Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Takk for omtanke ❤️ Dessverre ble det ikke snakk om måneder en gang ?Tidi fikk sovne inn onsdag 13 mars ? Hun virket noe bedre på søndag og mandag etter at hun hadde fått supplerende medisin

Blondie har blitt 14 år! Hipp hipp hurra!

Tidi var tiltenkt å ha et kull hos oppdretter nå i vinter. Men før hun eventuelt skulle parres, så skulle hun ta ultralyd av hjertet da det er dukket opp en del unge kelpier med hjertefeil. På vei til

Posted Images

Skrevet

I dag har jeg målt og veid det lille trollet mitt. Jeg syns hun ser så stor ut nå, men det var ikke store forskjellen fra sist.

Tidi 5,5 måned

42,5 cm høy

9,7 kg

Whaaat, nå har Meesha vokst fra Tidi både i høyde og kilo :P

Skrevet

Aw, er Shy så liten og Meesha så stor?

Shy er en liten mikro-kelpie hun! Siden både hun og Strider egentlig er ganske små, får jeg litt bakoversveis når jeg er på utstillinger og synes de andre kelpiene er "så store"! :P

  • Like 1
Skrevet

Meesha var vel 44 cm. da jeg målte han for en mnd. siden. Og for et par uker siden veide han 11,9 kg :P

Oyoy! Stor gutt da! Hvordan kan den pinnen veie så mye :P ? Jaja, han var jo faktisk ganske stor da jeg passet han :P

Shy er en liten mikro-kelpie hun! Siden både hun og Strider egentlig er ganske små, får jeg litt bakoversveis når jeg er på utstillinger og synes de andre kelpiene er "så store"! :P

Hihi, jeg skjønner godt hva du mener! Jeg syns også Tidi er ganske liten! Jeg er jo vandt med de "store" kelpiene :P Så kommer jeg her med mini kelpie :lol: Hun er enda ung, så man vet jo aldri. Plutselig vokser hun kanskje som en gal, ellers så forblir hun mini kelpie. Uansett kommer jeg til å elske henne like mye :D Jeg syns hun er stor i forhold til det jeg har :lol:

Skrevet

Shy er en liten mikro-kelpie hun! Siden både hun og Strider egentlig er ganske små, får jeg litt bakoversveis når jeg er på utstillinger og synes de andre kelpiene er "så store"! :P

Kan ikke huske at jeg syntes Shy var så liten når jeg såg hun på d4a?? :-P

Tidi derimot... Når jeg såg hun på bsbk så var hun jo mer chihuahua :-P haha!! Utrolig søt selvsagt.

  • Like 2
Skrevet

Kan ikke huske at jeg syntes Shy var så liten når jeg såg hun på d4a?? :-P

Tidi derimot... Når jeg såg hun på bsbk så var hun jo mer chihuahua :-P haha! Utrolig søt selvsagt.

Haha, men da var hun unnskyldt :aww: Hun var tross alt bare 11 uker gammel!

Jeg tror det er en viss frøken som har våknet litt her, eventuelt så blir jeg bare påvirket av mamma som syntes hun er slitsom. Mamma mener ihvertfall hun har enorme mengder energi som må ut! Så det er mulig at vi er på vei inn i oppvåkningsfasen med et stykk kelpie som må JOBBE! Det kan og være litt fordi jeg er veldig lat i julen :lol:

Leke Tidi

11604954804_f25ed4e7d7_c.jpg

11605379726_413c4db383_c.jpg

11604834203_a135eb660e_c.jpg

11604833893_03336e55af_c.jpg

11604953914_fc790fa910_c.jpg

  • Like 2
Skrevet

Jeg tror det er en viss frøken som har våknet litt her, eventuelt så blir jeg bare påvirket av mamma som syntes hun er slitsom. Mamma mener ihvertfall hun har enorme mengder energi som må ut! Så det er mulig at vi er på vei inn i oppvåkningsfasen med et stykk kelpie som må JOBBE! Det kan og være litt fordi jeg er veldig lat i julen :lol:

Det kan stemme med alderen hennes ja :)

Harly var omtrent på hennes alder når han våknet. Lykke var ikke like ekstrem, men hadde en periode når hun var like over 4 mnd der hun var ganske aktiv.

  • Like 1
Skrevet

Jeg tror bare jeg ble påvirket av mamma :lol: Mammas hundehold er litt annerledes enn mitt. Hun vil helst ikke merke av hunden er der utenom når de er på tur :P Jeg syns det er kos at hundene mine leker i lag, kommer bort til meg for litt kos eller bare leker for seg selv, så lenge det foregår noen lunde rolig :ahappy:

Nå er det ikke lenge til jeg og Tidi begynner på grunnferdighetskurs! Jeg gleder meg kjempe masse :D

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Haha, ja @Vimsan ! Hun vokser fort! Jeg er nesten litt kelpievalpesyk allerede! Baby kelpier er såå søte :wub:

I dag trente vi på kassemetoden igjen for første gang på ca 1 måned. Jeg har vært hos mamma og pappa siden 23 desember og jeg har unnskyldt meg selv med å si at jeg bør drive innlæring på den samme plassen med den samme kassen som var hjemme i leiligheten :P Kremt.. Dårlig unnskyldning. Ihvertfall. Vi repeterte litt med kassen før jeg tok den bort og frøken klikkertrent tilbø alt mulig da kassen forsvant. Sitt, dekk, bevege potene i dekk, snu på hodet. Hun var så søt :wub: Hun nøs masse også fordi hun hadde det så gøy. Men ingen tegn til noe som lignet på det vi drev på med på kassen. Jeg prøvde å lokke henne for å hjelpe henne med å skjønne hvilken bevegelse jeg var ute etter, men hun er nesten alt for klikkertrent :lol: Det er nemlig ekkelt å bli lokket. :aww: Da hopper man bort og ser skremt ut.Frem med kassen igjen. Etter noen repitisjoner forsvant den igjen. Plutselig hadde jeg en hund som satt og vridde seg inntil meg i utgangsstilling! Vi har ikke puttet på sitt enda på momentet. Jeg ble så stolt :wub::D Det så jo faktisk ut som en veldig fin utgangsstilling! Innimellom var det tilbake til det vi holdt på med på kassen som bare var å stå seg i utgangsstilling, men det er godt nok. Det andre er bare en bonus! Herregud for en kul hund :D

  • Like 5
Skrevet

Usj, nå fikk jeg faktisk bittelitt lyst på kelpie etter den historien der! Dem virker så sykt kule og trene med :)

Oh, They are :-D *nikke*

Film av Tidi? :-D

  • Like 3
Skrevet

Kelpier er fantastisk! For et tempo i læringen :D

Film må jeg fikse en dag! Jeg har bare litt dataproblemer som jeg må fikse først. Men jeg har noen bilder av Tidi og Ida som må legges ut snart.

I dag hos veterinæren ble lille frøken Tidi veid til 10, 4 kg akkurat 6 mnd gammel :) Blondie er blitt feit, hun veier 5, 4 kg! Haha :lol:

  • Like 2
Skrevet

Hmm, hvordan funker dette på mobil da? Jeg filmet litt trening på utgangsstilling i dag. Hun skjønte ikke helt hvor hun skulle være til å begynne med, men på slutten ser det veldig bra ut :) Noen litt skeive innsitter, men så lenge posisjonen er noen lunde rett så belønner jeg det foreløpig, så får hun heller jackpot på de som er perfekte!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...