Gå til innhold
Hundesonen.no

Bilder & Historier!


Iago

Recommended Posts

Skrevet

Har du en morsom historie eller et kult bilde så legg det inn her :rolleyes:

Jippi! Første gang hun gav en labb :icon_fun:

Skrevet

Tatt påskeaften ifjor.

Chicka pleier å like og være i all slags vær, men her vil hun hjem etter en våt og kald tur i parken, skjønner hun godt jeg

regntur01.JPG

Dette bildet betyr mest av alt i hele verden for meg.

Broren min bader for første gang, 1 1/2år etter Tsunamien sammen Chicka, og jeg står med klump i halsen på land og tar bilder.

2117.JPG

Skrevet

Så fint Renate! Fin historie! :lol:

scorpioen84 har tatt dette, håper det er ok at jeg legger det ut, for jeg syns det var ganske festlig :Laugh:

fall.jpg

Slik går det når to nesten 40 kilos hunder møtes i 40 km i timen i en nedoverbakke :unsure: Helt utrolig at det går bra. :lol:

Skrevet

felix6.jpg

Dette bildet betyr mye for meg! Det var en av de siste ordentlige turene før Felix ble avlivd. Fineste gutten min=)

Guest Christine
Skrevet

Dette bildet vekker minner om fjorden i bakgrunnen..Var sikker på at han skulle drukne den dagen, men det gikk heldigvis bra...

BorgedalensMilo.jpg

På lik linje med Aya, så betyr dette bildet veldig mye for meg...Siste bildet jeg tok av han, og når jeg ser på bildet så tenker jeg tilbake på den fine uka vi bodde sammen, uvitende om at det snart ble slutt...

DSC00157.jpg

Skrevet

Dette bildet har vi ledd mye av her i huset. Pippin gikk tur med datter Sara da han plutselg fant en smokk. Resten av turen gikk han med den i munnen :lol: Søøøøøte gutten min!

Pippinsmokk1A.jpg

Skrevet
Burde kanskje vært postet under fanen fôring og ernæring?

Naaw! Fin rotte:D Og fin hund og, selvsagt, han er nydelig.

Skrevet
Burde kanskje vært postet under fanen fôring og ernæring?

Wow, stilig bilde! Hadde det vært min hund, hadde nok dessverre rotta hatt en usikker framtid i møte <_<

Skrevet

Dette bildet liker jeg godt, jeg har jobbet veldig med Molly for å kunne belønne kun med lek og dra kamp i agilityen og nå funker det som bare det! Selv om det ser ut som om hun har siktet seg inn på å bite seg fast i hofta mi så er det båndet vi leker med :lol:

belnning.jpg

Skrevet

Nessie er en hund som nesten aldri blir sliten og det er sjelden jeg ser henne sover så tungt som dette:P Haha.. :Laugh:

hpim5982oq4.jpg

Hun sov nok ikke så kjempe tungt:P Det gjør hun aldri... Hun sover alltid med øye åpent:P

hpim5983um3.jpg

Skrevet

Fibi var på feriekoloni på Trofast dyrepensjonat et par uker i sommer og hadde det aldeles utmerket der. Da vi leverte henne, hadde vi først en lang samtale der ulik informasjon ble formidlet. Jeg informerte selvfølgelig i det vide og brede om Fibis særegenheter.

Det var jo i og for seg greit at jeg har en smule munndiarè, for en dag kjæresten til hundepensjonateieren var på tur med hundene, fikk hun er fortvilet telefon fra ham: "Fibi driver og hopper opp etter en trestamme og virker rimelig forstyrra. Hva er det for noe, da?" Merete hadde glemt å fortelle ham om en av prinsessas noe sære tilbud av atferd (Hun finner Tarzan, må vite :console: ), men heldigvis var hun informert og kunne berolige ham med at det var bare noe Fibi gjør sånn innimellom når hun syns det passer sånn. Det ser omtrent slik ut, bare med mye lyd og fart! :)

IMG_2478.jpg

Skrevet
Fibi var på feriekoloni på Trofast dyrepensjonat et par uker i sommer og hadde det aldeles utmerket der. Da vi leverte henne, hadde vi først en lang samtale der ulik informasjon ble formidlet. Jeg informerte selvfølgelig i det vide og brede om Fibis særegenheter.

Det var jo i og for seg greit at jeg har en smule munndiarè, for en dag kjæresten til hundepensjonateieren var på tur med hundene, fikk hun er fortvilet telefon fra ham: "Fibi driver og hopper opp etter en trestamme og virker rimelig forstyrra. Hva er det for noe, da?" Merete hadde glemt å fortelle ham om en av prinsessas noe sære tilbud av atferd (Hun finner Tarzan, må vite :console: ), men heldigvis var hun informert og kunne berolige ham med at det var bare noe Fibi gjør sånn innimellom når hun syns det passer sånn. Det ser omtrent slik ut, bare med mye lyd og fart! :)

IMG_2478.jpg

Fibi er festlig :Laugh: Men jeg skjønner godt at kjæresten ble usikker på slik "unormal" atferd. Hundene er ofte rare :P

  • 2 weeks later...
Guest Just me!!
Skrevet

Drar opp en litt gammel tråd nå men..

Dette bildet her viser at tolleren Millie kan bli drittlei Archie og ta igjen! Gud så glad vi ble når hu endelig gjorde det. :rolleyes:

26-27juni07046.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...