Gå til innhold
Hundesonen.no

NMK, Exporama 3 februar 2007


Guest 2ne

Recommended Posts

Skrevet

Tjukken ble BIR og BIG valp i dag! Pene Tjukke-kjekken :D

Gratulerer Merete! (Som hadde tidenes morsomste tryne når speakerdamen annonserte gruppevinneren - DET burde man tatt bilde av det :D )

Emma ble 2.beste tispe, hun trenger vissnok litt tid.. :rolleyes: hehe

Skrevet
Tjukken ble BIR og BIG valp i dag! Pene Tjukke-kjekken :D

Gratulerer Merete! (Som hadde tidenes morsomste tryne når speakerdamen annonserte gruppevinneren - DET burde man tatt bilde av det :D )

Emma ble 2.beste tispe, hun trenger vissnok litt tid.. :rolleyes: hehe

Gratulerer!!! Jeg la merke til dere, og tenkte at det var da en pen belger:)

Jeg må da si meg fornøyd med dagen, jeg også. Duna ble BIM valp, Dinari ble BIR og BOG-3 valp (14 m i gruppa)

Mens Echo fikk: BIR (m cert og CK) og BIG-3 (15 m i gruppa)

Da må man vel være fornøyd....? :icon_fun:

Skrevet

Gratulerer begge to!;D Yodel, vi sto og så på deg (og pratet vakkert om hunden din) i grupperingen og lurte litt på om det var deg :D Nå vet vi det:P

Skrevet

Aaah, det var han det ja :D Grattis da :icon_fun:

Grattis til deg også Yodel, så dere ble plassert i gruppa før vi dro ;)

Dro før voksengruppa, menhar noen oppdateringer derfra, sheltie altså? :D

Villa debuterte på valpeshow idag, hun har akkurat blitt 4 mnd.

Dommer var Rodi Hübenthal, og det var 6 valper påmeldt, derav 3 tisper.

Kritikken lød slik:

Normalt utviklet. Bra proporsjoner. Feminint hode & uttrykk. Bra hals - stram rygg (kan noen si meg om det skal være positivt? aldri hørt før..). Bra vinklet foran & bak. Beveger seg bra for alder. Ganske høy hale (hihi).

Resultat:

Nr. 1 4-6 mnd. 1 BTK BIM

Veldig fornøyd med veslefrøkna altså. Hun oppførste seg eksemplarisk, syntes bare det var litt ekkelt med glatt gulv.. I morgen blir det kliss på potene ;)

Skrevet
Villa debuterte på valpeshow idag, hun har akkurat blitt 4 mnd.

Dommer var Rodi Hübenthal, og det var 6 valper påmeldt, derav 3 tisper.

Kritikken lød slik:

Normalt utviklet. Bra proporsjoner. Feminint hode & uttrykk. Bra hals - stram rygg (kan noen si meg om det skal være positivt? aldri hørt før..). Bra vinklet foran & bak. Beveger seg bra for alder. Ganske høy hale (hihi).

Hei!

Stram rygg er positivt å få - det er det motsatte av for eksempel dårlig rygglinje, som kan være både svak, skutt og annet.

Lykke til videre!

Skrevet

En av dyrene til Lill har spist nettledningen, meen ho fikk:

-på tanten til hennes søte små: 2BTK + CK slått av en nyyydelig (men litt småfeit) tispe, som også ble BIR.

-ho stilte også en borzoi hannhund som var for smal for dommeren, og fikk bare rødt.

- skulle egentlig gå med borzoien i gruppa, men ble dratt ut så lenge, sånn at de stakk.

Edit: Skulle takke Yodel for hjelpen med å få Lill og de hjem, og gratulere alle andre med bra resultater! :wub:

Skrevet

Vi fikk ikke verdens beste resultat da, men skryter likvell...:wub:

Vi ble nr. 3 i klassen. 4-6 mnd. (var 5 i klassen)....

