Gå til innhold
Hundesonen.no

MINE SØTE KATTER


SaraS

Recommended Posts

Mine to små.

Jeg har to katter.

Den eldste er en liten pusefrøken som heter Tilda. Hun er en bestemt pus og er fullstendig mammadalt.

Tilda fikk jeg av min venninne som har moren hennes (en kullsvart, slank og langbent skjønnhet). Derfor har jeg fulgt Tilda fra den dagen hun ble født. Jeg så faktisk fødselen hennes, vi trodde kattemor var ferdig, men plutselig kom lille Tilda og da sa jeg: HUN vil jeg ha! Tilda en en marke og konglesamlende katt :innocent: Jeg og Tilda har et veldig tett forhold så når hun går bort, blir jeg nok ekstremt trist! Tilda er nå 5 år gammel!

Så har vi Bajas. Han tror jeg er en av de aller peneste hannkattene jeg har sett i hele mitt liv! (mulig det er vanskelig å være objektiv, men jeg synes han er vakker!) Det er veldig tilfeldig at jeg har han. Jeg skulle bare bli med venninna mi (hun som har mamman til Tilda) og hente en kattunge til henne. Jeg ble så forelska i en av de små at jeg helt innpulsivt bestemte meg for å ta han med meg hjem! Jeg slet lenge med å finne navn til han. Tenkte mye på Aziz, men vi kalte han Bajas fordi det var akkurat det han var. Så navnet kom litt ufrivelig. Da Bajas var liten var han helt lys, med sort underpels og sort maske. Det forandret seg kan man si, nå er han nesten helt sort, men blir ganske lys om sommeren. Bajas er litt sky, men min store bamse! Han er nå 3 år og tre ganger så tung som Tilda!

post-1797-1171194262_thumb.jpg

post-1797-1171194327_thumb.jpg

Bajas med lysere pels:post-1797-1171194459_thumb.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da Bajas var liten var han helt lys, med sort underpels og sort maske. Det forandret seg kan man si, nå er han nesten helt sort, men blir ganske lys om sommeren. post-1797-1171194459_thumb.jpg

Jeg tror Bajas må være det som kalles "smoke" - altså med lysere underpels (som kommer fram når han røyter?).

Kjempefine katter!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, dyrlegen sa smoke ja. Men akkurat nå er han helt sort også i underpelsen...Så jeg vet ikke helt hva som gjør han lysere. Han er vel lysere to ganger i året når jeg tenker med om, og det varierer veeldig hvor lys han blir. Av og til blir han bare litt lysere i manken, mens andre ganger er det nesten hele han (bortsatt fra beina og ansiktet)

post-1797-1171405114_thumb.jpg

Han sliter med hårballer så jeg tenkte jeg skulle klippe av han pelsen, men HVORDAN kan jeg! Den nydelige pelsen! Det blir kattemalt istedet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Det var litt rart å se denne tråden igjen... Tilda (den lille søte som er hvit og sort) døde av nyresvikt for en ukes tid siden. Trist å se bilde av henne nå, men samtidig er det så bra at Sara har masse fine bilder av henne. Den katten blir ikke glemt med det første!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
    • Et enkelt nettsøk ga meg flere nettbutikker som har det? Ellers så er det flere som har lignende produkter, jeg kjøpte noen veldig gode for noen år siden, men husker ikke merke nå. Var ikke K9.
    • Fortviler, fordi det er tomt for nomnoms 😨 Det perfekte snæck. Smakelighet på høyde med favoritt råfor, men i en konsistens som kan skjæres med ostehøvel, til tynne, store skiver som dekker store deler av tunga og ganen og gir maks bæng for the bucks - verdi per kalori - som belønning. Rene råvarer av dyr, ikke noe vegetabilsk tull som fillere, i verdens mest tasty snæck av en konsistens som ikke klæsser til lomma eller hendene. ..og det er TOMT. Lå to pølser igjen i hylla på K9 Hundesenter i dag. Jeg kjøpte den ene. Tomt.  You don't know what you've got till it's gone. Det der er en uerstattelig belønning. Alt annet er enten for tørt og for lav verdi, og feil form, eller for klæssete og ekkelt og uhygienisk å fare rundt hjemmefra med.   K9 Nomnoms er (var? 💔) den P E R F E K T E treningsgodbit.    Gid noen med litt kundegrunnlag kan pushe på K9 for å få de til å produsere mer av det der. Finnes faktisk ikke andre belønninger av samme kvalitet. Enten må vi nå ned på belønningsverdi, eller jeg må begynne klæsse med å ha Vom og kjøleelementer i lommene K9 Nom Noms  produsert av K9 Hundesenter - Midt-Norsk Kompetansesenter for hund.  Please, please! Noen med litt kundegrunnlag og salgsvolum, push dem for å få produsert mer av det der 🥺    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...