Gå til innhold
Hundesonen.no

Dårlig med svar?


Cezaree

Recommended Posts

Skrevet

Er det fler enn meg (og ei venninne her inne) som synes folk her inne er litt dårlig til og svare, eller er det bare vi som lager utrolig uintresante tråder? Er ikke noe frekt ment i dette, bare lurer på om det er fler som synes det samme som oss?

Skrevet
Er det fler enn meg (og ei venninne her inne) som synes folk her inne er litt dårlig til og svare, eller er det bare vi som lager utrolig uintresante tråder? Er ikke noe frekt ment i dette, bare lurer på om det er fler som synes det samme som oss?

Ining da! :icon_redface:

Syntes folk er litt dårlige til å svare her ja.. Det er jo fellesferie, så kan jo hende det er derfor..

Men, må si at FH er myyye bedre.. :)

Skrevet

Tja... innen 6 min hadde 3 stykker svart på en ganske så intetsigende tråd... så SÅ ille kan det ikke være.... og hva er FH?

Skrevet
Ining da! :icon_redface:

Syntes folk er litt dårlige til å svare her ja.. Det er jo fellesferie, så kan jo hende det er derfor..

Men, må si at FH er myyye bedre.. :)

Hva er FH?

Jeg tror uansett at fellesferien har mye å si. Jeg har selv vært borte noen dager, og har nettopp bladd meg gjennom 5 sider med nye innlegg i Hundesonen... Sier seg selv at jeg ikke har ork til å svare på alt :D

Skrevet

Kan svare, jeg. :icon_redface: Deet er nok ganske stille her om sommeren. Husker en tråd om dette i fjor sommer, forresten.... Ellers så er det jo ofte sånn at hvis du slenger ut en tråd om: "Hva spiste du til frokost", eller sånt så blir tråden stygglang og hvis du prøver deg på en seriøs tråd skjer det fint lite. :)

Innimellom hender det at folk engasjerer seg i en seriøs tråd også, men svært ofte tar tråden sine egne vendinger og så får du egentlig ikke svar på det du lurte på, likevel. :D

Men ellers så svarer vel folk på det de vil, så det kan være lurt å tenke litt på hvordan man formulerer seg, slik at det fenger flest mulig, kanskje. Hvis det er noe poeng å få så mange svar, da... ;)

Skrevet

Jeg syntes det kommer mange svar jeg :D kanskje ikke akuratt nå i felles ferien, men noen tråder hopper jeg bare over, slike som virker litt uintresasange(sikkert skrevet feil...) :D Får bare gjøre overskriften veldig spennende :Laugh:

Skrevet

Jeg prøver å svare, men jeg kan jo ikke svare i sånne supersaklige og seriøse diskusjoner når jeg ikke har peiling.. Kanskje jeg egentlig ikke har noe å gjøre her da, men men. XD

Skrevet
Jeg prøver å svare, men jeg kan jo ikke svare i sånne supersaklige og seriøse diskusjoner når jeg ikke har peiling.. Kanskje jeg egentlig ikke har noe å gjøre her da, men men. XD

Men jeg bare svarer i slike tråder som jeg kan svare * så søt!* *der kjøpte jeg det og det* osv :D

Vil liksom ikke slenge meg i slike skikkelig "proffe" (ikke misforstå) tråder som jeg ikke kan noen ting om :D

Ikke ment til deg altså, bare siden du nevnte noe av det samme :D

Skrevet

Men hvis det folk spør om hjelp fra folk som kan litt om "faget" bedre enn seg selv, så "forventer" de jo svar.. (ikke missforstå med ordet forventer)

Selv prøver jeg å svare på det jeg kan, og det jeg ikke kan noe om ligger jeg litt unna :)

Men hvis det er folk her inne som ikke vil svare på ting som ligger på fks Alt Mulig fordi det ikke har noe med hund å gjøre burde de skifte innstilling :D

Skrevet
Men jeg bare svarer i slike tråder som jeg kan svare * så søt!* *der kjøpte jeg det og det* osv :D

Vil liksom ikke slenge meg i slike skikkelig "proffe" (ikke misforstå) tråder som jeg ikke kan noen ting om :)

Ikke ment til deg altså, bare siden du nevnte noe av det samme :D

Det er jo litt synd at det skal være slik at man ikke tør å svare, fordi man ikke tror at man er "flink" nok. Det er sikkert mange av dere som sitter på masse kunnskap som andre kunne ha nytte av, bare dere hev dere litt frampå.

