Gå til innhold
Hundesonen.no

Bridie's Gjør Det Selv Guide


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet

Legg om hjul!

DSC00794.jpg

"Først løsner man litt på boltene som holder hjulet fast"

DSC00798.jpg

"en bolt ser sånn ut"

DSC00802.jpg

"deretter sørger du for at jekken er godt plassert under bilen, før du jekker den opp"

DSC00796.jpg

"så løsner du boltene helt og tar av hjulet. Det skal nå se SÅNN ut"

DSC00797.jpg

"deretter finner du det nye hjulet, og setter det på der...."

DSC00799.jpg

"skru fast alle boltene igjen, slipp ned jekken og vips så har du byttet et hjul. Nå bare gjentar du punktene på de tre neste hjulene, så er bilen nesten klar for en ny sesong.

Lykke til!

Skrevet

Fyyy Marit, nå fikk jeg vondt i magen av latter her :Laugh:

Utrolig morsomme og kreative bilder, og jeg vil også ha en så fotogen hund ;)

Skrevet
Herlig ;)

Ho skifter dekk for deg til vanlig også eller?

Altså, nå måtte jeg jo lære hu dette først da, men til våren, da får hu gjøre det aleine asså! Da er det ingen "kjære mor" lenger ;)

Skrevet
Altså, nå måtte jeg jo lære hu dette først da, men til våren, da får hu gjøre det aleine asså! Da er det ingen "kjære mor" lenger ;)

Tar du inn hunder for opplæring eller? Tror dette kunne hvert den perfekte gave til pappa. ;)

Skrevet
Tar du inn hunder for opplæring eller? Tror dette kunne hvert den perfekte gave til pappa. ;)

;););)

ja selvfølgelig! nå er det jo farsdag snart også! hehehehe

Skrevet

Dette her er noe av det mest geniale jeg har sett!! Hvordan klarer du å få hun til å sto så rolig til at du får tatt bildet?

Hvor mye tar hun for å bytte om dekk på en WV golf?? :rolleyes:

Skrevet

BLIIIII er en fin kommando.. Det eneste vi sleit litt med her var faktisk å ha den ekle bolten i kjeften. Den spyttet hu ut mange ganger. Den var av metall, den smakte vondt, og den var ekkel asså! Men, det gikk etterhvert ;)

Og Golf ja.. det er jo her hu har erfaringen da, så strengt tatt burde hu ta den jobben på strak labb, men... ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...