Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Norsk Papillon og Phalene klubb har fått ny hjemmeside med ny web adresse ( ny web adressen er ppkn.no (Papillon & Phalene Klubb Norge )

Ny side har blitt opprettet etter at årsmøtet i klubben stilte mistillit til "Årsmelding" og "Regnskap" samt "Budsjett" .og som en konsekvens av dette mistillit til sittende styre.

Det tidligere styret har ikke levert fra seg koder og passord til den gamle siden (ei heller bilag kontoutskrifter etc etc)

Slik at Interim styret ble nødt å lage ny side.

  • 3 weeks later...
  • Svar 131
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Khela har fått være ute og lekt seg i hagen i nesten hele dag, vi har kost oss skikkelig

Leja begynner å lysne litt nå: Også dette bildet som Caroline her inne tok i helgen. Leja snart 5 måneder. Tipper fortsatt hun blir en fin, rød sobel som voksen

Lejas pappa: Weiefors Future Flash Mamman, Kajlas Dream Girl (veldig ung på bildet): (hentet fra weieforskennel.se) Ingen av dem er stilt så veldig mye, men mammaen har et helt fantasti

Posted Images

Skrevet

Ååå, så mange fine bilder her :wub:

Kan se på hundebilder i timesvis og drømme meg helt bort, hehe :)

attachicon.gif255559_10151231260380465_1516667134_n.jpg

Her er et bilde av min herlige Papillon-gutt Aragon :)

Han elsker å være ute i skogen og ute på tur. Jo kjekkere han har det, dess skitnere blir han. Noe som passer dårlig, siden han virkelig hater å bade :teehe:

Både utstilling og Agility er ting han blir skikkelig gira av. Han har gjort det veldig bra i ringen, og blir forhåpentligvis snart Champion. Ikke at det er av betydning for meg, men det hadde vært moro uansett ;)

Agility har vi ikke fått konkurrert i enda, men vi har trent en del. Dessverre så har det blitt noen rolige perioder, så vi er ikke spesielt rutinerte enda. Det kan fort bli litt kluss på agilitybanen, men det har vel heller noe med føreren å gjøre.

for en flott Papillon du har! lykke til med å bli en Champion :innocent:

Skrevet

Norsk Papillon og Phalene klubb har fått ny hjemmeside med ny web adresse ( ny web adressen er ppkn.no (Papillon & Phalene Klubb Norge )

Ny side har blitt opprettet etter at årsmøtet i klubben stilte mistillit til "Årsmelding" og "Regnskap" samt "Budsjett" .og som en konsekvens av dette mistillit til sittende styre.

Det tidligere styret har ikke levert fra seg koder og passord til den gamle siden (ei heller bilag kontoutskrifter etc etc)

Slik at Interim styret ble nødt å lage ny side.

Huff, er det mye styr i den klubben eller? Jeg meldte meg ut etter at jeg aldri fikk bilde av min champion på hjemmesiden og de ikke skrev et ord om hvordan det gikk etter den utstillingen Blondie ble champion på, som var Norsk Vinner utstilling, altså ingen liten utstilling. Kjipt at noen hundefolk skal være så bitre og full i sjalusi.

Skrevet

Så synd at du ikke fikk inn bilde av Blondie da hun ble Champion.

Melder du deg inn igjen så kommer iallefall bildet i champion galleriet.

Tror det var litt fram og tilbake med hvem som ar web ansvarlig.. og hvor bildene ble sendt etc.

Slik jeg ser det, det aller verste med klubben var nok det økonomiske rotet og mangel på kritisk ettersyn av dette. Men mange har sett dette men ikke nådd fram. Men nå er det andre tider.. Opprydding er i full gang.. og nye rutiner skal etableres.

Det har vel også vært en del kritikk rundt dommervalg.. Noen favoritter har gått igjen. Men nå blir det annerledes.

Klubben trenger engasjerte medlemmer som elsker rasen :D

  • Like 1
Skrevet

Så synd at du ikke fikk inn bilde av Blondie da hun ble Champion.

Melder du deg inn igjen så kommer iallefall bildet i champion galleriet.

Tror det var litt fram og tilbake med hvem som ar web ansvarlig.. og hvor bildene ble sendt etc.

Slik jeg ser det, det aller verste med klubben var nok det økonomiske rotet og mangel på kritisk ettersyn av dette. Men mange har sett dette men ikke nådd fram. Men nå er det andre tider.. Opprydding er i full gang.. og nye rutiner skal etableres.

Det har vel også vært en del kritikk rundt dommervalg.. Noen favoritter har gått igjen. Men nå blir det annerledes.

Klubben trenger engasjerte medlemmer som elsker rasen :D

Det var jo ikke bare det at bilde hennes aldri kom ut, men at det aldri ble nevnt et ord om resultatene på den utstillingen. I NPPK posten stod det ingenting, på hjemmesiden stod det ingenting, og da følte jeg meg ikke særlig velkommen i den klubben. Det er bra til forandrer seg nå da :) Utrolig dårlig om favorittiserte dommere går igjen på utstilling.
  • 2 months later...
Skrevet

Min CarmLita er 3 år i dag.. Her er dagens bildefangst av bursdagsbarnet.

Som dere ser har hun ikke spesielt mye pels ;)

2fd6241e-362c-4eae-8b07-2be3b89aa176.jpg

b5052238-3c9e-420a-947b-78cb60d9ad77.jpg

9d65e2db-e530-4c88-912a-3e2453e0e266.jpg

  • Like 1
  • 4 weeks later...
Skrevet

Jeg tenkte å skryte litt av multitalentet mitt! 9 år gammel, still going strong! Fikk opprykket til klasse 2 hopp og opprykket til klasse 2 lydighet i år! :D Hun fikk napp i klasse 2 hopp på første forsøk i klassen. I tillegg er hun NUCH og NV. Man kan få i pose og sekk, selv når det gjelder disse små sommerfuglene!

Nuch NV-11 Dobs Only Blondie

14549886696_e40251dd4b_c.jpg

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...