Gå til innhold
Hundesonen.no

Aussieligaen Yippie - Opprykk til elite 6.aug 2011


Recommended Posts

Skrevet

Da er det endelig blitt bestemt hvem av valpene i kullet jeg skal ha. Det ble Aussieligaens Yabba Dabba Doo! Det er en blue merle (mest sort) aussie tispe.

EDIT: Om registert til Aussieligaen Yippie

Jeg har snakket med oppdretter over mail flere ganger daglig for at hun skulle få vite så godt som mulig hva slags valp jeg ønsker (vi fpr ikke lov å velge ut fra utseende). Kort fortalt ønsker jeg den frekkeste og mest krevende valpen. Det er fordi jeg skal bruke henne i lydighet og trenger masse "guts". Jeg har nemlig sett alt for mange halvdøde aussier innen hundesporten...

Etter valpetesten kom oppdretter frem til at denne såkalte Yabba vil passe meg utmerket. Den er veldig samarbeidsvillig, dristig/modig, kvikk og ikke minst selvsikker! Dette blir en spennende hund å jobbe med.

Jeg henter henne førstkommende onsdag (13. juni) og skal være hos oppdretteren i Danmark hele dagen.

Her er noen bilder:

534372220_0497350993.jpg

7 uker gammel

yabba101.jpg

6 uker

yabba81.jpg

6 uker

3yabbah886.jpg

3 uker

Det er mange flere bilder inne på hjemmesiden min.

  • Svar 202
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Skrevet
Kan hun ikke bare hete Yabba da?

Yabba hørs vel litt bedrøvelig ut da... hehe...

Og dog.sport: Neivel da... den skal ikke hete Ayla da... Montana klinger ikke så godt, så jeg tenker for harde livet! :P

Skrevet
Er det ikke moren din sin hund? Hørte noen som nevnte noe sånt. :P

Iallefall, gratulerer så masse! Skal bli veldig gøy å følge Y-kullet videre.

Nja... det blir moren min sin hvis den ikke blir bra nok i lydighet (hvis den er for treg og rett og slett ikke "tent" nok). Men det er litt hennes og, på den måten at den vil bo hjemme noen av ukene mens jeg er på skolen (bor på internatet der 5 dager i uka).

Skrevet
Herlig valp! Gleder meg til å se nurket? Keen på Tønsberg-sosialiserings tur kanskje?

Blir nok en del sosialisering etterhvert, så da trenger jeg valpe-vennlige hunder (har ingen selv så... <_< )

Skrevet

Gratulerer så mye! :icon_cry: Dette blir spennende å følge med på..:D

Det enkleste med navn er nesten bare å prøve å få opp helt merkelige ting i hodet uten å tenke over det. F.eks Kori, Keya (uttales rett fram med lang e) og Youli (uttales joli). Sånne navn detter ned i hodet mitt rett som det er. (ja, jeg har alltid vært litt rar.. ) ;)

Skrevet

Imorgen tidlig reiser jeg til Danmark for å hente valpen! Jeg blir hos oppdretter hele dagen og blir litt kjent med alle valpene i deres trygge omgivelser. Jeg gleder meg!!

yabbast.jpg

yabbaluft.jpg

yabbastrand.jpg

yabbaramp.jpg

En liten ramp?

3 nye albumer av valpekullet på hjemmesiden min!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...