Gå til innhold
Hundesonen.no

beste aniamsjonsfilm


Anettex

Recommended Posts

yeppp! nå har jeg nettopp satt på Cars (eller biler som den heter på norsk, men filmen suger på norsk) og det er bare beste tegnefilm/animasjonsfilmen jeg noen gang har sett! :angry: Elsker den!

hva er deres favoritter?

og må bare si Cars er best på engelsk!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Løvenes Konge! Har bare sett den første, og det tror jeg egentlig er den beste også - den er i alle fall helt suveren (jeg kan alle replikkene og sangtekstene utenat).

Ellers er jeg veldig glad i Wallace&Gromit, også syns jeg Creature Comforts er helt fantastisk.

Flukten fra hønsegården er også ganske morsom.

Også holdt jeg på å glemme den som er nesten best av alle: Slipp Jimmy fri!

jimmy.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Cars, Madagaskar og Over Hekken er de jeg liker best! (de engelske versjonene, siden jeg HATER dubba filma)! :D

Men Cars er en soleklar nr.1 :angry: Den er genial! hihi.. ;)

maitor er bare genialt morsom! hehe tractor tipping! :angry: laster ned sangene til filmen nå! er geniale! :) jeeeg elsker den filmen!

CHA- chow!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

maitor er bare genialt morsom! hehe tractor tipping! :angry: laster ned sangene til filmen nå! er geniale! :) jeeeg elsker den filmen!

CHA- chow!

Hehe.. Helt eniig! Har alle sangene allerede jeg :angry: hihi..

Beste animasjonsfilmen som er laget på lenge :D Hehe

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet ikke hvem som er best, men den jeg har ledd mest av må være Tærkel i knipe :)

den er kanskje egentlig så dårlig at den blir bra :angry:

Ja, så Tærkel i knipe for første gang sist helg. Og jeg synes den var utrolig morsom!

Ellers er jo løvenes konge bra :angry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er veeeldig glad i tegnefilmer. Forrige tegnefilmen jeg så på kino var madagaskar, og da må jeg si at jeg ble veldig skuffa:( Den var dååårlig! Yndlingene mine er: Løvenes konge, Finding Nemo, Shrek 2, The incredibles, James and the giant peach. Likte også Terkel, men jeg blei så fryktelig lei etter alle gikk rundt og snakka om den dagen lang..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Istid helt klart, genialt gode norske stemmer på den!

Ler så jeg griner omtrent og kan hele filmen utenat :angry:

Om jeg går tilbake til barndommen, må jeg si meg enig med de som har nevnt Løvenes Konge - det må være en av de beste filmene som noensinne er laget! :angry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh! Elsker barne/animerte/tegna filmer jeg :angry:

Favorittene jeg kommer på nå er:

- Terkel i knipe

- Shrek

- My Brother Bear

- Løvenes konge

- stort sett alle de andre gamle disney filmene også

Det er de jeg kommer på

Skulle gjerne sett Slipp Jimmy fri også! Men det er mange av de "nye" animasjonsfilmene jeg enda ikke har sett! Bla. Happy Feet!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

-Løvenes konge

-Terkel i knipe

-Shrek

-Flukten fra hønsegården (bare hun høna som snakker stavangersk eller hva hun snakker)

-Istid (ekornet er så søtt!)

Skulle sett Slipp Jimmy fri da, den hadde jeg kanskje likt. Også liker jeg Wallace and Gromit, men det er bare pga de kaninene som var så morsomme (ja, jeg har dårlig humor=P)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei!

Det er blitt nevnt utrolig mange bra animasjonsfilmer her, men jeg mener den beste enda ikke er nevnt... nemmelig den Japanske filmen "Chihiro og heksene" som bare er helt utrolig. Anbefales på det sterkeste, bør sees!!

Ja :o den er så bra:)

Hadde en vennine i trøndleg som fikk helt dilla på desse filmene, kjøpte alle av Ghibli studioet:)

Chihiro var vel en av de første vi så

Lenke til kommentar
Del på andre sider

yeppp! nå har jeg nettopp satt på Cars (eller biler som den heter på norsk, men filmen suger på norsk) og det er bare beste tegnefilm/animasjonsfilmen jeg noen gang har sett! :P Elsker den!

hva er deres favoritter?

og må bare si Cars er best på engelsk!

Pøh, de norske oversettelsene og stemmene er som regel minst like bra som de orginale, syns jeg - OG det hender det er noen poenger der som ikke er i den engelske versjonen (og omvendt, selvsagt).

