Gå til innhold
Hundesonen.no

Aussieligaen Yippie - Opprykk til elite 6.aug 2011


Recommended Posts

Skrevet

Da er det endelig blitt bestemt hvem av valpene i kullet jeg skal ha. Det ble Aussieligaens Yabba Dabba Doo! Det er en blue merle (mest sort) aussie tispe.

EDIT: Om registert til Aussieligaen Yippie

Jeg har snakket med oppdretter over mail flere ganger daglig for at hun skulle få vite så godt som mulig hva slags valp jeg ønsker (vi fpr ikke lov å velge ut fra utseende). Kort fortalt ønsker jeg den frekkeste og mest krevende valpen. Det er fordi jeg skal bruke henne i lydighet og trenger masse "guts". Jeg har nemlig sett alt for mange halvdøde aussier innen hundesporten...

Etter valpetesten kom oppdretter frem til at denne såkalte Yabba vil passe meg utmerket. Den er veldig samarbeidsvillig, dristig/modig, kvikk og ikke minst selvsikker! Dette blir en spennende hund å jobbe med.

Jeg henter henne førstkommende onsdag (13. juni) og skal være hos oppdretteren i Danmark hele dagen.

Her er noen bilder:

534372220_0497350993.jpg

7 uker gammel

yabba101.jpg

6 uker

yabba81.jpg

6 uker

3yabbah886.jpg

3 uker

Det er mange flere bilder inne på hjemmesiden min.

  • Svar 202
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet
Kan hun ikke bare hete Yabba da?

Yabba hørs vel litt bedrøvelig ut da... hehe...

Og dog.sport: Neivel da... den skal ikke hete Ayla da... Montana klinger ikke så godt, så jeg tenker for harde livet! :P

Skrevet
Er det ikke moren din sin hund? Hørte noen som nevnte noe sånt. :P

Iallefall, gratulerer så masse! Skal bli veldig gøy å følge Y-kullet videre.

Nja... det blir moren min sin hvis den ikke blir bra nok i lydighet (hvis den er for treg og rett og slett ikke "tent" nok). Men det er litt hennes og, på den måten at den vil bo hjemme noen av ukene mens jeg er på skolen (bor på internatet der 5 dager i uka).

Skrevet
Herlig valp! Gleder meg til å se nurket? Keen på Tønsberg-sosialiserings tur kanskje?

Blir nok en del sosialisering etterhvert, så da trenger jeg valpe-vennlige hunder (har ingen selv så... <_< )

Skrevet

Gratulerer så mye! :icon_cry: Dette blir spennende å følge med på..:D

Det enkleste med navn er nesten bare å prøve å få opp helt merkelige ting i hodet uten å tenke over det. F.eks Kori, Keya (uttales rett fram med lang e) og Youli (uttales joli). Sånne navn detter ned i hodet mitt rett som det er. (ja, jeg har alltid vært litt rar.. ) ;)

Skrevet

Imorgen tidlig reiser jeg til Danmark for å hente valpen! Jeg blir hos oppdretter hele dagen og blir litt kjent med alle valpene i deres trygge omgivelser. Jeg gleder meg!!

yabbast.jpg

yabbaluft.jpg

yabbastrand.jpg

yabbaramp.jpg

En liten ramp?

3 nye albumer av valpekullet på hjemmesiden min!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...