Gå til innhold
Hundesonen.no

AK valpene som ble født Påsken'07


Guest Jonna

Recommended Posts

Guest Jonna

Jeg tilbringer påsken ved å vente på mitt første valpekull, og jeg tror det blir en lang påske på oss :rolleyes:

Hun har termin fra første parring på mandag, men allerede forje mandag/tirsdag ble jeg bekymret pga tempraturen hennes var "all ower the place" og jeg hadde mine siste arbeidsdager. Var ganske stresset på jobb da ja! Men heldigvis så hadde hun tilsyn når jeg var borte (men jeg var like bekymret uansett)

Dag 56:

Temp: 08.45-36.8, 11.00-37,6, 14.45-36.8, 22.30-37.5.

Hun begynnte også å grave å romstere i valpekassen sin iløpet av natten. Og det gjor meg ikke mindre bekymret... Hun har også fått råmelk i pattene.

Dag 57:

Temp: 06.00-37.3, 15.00-36.9, 19.30-37.9, 22.27-37.7

Ellers var ting rolig og normal denne dagen.

Dag 58:

Tempraturen har stabilisert seg. Dagen begynnte med en temp på 37,2 og lå på 37,3 -37,6.

Dag 59:

Begynnte med en temp på 37.00 og lå i dag også imellom 37,3-37,6.

Dag 60 (i dag):

Den har vært 37,3 så langt i dag. Men hun har ikke ville spise frokosten sin i dag. Selv om det var hennes yndlingsretter. (V&H "billig" boksmat og litt tørrför) Den skulle graves ned.

Hun har også høy respirasjon i dag 30-40 i min(hun peste ikke når jeg kontrollerte dette, men lå å sov) Hun er å gravet litt i valpekassen sin. Hun er faktisk i skrivende øyeblikk å graver litt igjen. Hun peser også mye nå, selv om altan døren er åpen og jeg har måtte kle på meg litt mer.

Vulva er fortsatt hard og valpene er meget aktiv! Jeg kan se at dem flytter seg rundt, kan også være derfor hun er urolig.

Mer info kommer når det hender noe.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 295
  • Created
  • Siste svar

Det høres jo ut som det er veldig rett rundt hjørnet nå da, men siden det virker som det er en naturlov at fødsler skal foregå om natta, så kommer det sikkert ingen før etter kl. 24.. hehe

Dina var sånn som du beskriver nå søndag formiddag før hun valpet - og første valpen (min Emma :ermm: ) ble født kl. 4.20 mandag morgen. Hun er vel i den utblokkingsfasen nå, det er vel derfor hun ikke spiser og hun peser og stresser litt.. Du får holde oss oppdatert, ihvertfall.. Jeg er veldig spent på hvor mange valper hun får, jeg syns hun er kjempediger jeg :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna
Oj! Det er nok ikke lenge før valpene ser dagens lys :P

Kjenner meg igjen i stress og spenning. Det er en helt spesiell opplevelse å få ta del i ..

Hvordan rase er den drektige?

Lykke til videre !

Rasen er Australsk Kelpie. Sist kull av denne rasen (I Norge) var 2001 så dette blir spennende :ermm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

For øyeblikket lider jeg litt med henne. Hun er rolig, men ser veldig anspent ut og smal i ansikte. Smerter??

DSC002862.jpg

Tempraturen hennes har falt litt igjen og var på 37,1 kl.12,50

Lenke til kommentar
Del på andre sider

For øyeblikket lider jeg litt med henne. Hun er rolig, men ser veldig anspent ut og smal i ansikte. Smerter??

Tempraturen hennes har falt litt igjen og var på 37,1 kl.12,50

Ja, åpningsveer er vondt det.. Men det blir verre :P

Nå er temp: 36,7

Er det jeg sier jeg, de kommer i natt.. hehe :ermm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna
Så fort det blir stille her så er vel valpingen igang? :-)

Gleder meg til å møte valp på neste klikkertrenerkurs :P

Er det deg :ermm: Det har jeg faktisk ikke koblet..

Ja det må være at det blir stille og rolig her inne :P Naboene er alle på ferie og det er tyst utenom tv som står på og jeg som titter på henne iblandt.

Ja, åpningsveer er vondt det.. Men det blir verre :P

Er det jeg sier jeg, de kommer i natt.. hehe :P

Begynner å se slik ut ja. Men Blaze er godt forberedt og driver nå å organiserer sengen sin. Video

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Utrolig spennende. Venting tar på, ting går så utrolig sakte. Men dette kullet har du ventet en stund på, så noen timer/dager til går forhåpentligvis bra :ermm: Gode ønsketenktninger til Blaze, dette fikser hun nok kjempefint. Håper på mange fine friske valpiser om ikke så alt for lang tid.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå tar gravingen helt av her :rolleyes:

Ja, da Bianca skulle føde, begynte hun å pese, grave og romstere rundt i leiligheten fra kl 10 på dagen, og dette ble det bare mer og mer av. Valpene kom først fra ca.kl 04.00-06.00 neste morning.

Fødselen kan være en lang prosess.. Syns det er ganske dumt at man ikke vet akkurat når valpene kommer, men man må bare være tålmodig å vente.. :rolleyes:

Virker som om valpene har det travelt nå.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er temp: 36,7

Da kan dere bare forberede dere på fødsel! Alexis sin temp gikk ned til 36,6 om morgenen og fostervannet gikk ca 16.30. Første valpen kom ca kl 17.00. Så det er ikke alle valper som kommer etter midnatt... Hun var ferdig å føde ca kl 23.00, og da hadde hun fått 7 små. :P

Uansett så ønsker eg dere lykke til, det er utrolig spennende å få oppleve en fødsel.

Regner med at vi blir oppdatert når du får tid.:ermm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh herrgeud :P

Dette var jo bare suuuper spennende :P

Jeg har fulgt med i bloggen din, jeg ..Og blir mer og mer

fasinert av AK i seg selv.. Gleder meg til å se bebisene :ermm::P

Masse lykke til,og hold hodet kaldt,så går det sikkert kjempefiint :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Temp 18.37: 37.1

Siste timen har hun sovet tungt. Hun har ikke lettet på ett øye når jeg har kommet inn på soverommet til henne. Hun er langt borte i drømmeland. Stille før stormen?

1846: Nå var hun vist ferdig ladet og er igang med gravingen igjen. :rolleyes:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:ermm::P Dette er så spennende! Har hatt besøk noen timer nå og har sitti å håpet at besøket skulle dra fort slik at jeg kunne sjekke hvordan det gikk med Blaze *flir* Da har det kanskje gått for langt :P
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som foreldre er det ikke alltid lett å se forskjellen mellom vanlig utmattelse og alvorlig stress hos barn. Symptomer som søvnvansker, irritabilitet, eller plutselig skolevegring kan være tegn. Hos barnesakkyndig.no tilbyr vi spesialiserte utredninger for å kartlegge stress hos barn, samt terapi tilpasset deres behov. Våre psykologer hjelper både barn og foreldre med strategier for å redusere angst og gjenopprette trivsel. Har du opplevd dette? Del dine erfaringer eller spørsmål nedenfor!
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...