Gå til innhold
Hundesonen.no

Dårlig med svar?


Cezaree

Recommended Posts

Skrevet

Er det fler enn meg (og ei venninne her inne) som synes folk her inne er litt dårlig til og svare, eller er det bare vi som lager utrolig uintresante tråder? Er ikke noe frekt ment i dette, bare lurer på om det er fler som synes det samme som oss?

Skrevet
Er det fler enn meg (og ei venninne her inne) som synes folk her inne er litt dårlig til og svare, eller er det bare vi som lager utrolig uintresante tråder? Er ikke noe frekt ment i dette, bare lurer på om det er fler som synes det samme som oss?

Ining da! :icon_redface:

Syntes folk er litt dårlige til å svare her ja.. Det er jo fellesferie, så kan jo hende det er derfor..

Men, må si at FH er myyye bedre.. :)

Skrevet

Tja... innen 6 min hadde 3 stykker svart på en ganske så intetsigende tråd... så SÅ ille kan det ikke være.... og hva er FH?

Skrevet
Ining da! :icon_redface:

Syntes folk er litt dårlige til å svare her ja.. Det er jo fellesferie, så kan jo hende det er derfor..

Men, må si at FH er myyye bedre.. :)

Hva er FH?

Jeg tror uansett at fellesferien har mye å si. Jeg har selv vært borte noen dager, og har nettopp bladd meg gjennom 5 sider med nye innlegg i Hundesonen... Sier seg selv at jeg ikke har ork til å svare på alt :D

Skrevet

Kan svare, jeg. :icon_redface: Deet er nok ganske stille her om sommeren. Husker en tråd om dette i fjor sommer, forresten.... Ellers så er det jo ofte sånn at hvis du slenger ut en tråd om: "Hva spiste du til frokost", eller sånt så blir tråden stygglang og hvis du prøver deg på en seriøs tråd skjer det fint lite. :)

Innimellom hender det at folk engasjerer seg i en seriøs tråd også, men svært ofte tar tråden sine egne vendinger og så får du egentlig ikke svar på det du lurte på, likevel. :D

Men ellers så svarer vel folk på det de vil, så det kan være lurt å tenke litt på hvordan man formulerer seg, slik at det fenger flest mulig, kanskje. Hvis det er noe poeng å få så mange svar, da... ;)

Skrevet

Jeg syntes det kommer mange svar jeg :D kanskje ikke akuratt nå i felles ferien, men noen tråder hopper jeg bare over, slike som virker litt uintresasange(sikkert skrevet feil...) :D Får bare gjøre overskriften veldig spennende :Laugh:

Skrevet

Jeg prøver å svare, men jeg kan jo ikke svare i sånne supersaklige og seriøse diskusjoner når jeg ikke har peiling.. Kanskje jeg egentlig ikke har noe å gjøre her da, men men. XD

Skrevet
Jeg prøver å svare, men jeg kan jo ikke svare i sånne supersaklige og seriøse diskusjoner når jeg ikke har peiling.. Kanskje jeg egentlig ikke har noe å gjøre her da, men men. XD

Men jeg bare svarer i slike tråder som jeg kan svare * så søt!* *der kjøpte jeg det og det* osv :D

Vil liksom ikke slenge meg i slike skikkelig "proffe" (ikke misforstå) tråder som jeg ikke kan noen ting om :D

Ikke ment til deg altså, bare siden du nevnte noe av det samme :D

Skrevet

Men hvis det folk spør om hjelp fra folk som kan litt om "faget" bedre enn seg selv, så "forventer" de jo svar.. (ikke missforstå med ordet forventer)

Selv prøver jeg å svare på det jeg kan, og det jeg ikke kan noe om ligger jeg litt unna :)

Men hvis det er folk her inne som ikke vil svare på ting som ligger på fks Alt Mulig fordi det ikke har noe med hund å gjøre burde de skifte innstilling :D

Skrevet
Men jeg bare svarer i slike tråder som jeg kan svare * så søt!* *der kjøpte jeg det og det* osv :D

Vil liksom ikke slenge meg i slike skikkelig "proffe" (ikke misforstå) tråder som jeg ikke kan noen ting om :)

Ikke ment til deg altså, bare siden du nevnte noe av det samme :D

Det er jo litt synd at det skal være slik at man ikke tør å svare, fordi man ikke tror at man er "flink" nok. Det er sikkert mange av dere som sitter på masse kunnskap som andre kunne ha nytte av, bare dere hev dere litt frampå.

