Gå til innhold
Hundesonen.no

Litt uheldig annonse kanskje..


Guest Gråtass

Recommended Posts

Guest Gråtass
Skrevet

Annonsen så slik ut:

Grunnen til at vi velger å selge vår hund,er ny oppdaget hunde allergi i vårt yngste datter.Det er en schæfer han.Han er 2,5 år,er veldig glad i mensker,barn å dyr,er lydig og leken.

Har stamtavle på han. Han er rein rase,har hatt han siden han var 6 uke gammel,har helse kort på han.Full vaksinert,IDmerket (med Mikrochip) AA/HD fritt.Smart og snill hund. Alle sine søsken er champion. En perfekt valg som utstilling hund eller en forbrukshund.

*Redigert bort muligheter for identifikasjon, min utheving*

Edit:Jeg syns den var litt morsom jeg da, selv om noen sikkert skal poengtere at vedkommende ikke har norsk som førstespråk..

Skrevet
Annonsen så slik ut:

Grunnen til at vi velger å selge vår hund,er ny oppdaget hunde allergi i vårt yngste datter.Det er en schæfer han.Han er 2,5 år,er veldig glad i mensker,barn å dyr,er lydig og leken.

Har stamtavle på han. Han er rein rase,har hatt han siden han var 6 uke gammel,har helse kort på han.Full vaksinert,IDmerket (med Mikrochip) AA/HD fritt.Smart og snill hund. Alle sine søsken er champion. En perfekt valg som utstilling hund eller en forbrukshund.

*Redigert bort muligheter for identifikasjon*

Edit:Jeg syns den var litt morsom jeg da, selv om noen sikkert skal poengtere at vedkommende ikke har norsk som førstespråk..

Uffda... joda, jeg ser humoren, men blir stressa på eiers vegne. Han burde nok fått hjelp til å få skrevet denne annonsen for å trekke interessenter...

Dessuten, allergi "i vårt yngste datter"... kjipe greier med den allergien :lol:

Guest Gråtass
Skrevet
Det er ikke så lett å trykke seg ut alltid :lol: .

Denne er heller ikke så heldig med ordvalget: "Lite koselig hus til salgs".

Genialt! Jeg syns sånt er hysterisk morsomt jeg da..

Skrevet

Haha. Godt å ha noe å le av;)

Nei den skrivefeilen var vel ikke akkurat heldig:P Men ser med meg selv, enkelte ganger er jeg helt håpløs når det gjelder å skrive. Får ikke noe sammenheng i det hele tatt. Men dette gjelder også når jeg sier ordene muntlig å;P Altså noen ganger. Spesielt på dager jeg mener bevisst jeg skulle fortsatt ha ligget i senga:P

Skrevet

Dette er jo ikke akkurat en skrivefeil,men må ha vært den artigste og snåleste annonsen jeg noen gang har kommet over: Godt brukt kastrert hannkatt gies bort:-)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...