Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny mobiltelefon


tuppetroll

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er en sær mobiltelefonkjøper, og trenger hjelp med fornying av telefonutstyret her. Jeg har netcom young talk, har tenkt å fortsette å ha det (familien har netcom familie, og 200 kr. i måneden + gratis tlf og sms til familyen passer meg ypperlig) så ikke forsøk å overtale om noe annet :P Telefonen må dermed gå an å få med young talk abo., og ikke koste type månedslønner..

Jeg vil ha en pen telefon. Type design, ikke bare sånn kjedelig opp og ned sort som alle har. Jeg vil ha god mp3spiller, jeg vil ha et kamera der bildene blir gode nok til at man kan bruke mobilen som kamera når man ikke trenger superkvalitet og ikke orker å drasse på dslr'en. I tillegg må jeg ha blåtann.

Kravstor? Neida :P Noen som vet om et godt alternativ?

Skrevet

Jeg har veldig sansen for Sony Ericsson, og du har noen tilbud på denne siden med SE og Youngtalk :P

Selv har jeg SE w710i, og liker den veldig godt, den har både mp3-spiller, kamera, skritteller (jepp! Med fitnessprogram! Kjekt å ha på en mobil? hehe) radio og annen "vanlig" moro (jeg er veldig glad i klapptelefoner og). Den koster 590 kr hos NetCom webshop med den nye cd'en til Robbie Williams :P

Hvis ikke så har den vanlige og kjedelige SE w810i fått mye skryt av folk jeg kjenner som har den, har vel det samme som w710i (minus den utrolig kjekke skrittelleren.. hehe), men der er det autofokus på kamera, hvilket kan være kjekt - de er jo litt følsomme for bevegelser, disse kameraene.. Den ser veldig kjedelig ut, men tror det er en veldig grei telefon til 190 kr.

Begge har blåtann, USB-kabel, gprs, e-post og all annen moro man kan putte i en noenhundregrams leketøysak :P

Skrevet
Jeg har Sony Ericsson k610 og er strålende fornøyd. ;)k610

Den har moren min, og hun er kjempefornøyd. Den har til og med overlevd en ufrivillig dukkert i en pølsegryte ;)

Selv har jeg SE K800i og er veldig fornøyd.

Skrevet

SE k800i. Tele2 har den for kr 1,- så det er ikke lenge før det blir et bra tilbud hos NetCom på den heller vil jeg anta, og den er mye bedre enn SE k610i(?) som vi har på jobben til samboeren. Jeg brukte denne i en periode (sambo sin) og det er uten tvil den beste telefonen jeg noen gang har brukt. Og den har et kjempebra kamera (les testene, ingen slår den der).

Selv har jeg tenkt å sende e-post til NetCom og spørre hvorfor ikke de har det samme tilbudet på telefonen som Tele2. For jeg gir blaffen og skifter abb om så er - skifter da også samboers abb.

Skrevet
w 810i er i alle fall helt topp til mitt bruk :P

Men den er svart og kjedelig for tenk :P Har anbefalt den allerede, hehe. Henger meg på 2nes innlegg jeg, men kameraet i w810 er nok litt bedre enn i flippflappen, mer zoom og autofokus som nevnt.

Skrevet

Urk.. <_< Nå blir det ny telefon på meg også. Jeg mistet min elskede k750i i Aamodtdammen der vi var og bada i dag, så den er ganske så våt og funker ikke.. BUHU! Har aldri vært så fornøyd med en telefon før.. :P (har hatt den i 2,5 år nå).

Det blir nok en ny og dyr Sony Ericsson på meg. Intet annet duger :P

Skrevet

Denne sikler jeg på. Tror den kommer til å koste nærmere millionen, og den kommer heller ikke ut før sommeren.. Merket er Motorola noe jeg aldri har hatt før. Idag har jeg SonyEricsson W800i og er (var) storfornøyd! Men altså, noe galt er det med den og jeg kan definitivt ikke stole på den mer..

*sukk*

Men altså, tror denne mobiltelefonen vil imøtekomme alle kravene dine, vedr. ab. typer, så aner jeg ikke litt engang, siden den enda ikke er kommet ut :icon_redface:

Skrevet
Jeg har en NOkia n73, den er jeg veldig fornøyd med:P

Den har gått ned i pris nå også:) hehe..

Jeg vil ha N73 eller N95. Men N95 blir FOR dyr.

Kan nytegne abonnement i juli så da blir det ny tlf :icon_redface:

Hørt mye bra om N73, og jeg vil tilbake til Nokia.

Skrevet

Jeg hadde Nokia 5200, og var faktisk kjempefornøyd med den..

Kameraet var ikke av det beste, men den døg til sitt bruk :icon_redface:

Nå solgte jeg nettopp den, fordi jeg ville ha Djuice Control abbonement (Istedet for YoungTalk)

og kjøpte meg Sony Ericsson K610i.. :)

Er kjempe fornøyd med den.. :P

Den har absolutt alt.. Kameraet er på 2,0 MP, men kunne ha vært bedre..:P

Ellers har den alt du trenger... :P

Skrevet

Det ble Sony Ericsson K810i på meg :icon_redface: Ikke så forskjellig fra den jeg hadde, men en forbedring. Veldig bra kamera på den nye!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...