Gå til innhold
Hundesonen.no

Agility helgekurs 28-29 april


starlight

Recommended Posts

Skrevet

Jeg skal være med på helgakurset i agility! Og vi gleder oss ;)

Har du fått med deg hvor det holdes? Er på oppe på hundeskolen eller et annet sted?

HanneJ: Kurset står ikke på kurslisten deres - men det stod til høyre på siden under: "dette skjer" ellernoesånt?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Pippin og jeg skal på det kurset som begynner 3 mai og som går over sju kvelder (inkl. teorien). Det skal holdes på Ranheim, men hvis det blir gress skal det flyttes til gressbanen på Skjetlein.

Pippin gleder seg så han klarer nesten ikke vente! :)

Guest Christine
Skrevet
hvor mye koster kurset trondheim hundeskole skal ha?

Vil tro jeg betalte 1200,- for et par år siden.

  • 2 weeks later...
Skrevet

Vi skal på agilitykurs til helgen, ja! Men ikke i regi Trondheim Hundeskole. STBK (selbu) arrangerer, gleder meg masse. Endelig kommer vi skikkelig i gang! Helgen etter skal vi også på agilitykurs, da med bronsemerket i ag som avslutning. Dvs, vi får prøve å ta det da.. :D

Skrevet

Vi skal også på AG-kurs denne helga! Sammen med en gjeng dalmiser :ahappy: Dalmatinerklubben som arrangerer,men vi fikk være med vi og.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette har funket i alle år for meg og mine hunder.  Det er spesielt viktig for røytefrie hunder, der pelsen er mye finere og glattere enn andre pelstyper.  Ørepulveret gjør at hårene i ørene blir "trå" så det blir lett å få tak i dem og alle mine (har og har hatt mange) godtar dette. Det er viktig å få tak i de innerste hårene ellers kan det bli klumpete og da er det vanskelig og tar tid å få ut. Det er aldri feil å bruke hjelpemidler som er helt ufarlig og gjør jobben lettere.  Mindre plagsomt for hunden.
    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...