Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte jeg skulle vise dere bilde av aussiens farger :) hvem liker du best? Jeg synes alle fargene er fine :P

TinkaogLuna.jpg Luna og moren hennes, begge er Red Merle

conformation_17.jpg Blue Merle

sorttri.jpg Sort Tricolor

250px-MiniAussie7_wb.jpg Red Tricolor

  • Svar 55
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er alltid gøy å se tråder fra år tilbake bli dratt opp!

Skrevet

"Aussien kan fåes i 4 forskjellige fargekombinasjoner som er: Red merle, Blue Merle ,Sort Tricolor og Red Tricolor alle med eller uten hvite tegninger og/eller tan tegninger" klit ut fra aussiens rasestandar

Vet ikke om det er flere farger enn dette, men de fargene kan variere veldig mye, tegninger i pelsen osv. eller hvite flekker.

Skrevet
Synes alle er like fine jeg :D Kommer mer an på hunden..

:( du er så politisk korrekt du ;) "alle farger er like fine" "man skal ikke skue hunden på hårene" :D:P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...