Skrevet

Kunnskap kan være så mangt. Noen har tretti års erfaring med hund, noen har lest flere hyllemeter med hundebøker, noen er flinke til å observere hunden sin, noen snakker daglig om hund med venner og kjente. Noen er veldig opptatt av enkelte sider ved hundehold men vet lite om andre. Dessuten kan et spørsmål også være med på å klargjøre: "Har hunden din dette problemet i alle situasjoner?"

Et forum er noe midt imellom et ekspertpanel og en skravlende vennegjeng, det er vel det som gjør at vi trives her?

Skrevet

Jeg er HELT enig i at alle bør få muligheten til å kaste seg utpå i enhver debatt.... men helt ærlig.... har vi virkelig et åpent miljø for det her?

Men en gang noen kommer med mindre gjennomtenkte og mindre reflekterte innlegg så blir det lynsjestemning.

Så jeg forstår veldig godt de yngre som har skrevet her at de føler seg mest komfortable med å skrive i de "sikre" trådene der "rett svar" er såå søt, få se flere bilder.

Likevel må jeg jo og si det at man lærer utrolig mye kun ved å være tilskuer til de seriøse debattene, og etterhvert kanskje flere tørr å hive seg på.

Skrevet

Syns man bare skal kaste seg i det jeg. Jeg kan ikke så mye men jeg har da presset meg inn i mange rare diskusjoner på den korte tiden jeg har vært her :)men av og til må jeg si det kan virke som man ikke har noe særlig man skal ha sagt når man "bare" har en selskapshund for eksempel, eller "bare" er 16 år, eller "bare" har hatt 2 hunder f.eks... Og noen har en viss tendens til å skrive på sin helt spesielle måte og utdøver en hel masse hersketeknikker mens de diskuterer.. Selv om man kan mye, er det ikke ensbetydende med at man MÅ ordlegge seg på en måte som høres helt... Tja, litt tvilsom ut kanskje.

Men det hever man seg lett over hvis man bare vil :rolleyes:

Skrevet
men av og til må jeg si det kan virke som man ikke har noe særlig man skal ha sagt når man "bare" har en selskapshund for eksempel, eller "bare" er 16 år, eller "bare" har hatt 2 hunder f.eks... Og noen har en viss tendens til å skrive på sin helt spesielle måte og utdøver en hel masse hersketeknikker mens de diskuterer.. Selv om man kan mye, er det ikke ensbetydende med at man MÅ ordlegge seg på en måte som høres helt... Tja, litt tvilsom ut kanskje.

Med fare for å "utøve en hel masse hersketeknikk", så er det faktisk ett fett hvor gammel en person er, eller hvor mange hunder vedkommende har hatt fra før, så lenge innleggene har innhold med hold i..

Jeg svarer i tråder jeg føler jeg har noe jeg skulle sagt i, enkelt og greit..

Skrevet

Det kommer vel mest an på interessen for emnet, skulle jeg tro.

Selv svarer jeg på det som interesserer meg, enkelt og greit. :icon_confused:

Skrevet
Med fare for å "utøve en hel masse hersketeknikk", så er det faktisk ett fett hvor gammel en person er, eller hvor mange hunder vedkommende har hatt fra før, så lenge innleggene har innhold med hold i..

Jeg svarer i tråder jeg føler jeg har noe jeg skulle sagt i, enkelt og greit..

Var ikke deg innlegget mitt var myntet på altså, og jeg kan ikke minnes å ha sett deg bruke noen heslige hersketeknikker i noen debatter. Men sonen har sine tanter på det området altså, og de går igjen og igjen... Før ble jeg en smule frustrert, men nå må jeg bare himle med øya. :rolleyes:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...