Gå til innhold
Hundesonen.no

Verdens beste Ace!


Margrete

Recommended Posts

Skrevet

I dag har Helene & Ace gått lp kl 2 i Hemsedal. De rasket med seg opprykket til kl 3 og det på debuten :P . Tenke seg til, så flinke jenter som har jobbet så hardt og godt!

Gratulerer fra fjerninstruktøren og støttekontakten :P

Skrevet

Gratulerer masse, men et lite råd :

Ikke forhast dere med å starte i klasse 3, høst erfaringer fra klasse 2 en periode før dere satser videre.

Guest Belgerpia
Skrevet

Gratulerer til Helene og Ace - veldig veldig bra jobba synes jeg - her går det unna........... :icon_fun:

Skrevet

Gratulerer så masse! :P

Å få til sånt med en langhåra utstillings-terv a gitt.. Burde nesten ikke vært mulig det :P

(.. ja, jeg måtte bare.. hehe)

Skrevet

Wow! Utrolig imponerende! Gratulerer så mye til Helen og Ace :P Gleder meg til å se dere i eliten (ja, for det klarer dere helt sikkert etter hvert)

Skrevet

Takk for alle gratulasjoner! Jeg er dødsfornøyd med lille tuppemor. Vi kom på 2.plass i klassen av 8, og ble snytt for 1.plassen med et bittelite poeng. Vel og merke var vi bare akkurat over den magiske opprykksgrensen, pga litt tull her og der, men vi skal nå gå flere ganger i klasse to likevel. Uansprett - 14 måneder gammel tervtott med opprykk til lp3 :icon_fun: :icon_fun: :icon_fun:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...