Gå til innhold
Hundesonen.no

Bildetråd (igjen)


Wanderlust

Recommended Posts

  • Svar 65
  • Created
  • Siste svar
Guest Just me!!
Skrevet

Åh, jeg har et bilde av Archie som valp på gamlemobilen (får ikke sendt det til dataen). Han så helt GRUSOM ut etter å ha lekt i en time på hundejordet. Gjørme fra topp til tå, og gjett hvem som ble populære på -banen!? :wub:

Ellers har vi Marko, godgutten til tante. Kritthvit, og ELSKER gjørme. ;)

TurmedAnneoghundene034.jpg

Skrevet

Jeg må jo nesten legge ut et bilde eller to av jordrotta mi.

IMG_0849.jpg

Har har du rottejegeren som tror vi har jordrotter i hagen (noe vi ikke har), så slik ser nå hun ut.

IMG_0848.jpg

(bare legg merke til laget med jord i trynet)

Guest Just me!!
Skrevet
Må bare få linke til denne her altså :wub:

Det siste bildet var rått! Rett på utstilling med den pelsen der hva? ;)

Skrevet

Hi hi klarer nok ikke å slå Blondie og Kokos, men her er vårt bidrag:

1224.JPG

På beitet til hestene

824.JPG

826.JPG

827.JPG

802.JPG

Silva hadde også duppet seg på beitet samme dag... :wub:

Skrevet

Redigere hele forige innlegg (nå har jeg fått tilatelse av Marit til å legge ut et par bilder:)

Lyng har hørt at gjørmebad er god for pelsen;)

Bilde-454.jpg

Bilde-458.jpg

Kjekken har lyst til å være rød tricolour;)

Vedlegget er tatt for et år siden;)

post-790-1186764759_thumb.jpg

Skrevet
Det kunne vel kommet mange gode innslag fra bjerke idag, både hunder og eiere :)

Hi hi ja det hadde vært morro! :)

Skulle leget egen topic "søkkvåt hund og eier" ;)

(sier ei som er søkk våt etter en tur i parken)

Skrevet
Redigere hele forige innlegg (nå har jeg fått tilatelse av Marit til å legge ut et par bilder:)

Lyng har hørt at gjørmebad er god for pelsen;)

Bilde-454.jpg

Bilde-458.jpg

Kjekken har lyst til å være rød tricolour;)

Vedlegget er tatt for et år siden;)

Han kan kunsten å gjørme seg til :)

Skrevet

Her er det Aika og nabobikkja Enya som prøver seg på gjørme-SPA :) .

32449_s.jpg

Det var IKKE særlig festlig å få disse møkkadyra inn i bilen etterpå nei... logik.png

Skrevet

Huff, jeg har alltid ønsket meg en grisehund. Emma går rundt søle, og er så å si aldri skitten.. Det nærmeste skitten hun har vært må være etter hun har bada på stranda og når hun ruller seg etterpå.. Men det har jeg ikke bilde av. Jeg vil ha en grisehund! <_<

Skrevet

Haha..Masse morsomme bilder :D

Har ingen gjørmebilder av mine, de er pene på det må vite og leker ikke i gjørme.

Synd jeg ikke har bilde fra da Koda nesten druknet i et gjørmehull da, han så ikke ut, tror jeg vasket gjørme av pelsen hans i 2uker :wub: Så jeg er bare glad mine ikke liker slike aktiviteter.

Skrevet

Mye morro bilder her ja ;)

Som eier av en Jämthund, så blir jo hunden alltid møkkete i elgjakta, men, glemmer jo seff å ta bilde når han er på sitt verste :glare: Hrmmf :lol:

Skrevet

Shari elsker å bade i søle <_< Så ho er møkkete ganske ofte, men gjørmebad er bra for huden :lol:

www.shari.dk

post-934-1187254895_thumb.jpg

post-934-1187254908_thumb.jpg

post-934-1187254919_thumb.jpg

post-934-1187254930_thumb.jpg

post-934-1187254939_thumb.jpg

post-934-1187254950_thumb.jpg

post-934-1187254971_thumb.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ja, ingen av de du nevner er spesielt enkle å trene eller har lite lyd ihvertfall. Med unntak av whippet og basenji som ikke bjeffer mye, men basenji har ulingen sin. Spanieler luker nok mer hund, og de fleste hunder med underull vil lukte mer enn en puddel. Du kan jo se på de andre vannhundene? Lagotto har hatt mye dårlig gemytt, men portugisisk vannhund er en av mine favoritter som jeg så en del av da jeg drev aktivt med hundesport.
    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...