Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva skal du i vinterferien?


tuppetroll

Recommended Posts

Guest Christine

Jeanette(Toller) kommer til Trondheim i sin vinterferie(kunne ønske hun kunne tatt med seg Heidi), og da blir det sikkert en del turer og treninger :innocent:

I min vinterferie skal jeg en liten tur på hytta hvor jeg vil ha med meg ei veninne å gå tur med eller no :) Også skal jeg på valpeshow på Ler :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har ikke vinterferie iår pga praksisen <_< . Men ene "vinterferie" helgen skal jeg feire bursdagen min. Vet ikke helt hvordan enda men er mye jeg har lyst til (Tore les: jeg vil ha heftig fest :innocent:) Ellers i ukedagene er det jobbing på praksisen. Skal på et todagers voldsseminar 20-21 feb. Det blir jo veldig interessant.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har vinterferie fra 16-28. februar vi. Storesøsteren min og tantebarnet mitt på 11år kommer på besøk den 19. feb og blir 4-5dager, skal nok gå en del turer til Skihytta og laange turer, men stakkars Nikki får ikke være med på tur i fjæra, ikke før i juni med flytevest og langline. Noen uker etter vinterferien skal jeg til Oslo, det blir digg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmph, vinterferie? Har ikke universitetet hørt noe om...

Merkelig, for det har nemlig ikke jobben min heller? :shocked:

Men skal flere morsomme ting i perioden, selv om jeg ikke har ferie. Den første helgen i perioden blir det antageligvis RIK grunnkurs, og den første helga i mars håper jeg det blir valpetitting. :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Avhengig av hvor dere bor så er vinterferien enten 16-26. februar eller 24. februar til 5.mars.

Hva skal dere i vinterferien?

Jeg skal til Bø siste helgen, ellers må jeg jobbe og slite som vanlig :innocent:

...eller 3 mars, til 12 mars :)

er det vi har her hvertfal. uke 10 :P

skal bare slappe helt av og lade opp til uka etterpå; da skal vi på skileir til hodlekve (sogndal).( kan ikke si eg gleder meg men...).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg skal først til Engerdal på hyttetur med mamsen og søss, deretter på hyttetur til Beitostølen med pappa og søss.. Greit egentlig .. :innocent: Massse tid til å slappe av og stå på ski.

Har forøvrig ferie neste uke, altså fra 16..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men skal flere morsomme ting i perioden, selv om jeg ikke har ferie. Den første helgen i perioden blir det antageligvis RIK grunnkurs, og den første helga i mars håper jeg det blir valpetitting. ;)

Hvilket? Det i Haugesund? :hmm:

Jeg skal til NKK bø. Ser ut som om Tassa får løpetid, så da blir ikke hun med:) Ellers så skal vi hjem på besøk til mine foreldre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
    • Nå er jo ambull godt kjent for å være en notorisk kattedreper. Ikke så oppdatert denne oppdretteren tydeligvis😬
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...