Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor fant dere hundene?


Heidi

Recommended Posts

Skrevet

Hei lurte litt på hvordan dere fandt hundene deres? På en annonce, gennem noen venner osv :lol:

Jeg fandt gullgutten min på en annonce på Finn.no :lol: Der var 2 tilbake av kullet en tispe og en hann.

Jeg ringte til dem for og høre om hannen var solgt, men det var han heldigvis ikke. 2 dager etter dro vi for og se han. Og kjøpte han :D Glemmer ikke da jeg så de 2 små tasser komme løpende imot os, da vi kom ind af døren :D Var så ivrig og vite hvem som var hannen :D

Glemmer ikke da jeg skulle sætte halsbåndet på han inden vi skulle kjøre. Det var en sååå dejlig følelse. Kunne næsten ikke tro at dette faktisk var in hund nå :D:D

Her er vores opdrætter hvis dere vil se http://www.bekkegaarden.net

Skrevet

Naboen min har ei Staffetispe på fôr, så planen var egentlig bare å spørre henne litt om hundehold generelt, men så ble jeg forelsket i rasen... :oops:

Heldigvis (for meg) visste naboen om en oppdretter i Fredrikstad som ventet valper i november. Jeg fikk et telefonnummer senere på kvelden og så var det gjort... :wink:

Heldig? Jeg? Tjaaaaaa... :lol:

Skrevet

jeg leita og leita og leita i flere år.. før jeg kom i kontakt m en i oslo som annonserte med chihuahua valper med stamtavle te salgs.. jeg fikk bestille valp og alt var greit. så når jeg var klar til å hente henne spurte jeg etter reg nr slik at jeg kunne "sjekke at alt var greit" det var det tydligvis ikke siden jeg bare fikk tilbake at valpen ikke hadde papirer og at den var solgt og levert nå..

KJIPT.. så la jeg ut en advarsel på ett chi forum i sverige, fordi bildene hun sendte meg fant jeg dagen etter igjen på en svensk kennel sin side.. dette var nok innsmuglede syke valper..

en dag etter fikk jeg mail av oppdretteren min om at hun hadde en tispe som skulle valpe en uke etter og om jeg var interesert i valp fra det kullet..!""

og nå er Vakre speedy min!!!

Skrevet

Jeg og Stian brukte ca et halvt år på å bli enige om rasen+ at vi vinglet litt mellom div raser. Var og på NKK utstilling. Så bestemte vi oss for RR og lette på nettet etter kennel og info. Skreiv mail med oppdretteren til Aro og besøkte henne et par ganger, var på dressuren hennes og på treff :mrgreen: Så sette vi oss på lista. Hun har ikke førstemann til mølla prinsippet men ser på eierne og valpene før hun bestemmer seg.

Dette var i des 2002, så ventet vi på løpetid til feb, å så på valpene i mai... Men det ble bare født to valper, så det var veldig usikkert. Den ene hadde hun allerede funnet en familie til, og så ville oppdretteren i USA (hannen) kanskje ha den ene... Ble en lang ventetid for hun i USA trengte ikke å bestemme seg før valpene var 8 uker. Dagen før leverings-dagen fikk vi mail at vi kunne hente valpen dagen etter, for hun i USA ville ikke ha... Kan tro jeg var glad da den mailen kom :mrgreen:

Oppdrettern var sikkert glad for det for vi var på beøk da valpene var 2,4 og6 uker :wink:

Laaaang tid å vente på et ja eller nei, men sannelig var det verd det Banana Banana

Ble en lang avhandling dette :oops:

Skrevet

Ex samboer hadde en katt og når gråpus døde så var det så stille og rolig etter han, så vi fannt ut at vi måtte ha et dyr rundt oss og da ringte vi til FOD Gården.

Da vi kom dit og hadde fyllt ut skjemaene fikk vi se på tre hunder som de trodde ville passe til oss, vi tok med Chicka på tur og da ble vi forelsket med en gang.

Så dagen etterpå ble chicka med oss hjem, og har ikke angret side.

Det ble slutt mellom meg og samboer, så Chicka ble med meg når vi flyttet, så nå er jeg "alene mor" :lol:

Skrevet

Eg vart tipsa av en venninne om Hero. Fekk første bildet av han då han var 6 dager gammel. Kjørte og hentet han då han var 7 veker gammel.

