Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonens alder


HHC

Recommended Posts

Skrevet

Den største tråden er nok "Akkurat nå", selvsagt. Også minnes jeg en Nordenstam-diskusjon på forsommeren 2005 som kom opp i en 35 sider ca... Godt mulig det er diskusjoner som har vært lengre enn det også.

Guest Christine
Skrevet
Hvor gammel er sonen nå? Når er første jubileumsfest? :sorcerer:

Tar jubileumsfesten på Hamar samme dag som vielsen til Mikkel & Monica :)

Skrevet
Sonen fyller 3 år om en uke ! :)

Inviterer alle til boller og brus hjemme oss meg

Femidotten regner jeg med kommer da hun skal til Oslo??

Partytime! :icon_fun: banana

Guest Christine
Skrevet
Sonen fyller 3 år om en uke ! :)

Inviterer alle til boller i ovnen og rusbrus hjemme oss meg

Femidotten regner jeg med kommer da hun skal til Oslo??

Sorry, kunne ikke dy meg!

Men ja, vi tar det på NKK Hamar.

Skrevet
Den største tråden er nok "Akkurat nå", selvsagt. Også minnes jeg en Nordenstam-diskusjon på forsommeren 2005 som kom opp i en 35 sider ca... Godt mulig det er diskusjoner som har vært lengre enn det også.

Noen som kan legge ut en link til denne?

Og i tillegg, hva var første diskusjonen på sonen?

NSart hipp hurra da:)

Skrevet
Sikkert bare å søke litt...

Men Espen,.. Nå har du invitert oss... Jeg og Monica kommer... Nå vet jeg til og med HVOR du bor.

Og vi kommer uansett nå altså.

Skrevet
Noen som kan legge ut en link til denne?

Og i tillegg, hva var første diskusjonen på sonen?

NSart hipp hurra da:)

Hoho, jeg vet ikke helt om du VIL ha link til NS/Klikker-diskusjonene.. De ble stengt, nesten hele gjengen *ler*

Skrevet
Husket denne banneren jeg! :whistle: (hadde ikke orginalen så det ble juleversonen jeg laget hihi)

julesonen.jpg

Nååh, den var søt da :lol: Jeg vil være med på jubileumsfest, selv om jeg bare har vært medlem siden april i år :icon_fun:

Skrevet
Hoho, jeg vet ikke helt om du VIL ha link til NS/Klikker-diskusjonene.. De ble stengt, nesten hele gjengen *ler*

Jeg tror det kan være morro lesing...:whistle:

Skrevet
Sonen fyller 3 år om en uke ! :lol:

Inviterer alle til boller og brus hjemme oss meg

Femidotten regner jeg med kommer da hun skal til Oslo??

Selvfølgelig :rolleyes:

Sikkert bare å søke litt...

Men Espen,.. Nå har du invitert oss... Jeg og Monica kommer... Nå vet jeg til og med HVOR du bor.

Jeg og, jeg og! Om jeg finner frem fra Gardermoen til Espen så! :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...