Ganske fornøyd med det jeg, fikk kjempe bra kritikk syntes jeg. Også er det bare vår andre utstilling:)

Gratulerer til alle sammen :icon_fun:

Skrevet

Superstor gratulasjon til Tjukken, fiiiine karen. :wub:

Nå er det snart på tide at du blir hetende Kjekken! :wub:

Og gratulerer til dere andre med flotte resultater!

Skrevet

Tjukken var litt av en kjekkas! Gratulerer så mye!

Vi fikk "bare" BIR i går, men er storfornøyd. Jeg var spent på om Tia ville slå den flotte hannhunden. Hun ble BIR i dag også, og skal snart inn i gruppen *venter spent på telefon*

Hilsen Benedicte som sitter syk i Tønsberg. Heldigvis fikk Line overtalt meg til at hun kunne ta henne med

edit: Tia ble 3 big i dag:D

Skrevet

Gratulere med fine resultat :icon_fun:

Selv var dem ikke fult så bra. Blaze og alle andre i rasen fikk blå (Blaze sin første) og nesten identiske kritikker :wub: Litt forvirret over det ettersom det er 3 forsjellige "typer" AK, men varrierende feil og mangler (alle hunder har jo en og annen svakhet)

Kritikken til Blaze ble:

A fair rep.of the breed. Her ears are to large and to high set, neck is too short, shoulder angle to upright. She should have a better spring of rib and shorter croupe (?tror han mener kryss?)Topline is good, bone & feet good.

Skrevet

Det var ingen stor helg for vår del heller :wub:. Babs ble 2. btk begge dager, slått av ei yngre tispe (Li-Brie's Mysterious Ways) som forøvrig er drit-lekker - så det gjør liksom ikke stort å ikke stå først da :wub:. Hun fikk også sitt championat i går... I dag ble hun BIR og 2. BIG ! GRATTIS til Astrid og Lisbeth som eier henne sammen !

2007-02-04-Li-BriesMysteriousWays16.jpg

BIS-valp i dag ble forresten lekre Scott (Li-Brie's Scott McClintock - kjempegrattis til Kirsten og Bjørn !):

2007-02-04-Li-BriesScottMcclintock13.jpg

Skrevet

Grattulerer med flotte resultater.

Jeg stilte også ut Finskefrøkna mi på lørdagen og til å ikke være noen "kløpper" i utstillingsringen og i tillegg stilte ut valp var jeg kjempe fornøyd med dommeren. Han var veldig behagelig og flink med frøkna. Dyret på sin side oppførte seg også eksemplarisk og ble til min overraskelse belønnet med BIR valp. (BIM ble Schanderulven`s Miehkki) :ahappy:

Kritikken ble:

5 mnd gammel tilltalende valp. Godt hode & uttrykk. God hals. Kunne ha en anelse mer forbryst. Er en anelse overbygget i øyeblikket. Gode bevegelser for sin alder. Godt temperament.

Skrevet

Jeg stilte jo før første gang som noen her kanskje vet;) blei 4 beste tispe:P syntes det var ganske bra egentlig da det var jo 6 championer vi stilte mot;) menmen hun er søt iallefall;P

Skrevet
Jeg stilte jo før første gang som noen her kanskje vet;) blei 4 beste tispe:P syntes det var ganske bra egentlig da det var jo 6 championer vi stilte mot;) menmen hun er søt iallefall;P

det var dalmatiner jeg stilte forresten;)

Guest Belgerpia
Skrevet

Tusen takk for gratulasjoner, og gratulerer tilbake til alle som det er betimelig å gratulere..

Var nok en smule overrasket på lørdagen, og trodde kanskje ikke jeg hørte riktig over høytaleren - men ble jo veldig veldig glad da når det viste seg at jeg faktisk HADDE hørt rett.

Tjukken har forøvrig bestemt seg for at ørene nå kan få lov til å stå rett opp, så det gjør de - skal forsøke å få tatt noen nye bilder til helgen tror jeg.............

Neste valpeshow for kjekke Tjukken blir i Letohallen i mars.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...