Då eg skulle ha hund nr 2 (Gosh Amei) så vart eg kontaktet av oppdretter nesten med en gang tispen var parret.

Skrevet

Jeg fant også hunden min på nettet. Letet lenge etter riktige rase, og så når ei venninne kjøpte seg en kinesisk nakenhund fallt jeg pladask. Jeg ringte han som hadde annonnsen samme dag jeg så den, og skulle komme på besøk noen dager etter. Da vi var der falt jeg pladask for denne lille fyren, selvom det egentlig var en tispe jeg ønsket meg, gjorde d ingen verdens ting da jeg så Theo.

Jeg hadde med meg kloke mamma, som fikk meg til å dra hjem og tenke litt på saken, og 5 dager senere dro vi opp og hentet Lille Theo.. :lol:

Skrevet

Hei

Vi hadde lenge sett på og snakket om chinese crested, men hadde slått det fra oss! Så leita jeg litt rundt på nettet igjen og da så jeg en annonse om to chinese crested powder puffs til salgs. DA var det gjort! Jeg ringte til oppdretteren og samme dagen kunne vi komme å se! Jeg falt pladdask... :roll:

Skrevet

Jeg fant ut at det var portis til salgs på canis jeg. Det var da jeg bestemte meg for den rasen. vi dro nemlig og så på valpene.. Men det var jo ikke flere igjen, så nå må vi bestille :lol: Så da gleder vi oss!

Skrevet

den første japaneren vår fant jeg på tekst tv på tv2, 600,- for hunden og 600,- for å få den sendt til bergen og det var hund med papirer på :lol: synes ikke det er dårlig pris jeg. er glad vi slo til på den hunden jeg.

tinka og aiwa har vi begge to funnet på annoser via avisen BT her i bergen. mens de to yngste småen og bamse har vi avlet frem selv. 8)

Skrevet

Fant annonse på Tinkas oppdretter på www.labradorklubben.se to dager etter at kullet var født.

Etter nærmere undersøkelse fant vi ut at Torslanda var rett ved Gøteborg (86 mil unna) og ikke ved Karlstad som pappa trodde.. Menmen. Vi fant ut at - tross alt - hvor mange svarte tisper var det som var leveringsklare i starten av desember?

Så da ble det svart tispe med overbitt, og nå angrer vi ikke i det hele tatt. Vi hadde til nød klart oss uten hund, men aldri uten Tinka. :wink:

  • 3 years later...
Skrevet

Hva er egentlig galt med å dra opp en gammel tråd?

Selv fant jeg ikke Bridie, men oppdretter fant meg :icon_redface: Via en annen oppdretter via aussie forumet.

Skrevet

Var helt tilfeldig at jeg plumpa borti rasen Dansk / Svensk gårdshund og dermed kjøpte Hampus.

Skulle få laget en logo for stallen vår og lette etter noen som gjorde dette på nett.

Slik kom jeg inn på siden til kennelen hvor Hampus kommer fra.

Det ble ingen logo, men jeg ble interessert i rasen, og pga avbestilling fikk vi plass på valpeliste og valp ble det.

Shibaen vår var egentlig et impulskjøp da vår eldste hund døde av alderdom da Hampus var 9 mnd.

Hadde tittet litt på Shiba, og så tilfeldigvis et valpekull annonsert i avisa.

Vi tok oss en tur bare for å titte, for egentlig stod vi på venteliste på enda en Gårdshund i Sverige.

Men det ble ikke bare med titten, ei ukes tid senere kom Linus i hus.

To utrolig forskjellige raser, som passe fantastisk godt sammen.

Skrevet

Første hunden fikk jeg før internett tiden, så pratet med folk som hadde rasen jeg likte og ble anbefalt oppdretter.

Hund nr to var etter internetts innmarsj, leste rundt en god del for å bestemme rase og kikket rundt, mest på web siden ingen i område hadde den. Bestemte rase og brukte uhorvelig mange timer på å lese gjennom testresultater på mentalt, helse og bruks, og lette etter en oppdretter som konsekvent testet sitt oppdrett mentalt og hadde bruksmeritter. Fant noen alternativer og tok kontakt med dem.

Hund nr tre kommer fra ei venninne. Fulgt den siden den var i mors mage :icon_redface:

Skrevet

Jeg fant oppdretteren min på rase-forumet, og jeg fikk straks førstevalget på hun derfra.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...