Gå til innhold
Hundesonen.no

Din store stjerne?


Guest Maritus

Recommended Posts

Hmm.. Jeg har mange stjerner på forskjellige områder.. Jeg beundrer Silje her inne fordi hun alltid er så støttende, vennlig, supersøt og trygg på seg selv.. Jeg beundrer mamma, som har leddgikt, men som er SÅ tøff og dro til Florida for å lære å hoppe i fallskjerm. Jeg beundrer Tiesto og Armin van Buuren fordi de lager helt fantastisk musikk, og jeg beundrer Tyra Banks. Når det kommer til hundeverden er det helt klart Merete med Brakar!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har ingen store stjerner egentlig.

Men jeg beundrer mamma fordi hun er så rettferdig, forståelsesfull, fleksibel og snill. Og fordi hun aldri har blitt sint eller grinete fordi jeg har gjort noe dumt. Og fordi hun har så god humor. Og fordi hun (og pappa da) har gitt meg gode verdier og synspunkter. Og fordi hun er så flink til så utrolig mye forskjellig. Og fordi hun har evnen til å gjøre narr av FRPs politikk, men samtidig veit hvor grensa går og at man ikke kan dømme personer bare utifra hva de mener. Og hun forstår hva jeg mener, og hun er så støttende.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh.. Beyoncè! No doubt altså. Den dama er så sinnsykt rå! :o

- Nicolai Cleve Broch

- Dagfinn Lyngbø

- Pernille Sørensen

- Thomas Gjertsen

- Per Ciljan Skjelbred

- og resten av Rosenborg daa

når også langt opp på lista :)

Blant hundemennesker er det mange av instruktørene på Oslo Hundeskole. Ufattelig dyktige og sympatiske folk :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh, jeg glemte: Knut Nærum.

Geniale meninger, genial humor, genial mann.

Må si meg enig med den,selvom jeg ikke akkurat ser på fyren som min "stjerne",så er han definitivt veldig stilig!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Moren min: Så god og snill, så støttende, aldri sur, tar alt med et smil, hjelpsom da det gjelder Mike, selv om han netopp markerte på sofaen hennes, jaja, han måtte vel på do da sier hun da :o

Samboern min: Holder alltid ut uansett hvordan humør jeg er i, en god støtte, og han er flink med Mike.

Mike: Større stjerne skal jeg lete lenge etter for å finne, alltid glad, halen går som en propel, Tilgir alt, er der alltid for meg uansett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har liksom ingen som "popper" opp men mamma er en av dem, av mange grunner.

Av stjerner er det Tyra Banks og Twiggy. Begge fordi at de har overlevd et rått miljø med stil, og som alltid har vært seg selv. Uten å være redd for å være utadisjonell

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har vel ingen jeg ser på som STJERNE ...

Men jeg har folk jeg virkelig ser opp til,og som jeg er evig glad i liksom..

Først...

Bestemor: Ettersom jeg, i store deler av min ungdomstid, IKKE gikk overens med mamma (grunnet; hun satt grenser) Så var det min kjære bestemor( Pappa`s mamma) som så&si forsørget meg !

Hun kjøpte skolebøker til GK til meg, alt jeg trengte av utstyr, handlet maten min,røyken min, bind, medisiner,legetimer, ALT++

Jeg bodde alene i pappas leilighet, men hun var ALLTID der.. Uansett :o

Jeg er så ufattelig glad i henne..Og har skjønt i ettertid at det var feil og "utnytte" at hun var så snill..

Da jeg pratet med henne sist, gråt jeg som en unge i tlf, og sa: Jamen mor..jeg skjønner det jeg også nå..At det var feil... Da sa hun: Ikke si det,Linn..For om det så er mine siste ord,så hjalp jeg deg fordi JEG ville det..Og hvem ellers skulle du gått til??

Hun er en ufattelig fantastisk bestemor,og jeg er utroliig glad i henne :)

Ser virkelig opp til henne..<3

Typen Min: Ååh..Igjennom mine angstanfall, krangler med foreldre, PMS dager :o

Du har ALDRI viket unna meg..Og det setter jeg såå utroliig pris på..

