Gå til innhold
Hundesonen.no

Endelig er den store dagen her


Tina&Ella

Recommended Posts

I morgen tidlig setter jeg meg i bilen og tar turen til sørlandet for å hente hjem den vakre, vakre jenta mi, Turbo-Ella ;) Er nesten helt uvirkelig at dagen jeg har ventet så lenge på endelig er her!

Alt er klart til vesla kommer, kurven er på plass i stua, buret er vasket og står klart (er fylt med en deilig pg myk dyne, og litt leker, så håper hun vil trives der). Jeg har lagt ned en madrass m/ dyna+ pute ved siden av buret, der skal jeg sove de første nettene, frem til vesla har slått seg til ro. Valpefor er kjøpt, diverse go`biter, tyggebein, leker, kong osv ligger klart og Thermodressen henger i gangen, klar til alle de nattlige tisseturene ;)

Var på teorikveld i forbindelse med valpekurset i går, så føler jeg er mer forbredt nå enn det jeg var når jeg fikk min første valp. Så nå er det bare å vente, og håpe at denne dagen går fort, og at jeg får sove i natt (yeah- right :( ) Kommer nok til å ligge våken og tenke på denne vakre lille jenta ;)

post-1440-1195124721_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå har hun snart vært her et døgn, og herligere jenta skal man lete lenge etter.

Turen hjem gikk kjempefint, og vi var kun ute på do en gang i natt. Har sålangt ikke hatt noe uhell inne, Ella er super flink til å si ifra når hun må på do :P Er en del piping og hyling inne, men hun er roligere i dag enn hun var i går kveld. Innimellom kommer hun med et hyl/ul som går gjemmom marg og ben,tror dette må være det berømte tollerhylet ;)

Hun spiste litt i går, men har så langt ikke villet ha mat i dag. Akkurat nå ligger hun på føttene mine og sover søtt, så når hun våkner skal vi ta en tur ut for å gå på do, også skal jeg se om hun vil ha litt mat igjen. Så krysser vi fingrene for at hun spiser.

Litt snufsete har hun blitt også, mulig det er en forkjølelse, men hun har ikke feber. Men skal holde nøye øye med henne i dagene som kommer. Hun sover mye i dag, ikke så rart med tanke på alt som skjedde i går- er ikke bare bare å bli tatt fra mamma og søsken og flytte til to fremmede mennesker. Så vi tar det med ro i dagene som kommer, holder oss hjemme og tar korte turer i hagen slik at hun blir kjent med tomta. Hun går løs, så da får hun beveget seg i sitt eget tempo. Har gitt familie og venner beskjed om at jeg ringer når vi er klare for å ta imot litt besøk (den ble vel ikke så godt mottatt hos alle, men men :cool: ). Det viktigste for meg nå er at Ella blir trygg og finner roen med oss her hjemme først.

Er så utrolig herlig å ha hund i huset igjen, og i tillegg så er Ella bare så utrolig nydelig. Go`jenta mi :P

Har tatt en del bilder, skal prøve å legge de ut i løpet av helgen :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...