Gå til innhold
Hundesonen.no

Lisa


charlotte

Recommended Posts

  • Svar 120
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Hu er virkelig flott altså!!

Så slank og elegant!!

På det nederste bildet ligner hun litt på en mynde.. en whippet kanskje :)

Skrevet
Hu er virkelig flott altså!!

Så slank og elegant!!

På det nederste bildet ligner hun litt på en mynde.. en whippet kanskje :)

Tenkte på det samme :P

Skrevet
Whippet? jaja, bedre det enn å være feit tønne :P

Tror bare det er måten hun ligger på :) For på de øverste bilene er hun ikke en whippet-look-alike :P

Skrevet

Hehe, nei men hun ser jo ikke ut som en rasetypisk labrador heller da. Er ikke så greit for folk flest å se hva slags rase det er, med den kroppsfasongen :) Men så er hun et arbeidsjern da, selv om hun aldri kommer til å score på utstilling!

Skrevet

Nei, syns hun ligner mer på en gul Flat enn en labbis :) Men det gjør ikke noe når det er bruks hund du skal ha!! (må jo inrømme at hun er myyye finere enn mange av labbisene i ringen!!)

Skrevet

Trodde dere skulle si hun var rar og at jeg måtte fete henne opp jeg, hehe :) Ble litt overrasket nå.

Jeg synes bruksegenskapene er så mye viktigere, det er derfor jeg valgte meg en rein-avla jakt-labb i stedet for en utstillingslabrador. Jeg trener jo kun apport og feltsøk, og da nytter det ikke med en svær, feit hund som mister pusten etter en halv dag på jakt. Dessuten er jakt-labben topp å bruke i agility, spor, redning og selvfølgelig populær bombe/narkotika hund. Myye lettere og mer utholdende. En negativ ting (kan være neagtiv hvertfall) er at de ofte har BC- hjerne, særlig den engelske jakt-labben som jeg har. Den svenske og norske er litt annerledes.

Skrevet

Ja, absolutt. Hun er reinavlet jakthund, så hun er svært arbeidsvillig og lettlært. Har super hukommelse og rask og effektiv i arbeidet sitt. Hun er knall i apport, vannapport, feltsøk, spor, lydighet osv.

Synes hun var kjempeflott jeg!!! Slank og fin! Gode bruksegenskaper da?
Skrevet

Jeg må si at har ikke så sans for labradorer, men når du har fortalt om denne jaktlabradoren, må jeg si at de var flott! Liker de mye bedre enn de "tønnene", som du sier. :) Og Lisa var bare helskjønn!! Så søt! Og grattis med kameraet! :wink:

Skrevet

Hun var unormalt stresset og hyperaktiv, delvis pga linjene hennes og delvis pga min tøffe oppdragelse. Hun hadde sinnsyke drifter, og jeg var litt for streng med henne i valpetiden noe som gav et dårlig resultat for min trening. Begynte å trene rundering (redningshund) og apport men hun bare stresset seg gjennom treningene. Jeg så ikke noen fremgang med henne siden jeg visste at jeg ikke ville få tid til passivitetstrening pga jobben min, og visste at hun kunne få det bedre. Derfor omplasserte jeg henne til noen kjempesnille mennesker i Tromsø som lar henne trekke og kløve og bruke seg ordentlig, i en mer positiv retning enn det jeg klarte. Jeg var så sliten av henne, og hun hadde det nok ikke noe særlig bedre. Så det var nok til det beste :P

Grattis med "krutttønna" da!! :wink: Kjempe fin!!! :P  :)  

Leste et annet sted at du har omplassert Dobberen din, hvorfor det egentlig...?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...