Gå til innhold
Hundesonen.no

Lisa


charlotte

Recommended Posts

  • Svar 120
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Hu er virkelig flott altså!!

Så slank og elegant!!

På det nederste bildet ligner hun litt på en mynde.. en whippet kanskje :)

Skrevet
Hu er virkelig flott altså!!

Så slank og elegant!!

På det nederste bildet ligner hun litt på en mynde.. en whippet kanskje :)

Tenkte på det samme :P

Skrevet
Whippet? jaja, bedre det enn å være feit tønne :P

Tror bare det er måten hun ligger på :) For på de øverste bilene er hun ikke en whippet-look-alike :P

Skrevet

Hehe, nei men hun ser jo ikke ut som en rasetypisk labrador heller da. Er ikke så greit for folk flest å se hva slags rase det er, med den kroppsfasongen :) Men så er hun et arbeidsjern da, selv om hun aldri kommer til å score på utstilling!

Skrevet

Nei, syns hun ligner mer på en gul Flat enn en labbis :) Men det gjør ikke noe når det er bruks hund du skal ha!! (må jo inrømme at hun er myyye finere enn mange av labbisene i ringen!!)

Skrevet

Trodde dere skulle si hun var rar og at jeg måtte fete henne opp jeg, hehe :) Ble litt overrasket nå.

Jeg synes bruksegenskapene er så mye viktigere, det er derfor jeg valgte meg en rein-avla jakt-labb i stedet for en utstillingslabrador. Jeg trener jo kun apport og feltsøk, og da nytter det ikke med en svær, feit hund som mister pusten etter en halv dag på jakt. Dessuten er jakt-labben topp å bruke i agility, spor, redning og selvfølgelig populær bombe/narkotika hund. Myye lettere og mer utholdende. En negativ ting (kan være neagtiv hvertfall) er at de ofte har BC- hjerne, særlig den engelske jakt-labben som jeg har. Den svenske og norske er litt annerledes.

Skrevet

Ja, absolutt. Hun er reinavlet jakthund, så hun er svært arbeidsvillig og lettlært. Har super hukommelse og rask og effektiv i arbeidet sitt. Hun er knall i apport, vannapport, feltsøk, spor, lydighet osv.

Synes hun var kjempeflott jeg!!! Slank og fin! Gode bruksegenskaper da?
Skrevet

Jeg må si at har ikke så sans for labradorer, men når du har fortalt om denne jaktlabradoren, må jeg si at de var flott! Liker de mye bedre enn de "tønnene", som du sier. :) Og Lisa var bare helskjønn!! Så søt! Og grattis med kameraet! :wink:

Skrevet

Hun var unormalt stresset og hyperaktiv, delvis pga linjene hennes og delvis pga min tøffe oppdragelse. Hun hadde sinnsyke drifter, og jeg var litt for streng med henne i valpetiden noe som gav et dårlig resultat for min trening. Begynte å trene rundering (redningshund) og apport men hun bare stresset seg gjennom treningene. Jeg så ikke noen fremgang med henne siden jeg visste at jeg ikke ville få tid til passivitetstrening pga jobben min, og visste at hun kunne få det bedre. Derfor omplasserte jeg henne til noen kjempesnille mennesker i Tromsø som lar henne trekke og kløve og bruke seg ordentlig, i en mer positiv retning enn det jeg klarte. Jeg var så sliten av henne, og hun hadde det nok ikke noe særlig bedre. Så det var nok til det beste :P

Grattis med "krutttønna" da!! :wink: Kjempe fin!!! :P  :)  

Leste et annet sted at du har omplassert Dobberen din, hvorfor det egentlig...?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...