Jump to content
Hundesonen.no

Allergi middel til hund..


helle

Recommended Posts

Posted

Hei..

Vi har nettopp funnet ut at pappa er allergisk mot hund.. Fikk beskjed av legen å få hundene ut av huset, men dette er ikke noe alternativ for min far eller noen av oss andre i huset..

Så vi lurer på hvor de selger dette middelet man tar i pelsen på hundene for å redusere allergenene? Og er det skadelig for hunden?

Kjipt dette her altså.. Vi har trodd det i noen år nå, men han har endelig summet seg til å ta en allergi test, og det var hund.. Allergien har ikke blitt så veldig mye værre heller, så skal nok gå bra..

Men ja, hvor selger de middelet? og er det skadelig for hunden?

EDIT: har fått svar

Posted

Når du får svar, såååå bør du skrive hva svaret er :)

(for eventuelle folk som søker i tråder om en uke, et år, osv..)

En lege som sier at hunden må ut kan ikke ha særlig innsikt i hvordan det er å ha hund.

Det finnes vel også medisiner som vil minske plagene til faren din?

Posted

vi havde besøg af veninde, der er meget allergisk over for hunde, får både problemer med luftveje, kløe og øynene. Gav hende en af mine egne allergipiller, og hun fik det bedre efter 15-20 minutter, hun plejer normalt ikke at kunne være i rom med hunde, selvom hun tager medicin. Den pille jeg gav hende hedder cetrizin og er et copyfarm, og de kan købes her i Norge.

Posted
Så vi lurer på hvor de selger dette middelet man tar i pelsen på hundene for å redusere allergenene? Og er det skadelig for hunden?

Dette får man kjøpt i de fleste Zoo forretninger og hos veterinæren.Vet om noen som bruker dette på katt pga. allergi i familien og det fungerer faktisk bra. Vet ikke hva det inneholder,men har ikke hørt at det kan være skadelig for dyret.

Posted

det er godkjent av mattilsynet og flere veterinærer som anbefaler det..

er ikke bra for mennesker å gå fast på allergimedisin (selvsakt noen som ikke kan unngå det), de vil etterhvert trenge mer og mer medisin for å bli kvitt plagene.. Så derfor jeg lurte på det med dette middelet..

Det legger seg rundt allergenene og liksom kapsler det inn.. Kan jo gi tilbakemelding på hvordan det funker når vi har fått prøvd det en stund :)

her er privatpersoner som har anmeldt det: anmeldelser

  • 2 weeks later...
Posted

Vet det skal finnes homøopatiske midler på markede som skal fungere bra mot allergi. Kommer ikke på hva det heter i farten, men vet at mamma var og kjøpte noe for en stund siden. Kan sikkert finne ut av det hvis ønskelig. Hun hadde også prøvd et middel som skulle smøres inn i pelsen, men endte opp med å reagere på noen av stoffene i sprayen.

Posted

Har brukt det middelet på katten vår og det hjalp for min søster som er allergisk mot katt. Hun reagerte fortsatt, men mindre.

Posted

Noen venner med marsvin og allergisk barn fikk valget mellom å kvitte seg med marsvinet eller barbere det :blink: . Det ga meg så snodige assosiasjoner.

Forøvrig vet jeg ingenting om det etterspurte middelet ...

Guest Belgerpia
Posted

Middelet du lurer på heter Petal Cleance.

Dette er ett helt ufarlig middel som påføres hundens pels jevnlig. Det demper utskillelse av allergener såvidt jeg har forstått og er etter det jeg har hørt fra folk som bruker det svært effektivt.

Det skader hverken hund eller pels på noen måte og kan trygt brukes.

Middelet fås kjøpt både hos veterinær og i dyrebutikker.

Posted

virker nok bare på dem med svak allergi.. vi har ikke summet oss til å kjøpe noe middel enda.. skal få en flaske av en venninne som jeg treffer om 2 ukers tid.. så blir spennede å se om det hjelper for min far..

synes synd på dere med alergi jeg <_< teit at noen mennesker må han en svak het

tror ikke det finnes noen mennesker uten svaketer jeg da.. men enig at allergi er kjipt!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...