"Je heter Bill, som i tauebil, bare uten tauet" er jo genialt, med han hyper-Larsen fra Autofil *flirer*

Ellers så liker jeg

Løvenes Konge, den er så søt :o

Istid 1 & 2

Shrek 1 & 2

Lille Kylling (det er så konge når han digre begynner å synge "I will survive" hehe)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Husk å gå over forsiktig, enda saktere enn vanlig fôrbytte.
    • Takk for svar!  Har snakket med oppdretter ja☺️ Foreldre har ingen allergi, heller ingen i søskenflokken som jeg har snakket med…  Hills sitt har jeg ikke prøvd, så det skal jeg jaggu prøve!🫶🏻
    • Takk! Da er det nok bare jeg som har trodd jeg har laga en, men ikke gjort det. 😂
    • Uff, det høres fælt ut. Jeg vet ikke svaret på det du spør om, dessverre. Har du snakket med oppdretter? Hvordan er foreldrene og søsknene? Er noen av dem allergiske mot noe? Det er jo dessverre en del helsegreier på disse små "motehundene", og yorkien har vel en del allergi såvidt jeg husker. Men ja, jeg tenker jo det er fornuftig at magen er ganske stabil før det startes utprøving. Men jeg ser bla. at det er en del ris i hypoallergenfôret, jeg ville jo prøvd et allergifôr på kun kjøtt, for eksempel (men må da ha vitaminer og sånt i tillegg). Allergifôret til Hills ser ikke ut til å ha ris i det hele tatt. Ser at de færreste andre allergifôrene har det. Så jeg ville testet andre allergifôr eller rent kjøtt ihvertfall.
    • Å fy fillern, Ede har begynt freake ut om labbene sine og kloklipp. Brukte sikkert en time tidligere i dag på å ikke få klippet ferdig potene, og de ser ikke ut. Til forveksling lik en femåring som har klippet seg selv med kjøkkensaks. Somehow plutselig blitt livredd for labbene sine, uten noen åpenbar grunn. Tenkte vi etter formiddagens frisørtime hadde kommet til enighet om at prisen for favoritt råforet er å la meg tukle med labbene hans. Så var det tid for å bli venn med klosaksa igjen. Hvordan de ble uvenner har gått meg hus forbi, men jeg har forstått at forholdet er anstrengt, så jeg la en hel porsjon Vom i skål, bare for kloklipp. Viste Ede skålen og lot ham lukte, satte den på hylla og kommunisere etter beste evne at det nå var samme deal som tidligere i dag. Jeg fikk jo fikle med klørne mens jeg klippet pels da, så tenkte dette skulle gå greit nå. Han har alltid fått betalt per klo for manikyr og jeg har vært super flink til å bare ta ytterste, bittelille, knøttlille biten som et mulig å klippe av. Millimeter. Ikke mulig å klippe mindre. Han har INGEN grunn til å bæde på kloklipp, det er ikke mulig å gjøre det mer skånsomt. ..men det gjør han altså allikevel. ... Han åpnet med en høylytt diskusjon. Krevde å få maten servert uten noe fæggåt dilldall med neglene. Ille nok å få frisert labbene. — My pronoun is IT! I identify as DOG! brølte han til meg.  Det var en laaaaang "diskusjon". Interessekonflikt, som en kaller det.  ... Å holde min egen IRRITASJON og mitt eget stress i sjakk og være roooolig og hyggelig og vibbe vennskap og kjærlighet når han trekker til seg labben HVER GANG akkurat i det jeg skal klippe.. Jeg trenger valium for å klare holde meg emosjonelt upåvirket gjennom det der.  Han endte med å få en hel ***** porsjon Vom for EN bitteliten klotupp, servert med verdens falskeste smil og ros og så ryggen til og VIBBER av *ARRGH*   Jeg har gjort ALT riktig hva angår trene klipping av klør. Hva **** gikk feil HVOR og NÅR?!  Jeg hadde fra tidligere hunder en 62,5% suksessrate på å innarbeide kloklipp som hyggestund. Første hunden nektet meg NÆR labbene sine, men stod som et skolelys for å få klippet klør av fremmede. Så hadde jeg to som var NULL problem å klippe klør på, før tredje bare lot meg klippe bak, og var dramaqueen på fremlabbene.  Denne gangen var jeg SÅ bevisst på å få gode vaner om kloklipp riktig fra start. ..og har FEILET.  ... "Er du sikker på du ikke kommer til å angre på å ha skaffet deg så stor hund?" -_-
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...