Gå til innhold
Hundesonen.no

Apport


jma

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har lært inn apport via konsekvent/lydighets metoden.

Vi startet med å holde bukken, deretter bære, gripe og så hente/søke.

Startet med å sitte sammen med hunden pg putte bukken i munnen og rose. Økte tiden etterhvert, Spyttet hun den ut puttet jeg bukken inn på nytt. Var rask med å si slipp før hun selv spyttet den ut og masse ros.

Skrevet

Har gjort samme som deg Monica. Hun holder bra når hun står stille, og bra når hun pukker den opp rett fra bakken foran henne, men når jeg kaster den og hun skal hente, så bærer hun den i enden. Hva kan jeg gjøre med dette? Förtsette å terpe på det riktige bittet når vi står iro?

Skrevet

Vist hun apporterer den "feil" ikke belønn (kanskje en klapp eller ett "bra") , kast den på nytt og vist hun bærer den riktig...Jackpot! :icon_fun:

Skrevet
Vist hun apporterer den "feil" ikke belønn (kanskje en klapp eller ett "bra") , kast den på nytt og vist hun bærer den riktig...Jackpot! :icon_fun:

Er helt blank på dette jeg, men hvordan blir en apport apportert "feil"?

Skrevet
Det er feil hvis hunden biter på den andre steder enn midt på.

Ja jeg får prøve å belønne sterkt ved riktig bitt. Men jeg blir jo såå glad bare hun henter den uansett :blink: hehe.

Ah, skjønner... :lol: Tenkte begynne prøve det med Whisky. Hadde vært morro om han fikk det til

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dyrebutikker har som regel dette.  Ville begynt med ørepudderet.  Hvis du har en smal pinsett, kan du bruke det istedenfor veneklemme.
    • Er det det samme hvor jeg kjøper sånn tang? Ja hvis det hjelper så er det verdt det men var redd å kjøpe enda en ting som ikke blir brukt. Hehe😉
    • Ja mente røytefri hund.
    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...