Gå til innhold
Hundesonen.no

Foto av stor hund sammen med liten


Guest Per Olav

Recommended Posts

Guest Per Olav

Til denne artikkelen ville det vært fint med et illustrasjonsbilde eller to. Noen som har et bilde av en stor hund sammen med en betydelig mindre som de kan dele med meg?

--

Per Olav

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er jo en liten størrelses forskjell på dachs og Dalmis. Dog det ikke er så lett å få bilde av dem samme har jeg da noe.

PC270032.jpg

P1010011.jpg

Kan gjerne gå inn i tråden til Willy og Titti på min hund og se om du finner noe der også :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Per Olav

Tusen takk. Helt fornydelige bilder. :D

--

PO

Fin artikkel!

Enste jeg undret meg over: Går NKK virkelig ut og sier at 5-7000 er normalpris for en funksjonsfrisk, renraset valp?

Har dessverre ikke noe bilde.

Aner ikke hva normalprisen på en funksjonsfrisk og renraset valp er i dag jeg. Artikkelen er skrevet for en tid siden med noen senere justeringer. Hva er prisen for en slik valp i dag mon tro?

--

PO

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aner ikke hva normalprisen på en funksjonsfrisk og renraset valp er i dag jeg. Artikkelen er skrevet for en tid siden med noen senere justeringer. Hva er prisen for en slik valp i dag mon tro?

--

PO

Vel, jeg ser sjelden hunder med stamtavle til under 8-9000kr. (utenom bc)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Per Olav

Tusen takk til alle. Dette skal nok bli bra :D

--

PO

Vel, jeg ser sjelden hunder med stamtavle til under 8-9000kr. (utenom bc)
Takker. Jeg har korrigert og så får jeg sjekke i ettertid - motsatt av hva som er normalt :D

--

PO

*Dobbelpost, mod Nina*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aner ikke hva normalprisen på en funksjonsfrisk og renraset valp er i dag jeg. Artikkelen er skrevet for en tid siden med noen senere justeringer. Hva er prisen for en slik valp i dag mon tro?

--

PO

Jeg vil anta at normalpris for en funksjonsfrisk valp reg. i NKK i dag ligger på mellom 8.500 -12.000

Chihuahua og enkelte andre miniatyrer ligger langt høyere i pris, mens eksempelvis BC ligger endel lavere, men stort sett ligger de fleste raser i det nevnte sjiktet. Jeg tviler også på at NKK anbefaler en pris. Enkelte raseklubber kan ANBEFALE utsalgspris, men i det store og det hele er det oppdretter og markedet som bestemmer.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bra artikkel! Jeg har LITEN hund, og alle bilder av henne sammen med andre hunder blir bilde av en stor og en liten :D Helt naturlig :D

Dette er Emma og hennes "onkel Trygve" :D Hunden heter faktisk Trygve, og han bodde en etasje over oss der vi bodde før. Verdens snilleste og klokeste gamle hund, og han var verdens beste oppdrager for Emma. Snudde bare hodet til siden når valpen var for "all over the place" - og plutselig en dag lekte han faktisk med henne, noe vi fikk på et bilde hvor han har leken i munnen. Eieren sa at han leker ekstremt sjeldent, så Emmaen min brakte nok frem noe som lå dypt inni gamle voffsen. At en hund som har opplevd så mye dritt skal bli så bra, er i og for selv nokså rart. Han er 11 år gammel nå, og eieren er en amfetamin-junkie og har vært det siden en alder av 17 år eller noe sånt. Nå er eieren noen og førti, og enda på kjøret..

flaksiflaks068.jpg

S5020082.jpg

S5020079.jpg

Og dette er Varg, en annen kompis av Emma. Han er litt kåt av seg, men ellers en ok kar sier Emma.. Han er spretten og glad, har litt matforsvar men det veit vi om nå så det tar vi hensyn til, og går ikke pent i bånd - men han er snill som smør med Emma. :D

varg023-1.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eller disse? De er fullstendig uredigerte og tatt med type gammelt kamera så tilgi en stakkar. De er bare så herlige der brøleapen er så forsiktig med den lille som utfordrer en hver skjebne, så da får bildene være dårlige. Vil du bruke noen av de, så si nå endelig i fra, så skal jeg få se hva jeg får gjort i photoshop

