Gå til innhold
Hundesonen.no

Det nye utseendet på forumet...


Recommended Posts

Skrevet

Jeg kupper tråden til BcRex - (har spurt om lov da)

Men tilbakemeldinger på utseendet.

Og ny forumdel kan legges her.

Og evt, mer som kommer :whistle:

Mvh

Espen

Opprinnelig tråd

Jeg tenkte at tilbakemeldinger på forumets nye utseendet kan ligge her :D

Og jeg er veldig fornøyd foreløpig. Men en ting jeg kunne tenke meg er at på "hovesiden" der man får alle forumene nedover, å kan man velge å klikke vekk ikke sant. Skjønner hittill? For jeg har jo bare infosonen, hundesonen og Off topic delen, og nå ble det veldig de langt mellomrom mellom de andre som er klikket bort. Kunne dere endret det til sånn det var? At de er helt inntil hverandre igjen? Dette er bare pirk-pirk, men syns det blir veldig langt mellom forumene jeg titter på nå :D

Skrevet

Siden alt vi skrev i formiddag forsvant, lurte jeg på om det gjelder PMer også? Det er ikke noe problem å skrive en ny, men hvis hun fikk den (jeg husker jo ikke om jeg sendte den etter klokka 12 heller, da :whistle: ) er jo det litt unødvendig.

Skrevet

Er det lov å si at jeg likte det gamle designet mye bedre? :whistle:

Jeg blir sikkert vant til dette også, men foreløpig brummer jeg litt i skjegget over at det andre er borte. Det er godt mulig det bare er jeg som er sær altså :D

Skrevet

Synte dette var veldig bra!

Litt uvant å måtte lese innleggene som på en måte går over hele skjermen (bredere enn før), men man blir vel vant med det også når man har vært her noen dager.

Dere skal ha skryt over at dere hele tiden gjør ting for å gjøre forumet bedre, kan tenke meg at der er mye jobb :whistle:

Skrevet

Ja, det er litt uvant at det er bredere, men i lengden er jo det bare positivt :whistle:

Som Paul sier så gjør det at vi kan sette inn flere ting forskjellige steder, og det blir lettere og bygge ut forumet med flere funksjoner. Men det har nok mye med vane og gjøre, de fleste forum har jo en horisontal meny som vi har nå. De fleste var jo misfornøyd når vi gikk over til det gamle. Dette er jo tilbake til sånn det var før her. Bare litt penere løsning på det da vi har mange knapper.

Men bra folk er fornøyd :D

Skrevet

Men dere må fikse litt på linkesiden! På hundelinkene i alle fall (har ikke sjekket de andre), detter linkene ut på høyre side. Vanskelig å forklare, men dere skjønner det når dere ser det, regner jeg med.

Ellers fint! Litt uvant, men absolutt noe man kan venne seg til. Selv om jeg ikke helt har fått med meg de morsomme tingene Espen sier at man kan gjøre med den nye versjonen?

Skrevet
Joda det er lov... alltid en tilvenningsak når noe endres. Vi gjør dette for å forbedre tjenestene våre fremover. Med større bredde på forumet kan vi etterhvert bla.a. tillate litt større bilder osv... Ellers så har vi prøvd å gjøre navigeringen mer intuitiv og lettere å skjønne.

Dette høres veldig flott ut :whistle: Å få bredere bilder.

Og jeg liker bredden på forumet, så kanskje derfor jeg brukte betaversjonen når jeg først fant den :D

Skrevet

Også en ting til: På det nye delforumet ("Data og IT") så er beskrivelsen om hvert underforum bredere enn på resten av dyresonen, slik at hele delforumet blir litt annerledes. Igjen, klønete forklart. Legger ved bilde i steden, jeg.

Skrevet

Ja det er en kjent feil, det er forskjell på de forum som har underforum og ikke - har ikke sett noen løsning på det enda dessverre - men skal sjekke opp (den er alt på dyresonen flere steder så vet hva du mener)

Skrevet

Jeg ser helt klart fordelene med bredere forum med tanke på bilder og slikt, og som dere sier er bredden antakeligvis en vanesak.

Jeg mener på ingen måte å være negativ, og blir nok vant til det etter hvert. På den annen side synes jeg det var mer lettvint med det gamle designet for mitt bruk, men igjen; det er nok jeg som er fryktelig sær :whistle:

Ellers vil jeg gjerne nevne at dere gjør en super jobb med forumet, jeg har aldri vært borti noen som har jobbet så mye for å få et velfungerende forum som dekker de aller, aller flestes ønsker. Ørten gullstjerner og :D til dere!

Skrevet

Link er fikset wesminster :whistle:

Tror det blir bra når man blir vant til det, det gamle forumet var ganske enestående - da de fleste har horisontal meny som nå :D

Skrevet
Link er fikset wesminster :D

Tror det blir bra når man blir vant til det, det gamle forumet var ganske enestående - da de fleste har horisontal meny som nå :whistle:

Det er jo kult å skille seg ut da :D

Jeg skal slutte å sutre, jeg blir vant til det. Og igjen; flinke er dere!

Skrevet

Synes det nye utsenet er helt ok jeg, men veldig uvandt ja... Det eneste jeg må si som er negativt er at det ikke står om man er loget inn eller ikke lengre, ganske forvirrende og irreterende når flere i familien bruker dyresonen og at vi skriver inlegg på hverandres navn og ikke vårt eget. Ellers er utsenet fint det! :|

Skrevet

Jeg likte forresten at trådene om webutvikling, grafikk osv ble listet opp under nye innlegg i off topic. Praktisk med det nye underforumet Data og IT selvfølgelig, men jeg bruker ofte bare nye innlegg-funksjonen når jeg er innom. Derfor går jeg lett glipp av hjemmeside-/datatråder, fordi jeg glemmer å sjekke det nye underforumet.

Noen mulighet til at dere kan få inkludert dette forumet under nye innlegg? Om ikke får jeg bare venne meg til å trykke litt mer rundt for å holde meg oppdatert :|

Skrevet

Her jeg sitter nå ser det ut til at forumet er litt smaler igjen så nå synes jeg alt er perfekt ihvertfall! Mye mer oversiktlig meny og lettere og navigere. Dette synes jeg er noe av det bedre dere har gjort hittil! :|

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...