Gå til innhold
Hundesonen.no

Eija


~katrine~

Recommended Posts

Skrevet

Lille Eija er ei skjønn lita blandingstispe,hun ble født 10.mai 2007 :icon_fun:

skulle egentlig ikke ha hund igjen ennå,men blir man først forelsket så.. :lol:

memo to self:

1. vaksine: 10 uker

2.vaksine + chip: 13 1/2 uker

:D

bilder kommer etterhvert :D

Skrevet

Hahaha, den der har jeg også fått høre noen ganger! :wub: Når folk sier sånn, da har de liksom sjarmert meg også! Og det er vanligvis vanskelig! En hundeeier veit å sette pris på folk som liker hundene deres. *ler*

Så utrolig nydelig Eija er blitt. :D For ei søt lita frøken. Mer bilder takk! :D

Skrevet
Hahaha, den der har jeg også fått høre noen ganger! :wub: Når folk sier sånn, da har de liksom sjarmert meg også! Og det er vanligvis vanskelig! En hundeeier veit å sette pris på folk som liker hundene deres. *ler*

Så utrolig nydelig Eija er blitt. ;) For ei søt lita frøken. Mer bilder takk! ;)

hehe :D

ja,det er jo et stort komplimang (skrives ikke sånn men.. :D )

er så stolt av Eijaen min.

14 uker i morgen,allerede.. :P

hun har ikke tisset eller bæsjet inne på 4 hele dager nå.. :P

men hun sier ikke ifra da,vi bare slipper henne ofte ut.. :rolleyes:

Skrevet

Hei!

Jeg har også en chihuahua/ papillon mix :icon_fun: Min er en liten hann, født 17. mai 2007, så de er vel omtrent like gamle! Hvor stor er din nå? Kjempesøt hun var;)

Hilsen Siri

Skrevet
Hei!

Jeg har også en chihuahua/ papillon mix :icon_fun: Min er en liten hann, født 17. mai 2007, så de er vel omtrent like gamle! Hvor stor er din nå? Kjempesøt hun var;)

Hilsen Siri

åh,så moro da :lol:

aner ikke hvor stor hun er-har ikke målt henne,men hun er iallefall to kg og bruker str. small i puppiasele(er en liiiten smule for stor da :lol:,sela altså.. )

Skrevet
åh,så moro da :lol:

aner ikke hvor stor hun er-har ikke målt henne,men hun er iallefall to kg og bruker str. small i puppiasele(er en liiiten smule for stor da :lol:,sela altså.. )

Okey, er litt større en min hun da...Amandus er 1,4 kg nå, bruker str x-small i puppia sele...:lol: Så morro med flere av samme rase, har ikke "møtt" noen andre enda!:D Skal få lagt ut noen bilder av han i morgen. Hvor er dere fra?

Skrevet
Okey, er litt større en min hun da...Amandus er 1,4 kg nå, bruker str x-small i puppia sele...:lol: Så morro med flere av samme rase, har ikke "møtt" noen andre enda!:lol: Skal få lagt ut noen bilder av han i morgen. Hvor er dere fra?

har heller ikke "møtt" andre ennå,bare hørt om en..

svigers og svigertante har kullsøstrene til Eija da.. :lol:

Vi er fra Havøysund- sånn ca. midt mellom Hammerfest og Nordkapp.

gleder meg til å se han :D

Skrevet

vi har vært på blåbærtur!

først var det overskyet-så regnet det- så ble det sooool ;)

DSC03787.jpg

DSC03786.jpg

DSC03785.jpg

svigers` hund ble med :rolleyes:

DSC03789.jpg

sliten Eija:

DSC03777.jpg

DSC03775.jpg

på besøk hos kullsøstreren(svigers`) på hytta

DSC03778.jpg

DSC03781.jpg

vi har forresten vært på hundeklubben i dag- svigersøs var også med med lille Bella ;)

var bare to andre der av en eller annen grunn,men vi blir nok å fortsette der likevell.. :P

  • 3 weeks later...
Skrevet

i dag har jeg og Mia vært på tur med tre hunder.

var ikke enkelt,men det gikk på et vis.. :rolleyes:

vi passer svigers hunder litt for svigermor har fått kreft og blir mye på sykehus.. :twitch:

DSC03860.jpg

DSC03859.jpg

DSC03873.jpg

DSC03883.jpg

DSC03885.jpg

DSC03887.jpg

søstrene jakter på Tassen :Laugh:

DSC03893.jpg

DSC03892.jpg

ser dere tassen? :Laugh:

DSC03888.jpg

DSC03889.jpg

Skrevet
Kjempefine bilder! Eija er kjempesøt :P Trist å høre om svigermoren din, håper alt går bra med henne :twitch:

takk :P

:P Tassen liker ikke småtassene ennå han..og han har bodd sammen med bella i 10 uker ,han er faktisk redd de ekle små krypene :P

svigermor skal opereres på mandag og kreften hadde ikke spredd seg,så vi er optimistiske :P

Skrevet

kjempe fine bilder. det e bra dåkker e med i hundeklubben. savne å være å trene med hundeklubben i Havøysund

Skrevet
kjempe fine bilder. det e bra dåkker e med i hundeklubben. savne å være å trene med hundeklubben i Havøysund

joda,det går bare fint :whistle:

koselige folk og nydelige hunda :)

  • 1 month later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...