Jeg sliter fortsatt med mitt,men du har fått meg mye tryggere på meg selv..

Jeg tør å gå i singlet/topp..Før gikk jeg i collegegensere hele året..;P

Jeg sier meningene mine,og deler erfaringer..

Jeg har blitt mange erfaringer rikere etter jeg traff deg,og tilogmed lært meg å bruke penger fornuftig.. :o

Er det noe kan jeg ALLTID komme til deg..

Du kommer hjem fra jobb om jeg er syk(Angst)..

Du reiser 2timer før dagen er slutt for å komme hjem til meg..

Jeg vet seriøst ikke hva jeg skulle gjort uten deg.. Du er den beste i hele verden, gutten min :o

Jeg er skikkelig stolt av deg,og ser virkelig opp til deg !

MammaMii: Den snille mamman min.. Som ga meg kjeft for å ikke ta med lillebrodern te venna mine..

Hu som to fra meg mobilen min når hun fant ut at jeg "chattet"..

Tok mobilen min fordi jeg alltid ringte pappa om du var "ekkel"..

Du kjefta,og løp etter meg opp trappene... Dro meg i håret,og satte deg VIRKELIG respekt hos meg..

Jeg var lenge redd deg..

Du satte hengelås på skapene fordi jeg "stjal" noen kr...

Men jeg skrudde opp hengelåsen..

Jeg dreit meg ihvertfall ut da du var tidlig ferdig på jobb,og kom hjem å fant meg chattene på TV.. :P

Kjeft,Kjeft og atter Kjeft...

Det er det jeg husker..

Og "Hu som dro til syden uten eldste dattera si"... Makan te "kjerring".. :P

Men jeg skjønner hvorfor du alltid har vært som du er..(Streng)

Hadde det ikke vært forde hadde jeg oppført meg tulling ennå..

Jeg har nå lært meg å sette mer pris på ting du har gjort for meg..

Og jeg er utroliig glad i deg... :D

Du er den beste mamman jeg kunne fått..

Setter grenser,og sørger virkelig for at vi skjønner hva som er riktig og galt..

Det ekke dårlig det..

Og jeg skjønner at ting du gjorde ikke var for å være slem...

Men du satte grenser for oss.. Og det gjorde ikke pappa..

Men takket være deg så, vet jeg å verdsette det som er riktig :D

Tusen takk, MammaMii <3

Pappa`nMiin: Eneste jeg kan si.. Du er ALLTID der for meg..

Vi har ALDRI krangla...Og jeg er utroliig glad i deg <3

Ser opp til dere alle sammen <3

Av TV-stjerner så beundrer jeg virkelig: Dr.Phil, Oprah Winfrey, og...

Jeg DIGGER "Løvebakken" gjengen...

Pernille Sørensen er RÅ ;D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jonna - uten tvil, vet ikke hva jeg hadde gjort uten henne! Hun har lært meg så mye!

Mamma - fordi hun er så tøff og har kommet seg igjennom brystkreft i en alder av 40 år

Besteforeldrene mine - fordi de er så ufattelig snille og alltid er der for meg

Tante Hege - Alltid kul, tar meg med til London på shopping!

Kjendiser så blir det vel Oprah og Sophia Bush + David Beckham! :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Christine

Jennifer Aniston digger jeg litt. Ho er liksom ikke veldig stor osv for meg, men jeg digger henne pga at hun ikke er som alle andre kjendisene, og hu bryr seg om alt og alle.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jennifer Aniston digger jeg litt. Ho er liksom ikke veldig stor osv for meg, men jeg digger henne pga at hun ikke er som alle andre kjendisene, og hu bryr seg om alt og alle.

det var skummelt. For jeg tenker akkurat det samme.

Alltid syntes at ho virker så jordnær, og ordentlig av seg :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke som jeg kan se. Du vil få beskjed hvis en tråd fjernes, med mindre du åpenbart er en spam-bot. Simira med Moderatorhatt
    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...