Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 55
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er alltid gøy å se tråder fra år tilbake bli dratt opp!

Skrevet
liz111ak.jpg skikkelig godgutt :lol: for noen er denne typen for tøff da... finnes kanskje ikke fler i hele verden som han... *sukk*
Skrevet
Liker UTROLIG godt fargene hans! Skikkelig mørk robust type! :lol:

hihi, takk ;) liker også litt tøffe aussier :)

  • 1 year later...
Skrevet

Hm.. Jeg synes at alle fargene er fine. På aussiene så liker jeg best blue merle og red tricolour. Så må jo selve utseende også være fint da;). Jeg liker at de er litt tynne jeg. Litt likere Bc-ene :)

  • 1 year later...
Skrevet

Dere har jo misforstått helt..!

66435-1218552434-29.jpg

Fineste fargen er sort og hvit, også kalt sort bicolor :blink:

Men så må jeg rette litt på startinnlegget; aussien kommer i mange flere farger enn det ga uttrykk for!

Aussien kan være helsort, og den kan være sort med tegninger (hvitt eller tan-farge). black aussies

Blue merlene kan ha tan-tegninger eller ikke, og hvis de er uten så kalles de blue merle bi eller "blue merle hvit/white" .. De kan også være blue merle uten å ha noe synlig hvitt på seg i det hele tatt, og da er de bare "blue merle with tanpoints" .. blue merles

De røde kan være så mørkerøde at de nesten ser sorte ut helt til lyyyys lyyyyyyys rød som nesten ser gul ut. De kan ha hvite tegninger eller tan-tegninger, eller begge delene. Har de begge deler er de red tricolor. Har de bare en av delene er de red bicolor. I tillegg så kan de være HELT røde, altså uten en flekk av en annen farge. Da er de "self-red" eller helrød på godt norsk. red aussies

Red merlene er som blue merlene, rett og slett. Utrolig stor variasjon i denne fargen også: red merle

Skrevet
Marietrff_015.jpg

Sånne farger er finest :blink:

Den lille frøkna der er søstra til My :lol: Men har du spurt om lov til å legge ut dette bildet? Vet det er tatt av en dame i Sverige (www.noah.se) Husk copyright-greierne!

Skrevet

Jeg liker best red merle tror jeg. Ble litt i tvil når jeg så linkene som Anniken&rotta la ut.

SnickersBrindleMix.JPG

Synes denne brindle var fin jeg, fint med hale og :blink:

Nå har ikke jeg satt meg så veldig godt inn i aussiens rasestander, men er ørene skal vel ikke se slik ut?

Skrevet
Den lille frøkna der er søstra til My :blink: Men har du spurt om lov til å legge ut dette bildet? Vet det er tatt av en dame i Sverige (www.noah.se) Husk copyright-greierne!

Ja derfor jeg fant det, huska jeg så den fargen den gangen du posta bilder av kullet. Men å spørre om lov for å legge ut bilde... Jish, jeg kan heller legge ut link eller no? Orker ikke spørre bare for å illustrere, da går jeg heller om tullereglene :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



×
×
  • Opprett ny...