Gå til innhold
Hundesonen.no

Tjekkoslovakisk ulvehund


Jeampi

Recommended Posts

Skrevet

De er helt sinnsykt fine.. I samme kategori er lyse grå og hvite siberian huskies, gjerne med blå øyne.. Ulv, ulv, ulv!!

Skrevet
de er så utrolig fine, bare så synd de er ulovlig her i landet(forde de ligner formye på ulv) :?

Sarloos Wolfdog er lovlige... :)

Skrevet

Sarloos Wolfdog er lovlige... :)

Er sarloos wolfhound lovlig i norge?? :-o

Det viste jeg ikke.. Kult!!! :P

Skrevet

Er sarloos wolfhound lovlig i norge?? :-o

Det viste jeg ikke.. Kult!!! :P

Jeg mener da bestemt at de er det!! Har truffet et par på utstilling...

Skrevet
Ja flotte hunder, men tror ikke jeg ville turt å hatt en selv.Tror man må ha meget god erfaring med hunder før man skaffer seg en slik rase. Men de er nydelige å se på! :)

Nei, jeg kunne heller aldrihatt en slik hund!! Det står blandt annet på info sidene om dem at eierene helst ikke bør jobbe fordi hunden trenger folk rundt seg konstant.. de er enmanns hunder, de trenger STORE luftegrader, (båndtvang hele året) stikker lett av, usikre...

Men utsenemessig er de perfekte!!

Skrevet
De er helt sinnsykt fine.. I samme kategori er lyse grå og hvite siberian huskies, gjerne med blå øyne.. Ulv, ulv, ulv!!

Ja....-har vært på kurs i helgen,og har vært så utrolig heldig å fått et 2 timers seminar fra Iditharod av selveste TEAM NORWAY !! :)

Masse fine bilder,og JØSS jeg har (om mulig) enda mer respekt for disse menneskene og deres hunder.

Skrevet

PerOlav på canis har faktisk en slik en :P På hjemmesida hans er det bilde av den :P Runar Næss har også...

PerOlav sin så ut som om den kunne gå løs på bildene... Kanskje den er unntaket som bekrefter reglen :)

Det er bare ETT registrert individ av rasen i Norge..

Skrevet
PerOlav på canis har faktisk en slik en :P På hjemmesida hans er det bilde av den :P Runar Næss har også...

PerOlav sin så ut som om den kunne gå løs på bildene... Kanskje den er unntaket som bekrefter reglen :)

Det er bare ETT registrert individ av rasen i Norge..

HVa er hjemmesiden til perolav?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...