har dem sammen, men begrenser området, altså ikke hele huset? Yngste begynner jo også å nærme seg voksen, og herjingen vil nok gi seg. Hvor lenge holder de på når de er alene sammen? Jeg tenker kanskje det er like greit for begge, og så får de legge seg og slappe av etterhvert?
    • Junior ligger og sover når hun er alene. Uten lyd. Den eldste har generelt mer og mer lyd med alderen. Gamlemor vil ha tilgang på hele huset slik hun er vant til. Hun finner seg ikke i å bli stengt inne på et rom,som for eksempel soverom/kjellerstue,der hun uansett pleier å legge seg. Døra må være åpen,så hun kan gå opp og ned trappa. De få gangene det har fungert på et slags vis, har junior lagt seg i gangen oppe, og gamlemor har lagt seg frivillig nede. Men,døra kan ikke være igjen mellom dem, for da blir det altså et voldsomt bråk som høres helt inn i huset til naboen.  Merker jo at hun begynner å bli litt gammel, men klarer ikke helt å tolke om hun glemmer litt noen ganger,kanskje. Syn og hørsel er det ingenting galt med,og alle undersøkelser hos veterinær er helt topp.  Har ingen forklaring på hvorfor hun bjeffer hele tiden når de er alene,  for hun er så glad i den lille frøkna. Det kan bli for voldsom leking når lillemor får overtenning, og derfor tenkte vi det var lurt å ha dem adskilt,men det vil gamlemor heller ikke. Spesielt dette prosjektet hun hadde med å meget bestemt jobbe intenst med å skyve bort kompostgrinda mellom dem for å komme seg inn til junior var litt spesielt å se på video.  Hun passer alltid på at junior har det bra, og helt siden valpen var bitteliten,har hun passet på henne som om det var hennes egen. Skal legge til at det er MYE bjeffing fra henne ellers også, ikke når vi er alene i familien, men på det meste annet. Det har blitt betraktelig verre med alder, og vi prøver å skjerme henne så godt vi kan. Vi har på radio så hun ikke skal høre så mye lyder, vi drar for gardinene så hun ikke skal få med seg alt som skjer utenfor osv. Jeg tror kanskje vi har litt skylapper på fordi vi ikke ønsker å se hvor ille lydnivået har blitt med alderen, men vi føler at hvis vi tilrettelegger nok for henne,så er hun fornøyd og har det bra. Og vi ønsker å strekke oss langt for at hun skal ha det bra. Det er mulig at alt handler om at hun er stressa,  kanskje er litt forvirret til tider,og at det er en grunn til at hun ikke klarer å roe seg.  Hun løper opp og ned trappa, bort til vinduene og bjeffer hele tiden. Så kan det bli stille litt,så er det på igjen. Når hun er hos hundepasser,så fungerer det bra, de bryr seg ikke om lyden, og hos veterinæren er hun helt rolig,og sitter med et stort smil på bordet.  På tur er hun helt rolig, ikke en lyd hvis det ikke kommer noen,da. Og inne og ute er hun stille hvis ingen kjører forbi,eller dukker opp på døra. I sommer har hun elsket å ligge hele dagen i skyggen, og sove.  Hun får metacam hver dag fordi vi mistenker artrose i et bein. Og hun får antidepressiva for stress. Beklager,dette ble nok litt rotete,  men vi har altså litt utfordringer med å forstå hva dette handler om. Er det kanskje vi som ikke skjønner at dette egentlig handler om en gammel hund som kanskje bør få slippe snart. Usikker. Faren min og svigerfar mener det.  Jeg har dratt det for langt med en syk hund før, så vi prøver å være veldig åpne for innspill. Hun virker altså som om hun har det bra når alt er kjent og slik det pleide å være. Når hun er alene hjemme slik hun var før når hun var eneste hund i heimen. Det er sjelden hun må være alene hjemme, det er ingen som er på jobb hele dagen lenger. Men,når vi tar med oss mini og drar,ser hun veldig blid ut,og går ned og legger seg med en gang.        
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...