Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund i haven.


Tina

Recommended Posts

Skrevet

Jer der har have...hvordan må hunden færdes der?

Jeg har valgt at indrette en meget hundevenlig have. De har nogen få steder de ikke må komme, men ellers får de bare lov at boltre sig at det de kan og hvis en blomst eller et træ bliver ødelagt så er det bare ærgeligt.

Mange forstår ikke at jeg lader hundene ha det så frit i haven, hvordan har i med have det hos jer?

Skrevet

Hos meg så får de gå fritt i hagen. (har inngjerdet hage)

Og de får gjøre akkurat sånn de vil.. Har ikke blomster lenger pga det. :)

Men hagen har alltid sitt ****** ut uanz.

Skrevet

Vi har ikke inngjerdet hage så mine står bndet når de er i hagen, hvis de står bundet bak så er det nesten fritt fram og gjøre hva de vil, men foran vil ikke foreldra at plenen skal ødlegges så der må de oppføre seg eksemplarisk :wink:

Skrevet

Hundene mine går også fritt i hagen... De får lov å gå hvor de vil, utenom i blomsterbedene...

Skrevet

Hundene som er hos oss går fritt i hagen. :) Vi har ganske stor hage med gjerde nesten over hele. Blomsterbeddet er nedenfor hekken, vanskelig å forklare, så det er på en måte ikke i hagen.

Men portisene er visst kjent som noen forferdelig gode hullgravere :) hehe. Så jeg skal ikke se bort i fra at det kan dukke opp et hull eller to på plenen..!

Skrevet

Har gjert ikke en del av hagen som vi er mye på, så der går han fritt. Er det på en annen plass i hagen så må han være i bånd.

Skrevet

Hvor er det sjovt at høre at så mange står bundet...det kender jeg ingen der gør her hvor jeg bor...ser en typisk norsk have mon så meget anderledes ud end en dansk...altså har I ikke hække og indhegnede haver omkring husene eller? Jeg har aldrig set en have i Norge så jeg ved intet.

Skrevet
Hvor er det sjovt at høre at så mange står bundet...det kender jeg ingen der gør her hvor jeg bor...ser en typisk norsk have mon så meget anderledes ud end en dansk...altså har I ikke hække og indhegnede haver omkring husene eller? Jeg har aldrig set en have i Norge så jeg ved intet.

Her i Stavanger, hvor jeg bor er det hvertfall normalt med hekker og gjerder :) Du er hjertelig velkommen til Norge for å komme å se på hagene våre :)

Skrevet

Jotak Silje :) Det kunne bestemt være spændende. :)

Jeg blev helt i tvivl siden så mange skrev at de havde deres hunde bundet...tænkte at det måske ikke var normalt med hække omkring haverne eller sådan noget. :)

Skrevet

Buffy løper fritt overalt hun... :roll:

Har bodd på 3 forskjellige steder mens jeg har hatt Buffy. Første stedet hadde vi hekk og gjerde, noe som Buffy fint kunne komme seg gjennom, men hun holdt seg i vår hage.

Sted nr 2 hadde vi gjerde rundt det hele, men åpen bort ned mot veien. Her gikk hun også alltid løs, uten å stikke ned på veien så ofte.. :oops: (hun lærte da hun ble påkjørt engang)

Her jeg bor nå finnes det ikke gjerder i det hele tatt. Det er kun en nabo, resten er skog og påbegynnelse av ny vei, men hun går alltid løs, og går aldri langt. Lengste hun har vært er visst på trappa til naboen en tur. :oops: Hun kan fint være ute i 3-4 timer uten at jeg trenger se til henne. Hun ligger for det meste på verandaen eller under trappa uansett.

UTROLIG lettvint med en sånn hund!! :)

Skrevet

Vi bor på gård, og det eneste "gjerdet" rundt her er åkrene.. Lurer litt på om Mona kommer til å stikke av når vi slår kornet men :?

Nei, her går bikkja løs, ser ingen grunn til å la henne stå bundet så lenge vi har plass til at hun kan gå løs.

Hun graver ikke i plenen heller. Tror hun hadde hatt større forutsetninger for å gjøre det om hun stod bundet og kjedet seg.

Skrevet

De gangene jeg har med Mona og må overnatte steder hun ikke kan gå fritt i det hele tatt får jeg klaus.. Og jeg lovpriser hagen hjemme :)

Skrevet

Vi har løpestreng tel'n Romeo, men han ødelegger'n :? Derfor har vi begynt å ha døra oppe hele tida(når det er fint vær), og da går'n inn og ut som'n vil.

Vi har prøvd tau og vi ar prøv kjetting, Romeo ødelegger alt!

Skrevet

Han ser vel en ac de femtenhundre kattene oppi her og drar skikkelig i løpstrengen helt tel'n blir ødelagt.... :? Har aldri sett'n gjøre det så det vet je itte...

Skrevet

Jeg har ikke hund da, men... Når det gjelder norske hager, så er det slik akkurat her hvor jeg bor at mange har hager som går rett ut til gress-sletter, uten gjerde eller hekk rundt. På disse slettene går det veldig mange folk på tur med hund. Så skulle vi hatt hund, måtte vi nok hatt den bundet.

Skrevet

Jeg har inngjerdet hage. Eller egentlig bare mange valpegårder satt sammen på en del av hagen. Det er mest fordi at det er ganske skummelt å la henne gå løs her, siden vi bor liker ved E6, og hun kan gå inn til hestene. Hagen kan hun gjøre hva hun vil med, den er bare stygg uansett :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...