Gå til innhold
Hundesonen.no

Saga


Kristina

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har visst ikke presantert sjarmøren min her ennå.

Saga, 5mnd akkuratt nå, henta henne 19 August.

Hu er en engel på stort sett alle måter, slyngelvalp, men herregud så mye enklere enn hva Lunah var som valp.

Er pittelitt usikker på rare hunder ennå, men det skal vi gjøre noe med. Så om noen her inne har en snill lekekammerat blir vi veldig glade. :)

Saga er veldig lettlært, rolig og behagelig. Men hu har en sinnsyk pipelyd (som forøvrig har minket i det siste, så jeg håper den vokser bort ;) )

Alt tyder på at jenta blir svæær! ;)

DSC_0116lite.jpg

DSC_0109lite.jpg

DSC_0098lite.jpg

DSC_0122lite.jpg

DSC_0167lite.jpg

DSC_0170lite.jpg

Skrevet
Klart det. Kanskje vi skal prøve å komme på et av hundetreffene i tønsberg eller rundt der.

det hadde vært koselig :)

Har i alle fall nok av trygge pelsballer ;)

Guest Christine
Skrevet

Wow, så stor hu har blitt da! (Hu var jo stor når hu var rundt 4(?) mnd, også, men nå har hu blitt giantisk!)

Men hu er nyelig da :)

Skrevet
Joda det går veldig greit, ingen problemer ennå.

Det er mest små hunder som saga syns er skummelt fant jeg ut i dag. Små hvite :lol:

Små hvite?? :thumbs:

Hva slags traumatiske opplevelser fikk a når vi gikk tur sammen? :D

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...