edit: dette var jammen ikke lett...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Og så en helt ok dag. Var forberedt på det verste, gitt erfaringer fra stedet vi var på. Fikk fineste adferden tilbudt uten krav. Innfridde samtlige forespørsler. .. lenge. Så skjedde tydligvis noe med ham jeg ikke aner årsaken til, og han begynte stresse og sluttet oppføre seg pent, uten å bli veldig vanskelig heller. La seg pent ned på matten sin for å slappe av i 30 minutter på bussholdeplassen, og begynte ikke flippe før de siste 10, da han ble ufyselig vokal mot to huskyer på andre siden av gaten, nyankomne ventende til holdeplassen og livet og universet og alt. 30 min venting akkurat der, rett oppi en travelt trafikkert vei med mye støy fra tungtransport ble å tøye strikken for mye, altså. Han holdt ut fint i 20 min før han fikk eksistensiell angst av å vente så mye lenger enn han er vant med fra før.  Ikke på sitt mest avslappede, men muttern har gått på skole og lært om former og vinkler og komposisjon og sånn derre der, så vi velger heller det bildet som føles mer behagelig å se på, enn det klønete og keitete som viser hvor flink gutt han kan være, men som ikke lar seg beskjære pent:
    • Ups and DOWNS. Helvetes ***** spoiled brætt drittunge av en byksefaen prepubertal ***** dritt har kommet dit at omgivelsene er mer interessante enn både leker og mat, og han krangler tilbake mot disiplinering. Synes ingenting om å bli avkrevd å holde kontakten og gå ved min side, og enda mindre om å bli straffet med time outs fordi han ikke hører etter. Aggressivt vokal i sure protester mot tyrannen som begrenser hans frie utfoldelse.  Han skal få for at han etter femogtredve *SITT* til slutt setter seg lydig ned og er oppmerksom i noen sekunder uten at det er nødvendig å ty til mer maktbruk, men **** for en håndfull av en forbanna dritt han kan være. Vimser og BYKSER og er MANISK på å gå FORAN meg.  Det hjelper IKKE å mosjonere ham mer. For å få ham sliten må en nemlig gå langt over hva som er anbefalt mtp kroppens utvikling, og det blir også en ond sirkel, hvor han bare krever mer og mer for å føle seg vel.  I dag er første gangen lek ikke har vært mer interessant enn omgivelsene. Godis ville han ha, men han ville ikke oppføre seg pent for å få det, så det ble også en konflikt. Forbanna mareritt av en forbanna kontak-nekt byksebikkje. Vi måtte rekke this and that, så han slapp i for stor grad unna med alt også. Fikk fremdrift på tross av den fullstendig uakseptable adferden.  Mamsen kan trenge valium for å komme seg emosjonelt uberørt gjennom dette, tror jeg. Synd fastlegen antakelig er uenig i at trening av hund er en legit reason for å skrive ut en resept -_- Vel, i morgen har vi ikke noe vi trenger å rekke, så den ***** drittbikkja skal få samme turen som i dag, uten en centimeter fremdrift på FEIL adferd. Han skal få holde KONTAKT og han skal få holde seg på siden av meg, og om den jævelungen BYKSER en gang til etter advarsel, så binder jeg ham i en stolpe og ***** går fra ham - for alltid! ..eller til den lille dritten ***** samler seg og slapper for i ******* av.  Jeg er så lei. Jeg gleder meg så intenst til han er voksen og har mer impulskontroll.  *Aaarrgh* Her legges frem klær og utstyr for en lang dag i drittvær, med kakao og boller og powerbank til mobilen. Den lille rotta skal få lære at å bykse og vimse og ikke høre etter meg når jeg ikke har noe jeg trenger komme tidsnok til - det får dørgende kjedelige konsekvenser for ham.   
    • https://atferdskonsulenter.no/ har stort sett gode folk, selv om jeg ikke kan gå god for alle. Anna Bjurgård Compton, Hilde Arneberg, Kjersti Bjøntegaard, Gry Eskeland, Nina Haaland og Lise Fredriksen kjenner jeg til og kan anbefale. Arne Aarrestad og Siri Linnerud har jeg lest nok av og såvidt møtt til at jeg vil gå god for dem.  
    • Hvilken landsdel? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...