Gå til innhold
Hundesonen.no

Bildetråd (igjen)


Wanderlust

Recommended Posts

  • Svar 65
  • Created
  • Siste svar
Guest Just me!!
Skrevet

Åh, jeg har et bilde av Archie som valp på gamlemobilen (får ikke sendt det til dataen). Han så helt GRUSOM ut etter å ha lekt i en time på hundejordet. Gjørme fra topp til tå, og gjett hvem som ble populære på -banen!? :wub:

Ellers har vi Marko, godgutten til tante. Kritthvit, og ELSKER gjørme. ;)

TurmedAnneoghundene034.jpg

Skrevet

Jeg må jo nesten legge ut et bilde eller to av jordrotta mi.

IMG_0849.jpg

Har har du rottejegeren som tror vi har jordrotter i hagen (noe vi ikke har), så slik ser nå hun ut.

IMG_0848.jpg

(bare legg merke til laget med jord i trynet)

Guest Just me!!
Skrevet
Må bare få linke til denne her altså :wub:

Det siste bildet var rått! Rett på utstilling med den pelsen der hva? ;)

Skrevet

Hi hi klarer nok ikke å slå Blondie og Kokos, men her er vårt bidrag:

1224.JPG

På beitet til hestene

824.JPG

826.JPG

827.JPG

802.JPG

Silva hadde også duppet seg på beitet samme dag... :wub:

Skrevet

Redigere hele forige innlegg (nå har jeg fått tilatelse av Marit til å legge ut et par bilder:)

Lyng har hørt at gjørmebad er god for pelsen;)

Bilde-454.jpg

Bilde-458.jpg

Kjekken har lyst til å være rød tricolour;)

Vedlegget er tatt for et år siden;)

post-790-1186764759_thumb.jpg

Skrevet
Det kunne vel kommet mange gode innslag fra bjerke idag, både hunder og eiere :)

Hi hi ja det hadde vært morro! :)

Skulle leget egen topic "søkkvåt hund og eier" ;)

(sier ei som er søkk våt etter en tur i parken)

Skrevet
Redigere hele forige innlegg (nå har jeg fått tilatelse av Marit til å legge ut et par bilder:)

Lyng har hørt at gjørmebad er god for pelsen;)

Bilde-454.jpg

Bilde-458.jpg

Kjekken har lyst til å være rød tricolour;)

Vedlegget er tatt for et år siden;)

Han kan kunsten å gjørme seg til :)

Skrevet

Her er det Aika og nabobikkja Enya som prøver seg på gjørme-SPA :) .

32449_s.jpg

Det var IKKE særlig festlig å få disse møkkadyra inn i bilen etterpå nei... logik.png

Skrevet

Huff, jeg har alltid ønsket meg en grisehund. Emma går rundt søle, og er så å si aldri skitten.. Det nærmeste skitten hun har vært må være etter hun har bada på stranda og når hun ruller seg etterpå.. Men det har jeg ikke bilde av. Jeg vil ha en grisehund! <_<

Skrevet

Haha..Masse morsomme bilder :D

Har ingen gjørmebilder av mine, de er pene på det må vite og leker ikke i gjørme.

Synd jeg ikke har bilde fra da Koda nesten druknet i et gjørmehull da, han så ikke ut, tror jeg vasket gjørme av pelsen hans i 2uker :wub: Så jeg er bare glad mine ikke liker slike aktiviteter.

Skrevet

Mye morro bilder her ja ;)

Som eier av en Jämthund, så blir jo hunden alltid møkkete i elgjakta, men, glemmer jo seff å ta bilde når han er på sitt verste :glare: Hrmmf :lol:

Skrevet

Shari elsker å bade i søle <_< Så ho er møkkete ganske ofte, men gjørmebad er bra for huden :lol:

www.shari.dk

post-934-1187254895_thumb.jpg

post-934-1187254908_thumb.jpg

post-934-1187254919_thumb.jpg

post-934-1187254930_thumb.jpg

post-934-1187254939_thumb.jpg

post-934-1187254950_thumb.jpg

post-934-1187254971_thumb.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
    • Hovawart er vel en vokterhund mer enn en gjeterhund, altså type hunder som går sammen med flokken og passer på dem. Det vil si at de er noe mindre førerorienterte og mer selvstendige, blant annet. Det er ikke fryktelig mange av dem i Norge, og de få jeg har møtt har hatt varierende gemytt, men det er lenge siden nå.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...