Skrevet

Kunnskap kan være så mangt. Noen har tretti års erfaring med hund, noen har lest flere hyllemeter med hundebøker, noen er flinke til å observere hunden sin, noen snakker daglig om hund med venner og kjente. Noen er veldig opptatt av enkelte sider ved hundehold men vet lite om andre. Dessuten kan et spørsmål også være med på å klargjøre: "Har hunden din dette problemet i alle situasjoner?"

Et forum er noe midt imellom et ekspertpanel og en skravlende vennegjeng, det er vel det som gjør at vi trives her?

Skrevet

Jeg er HELT enig i at alle bør få muligheten til å kaste seg utpå i enhver debatt.... men helt ærlig.... har vi virkelig et åpent miljø for det her?

Men en gang noen kommer med mindre gjennomtenkte og mindre reflekterte innlegg så blir det lynsjestemning.

Så jeg forstår veldig godt de yngre som har skrevet her at de føler seg mest komfortable med å skrive i de "sikre" trådene der "rett svar" er såå søt, få se flere bilder.

Likevel må jeg jo og si det at man lærer utrolig mye kun ved å være tilskuer til de seriøse debattene, og etterhvert kanskje flere tørr å hive seg på.

Skrevet

Syns man bare skal kaste seg i det jeg. Jeg kan ikke så mye men jeg har da presset meg inn i mange rare diskusjoner på den korte tiden jeg har vært her :)men av og til må jeg si det kan virke som man ikke har noe særlig man skal ha sagt når man "bare" har en selskapshund for eksempel, eller "bare" er 16 år, eller "bare" har hatt 2 hunder f.eks... Og noen har en viss tendens til å skrive på sin helt spesielle måte og utdøver en hel masse hersketeknikker mens de diskuterer.. Selv om man kan mye, er det ikke ensbetydende med at man MÅ ordlegge seg på en måte som høres helt... Tja, litt tvilsom ut kanskje.

Men det hever man seg lett over hvis man bare vil :rolleyes:

Skrevet
men av og til må jeg si det kan virke som man ikke har noe særlig man skal ha sagt når man "bare" har en selskapshund for eksempel, eller "bare" er 16 år, eller "bare" har hatt 2 hunder f.eks... Og noen har en viss tendens til å skrive på sin helt spesielle måte og utdøver en hel masse hersketeknikker mens de diskuterer.. Selv om man kan mye, er det ikke ensbetydende med at man MÅ ordlegge seg på en måte som høres helt... Tja, litt tvilsom ut kanskje.

Med fare for å "utøve en hel masse hersketeknikk", så er det faktisk ett fett hvor gammel en person er, eller hvor mange hunder vedkommende har hatt fra før, så lenge innleggene har innhold med hold i..

Jeg svarer i tråder jeg føler jeg har noe jeg skulle sagt i, enkelt og greit..

Skrevet

Det kommer vel mest an på interessen for emnet, skulle jeg tro.

Selv svarer jeg på det som interesserer meg, enkelt og greit. :icon_confused:

Skrevet
Med fare for å "utøve en hel masse hersketeknikk", så er det faktisk ett fett hvor gammel en person er, eller hvor mange hunder vedkommende har hatt fra før, så lenge innleggene har innhold med hold i..

Jeg svarer i tråder jeg føler jeg har noe jeg skulle sagt i, enkelt og greit..

Var ikke deg innlegget mitt var myntet på altså, og jeg kan ikke minnes å ha sett deg bruke noen heslige hersketeknikker i noen debatter. Men sonen har sine tanter på det området altså, og de går igjen og igjen... Før ble jeg en smule frustrert, men nå må jeg bare himle med øya. :rolleyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...