Gå til innhold
Hundesonen.no

Filmer man bare må ha


Betty

Recommended Posts

Skrevet

Hvilke filmer mener dere er så gode at man bare må ha de? Er det noen som går igjen når dere skal anbefale filmer til noen? Kom gjerne også med en kort beskrivelse av filmen, og hvilken sjanger den hører til :ahappy:

Skrevet

Dirty dancing.

Hadde den først på VHS og kjøpte den på DVD i dag! Skikkelig åttitallsfilm, med lite handling, men med musikk, dansing og "nobody puts Baby in a corner".

Skrevet

Ingen fullstendig filmsamling uten Bridget Jones 1 & 2, la vita e bella og Shrekfilmene.

Bridget taler for seg selv, la vita e bella er en fantastisk film fra krigen om å holde motet oppe og hvordan man takler konsentrasjonsleirer, shrekfilmene er tidenes beste film i grønn monster sjangeren :ahappy:

Skrevet

Tihi, inspirasjon fra samtalen vår eller Betty? Mine "vil ha" filmer er Eurotrip, jeg synes den er så fantastisk morsom og litt "annerledes" enn andre filmer.. Har mange gode poeng og! Narnia og LOTR er filmer jeg ser om og om igjen. The Girl Next Door har jeg sikkert sett en halv milliard ganger (hver dag en hel sommerferie), men jeg blir ikke lei altså:kiss: Dessuten Lars Monsen filmene :ahappy:

Skrevet

Må ha: "Historien om dei fulle hestane" og "Nowbody knows" , type vondt i sjelen filmer.

Min dirty dancing fjortis film er "Robin Hood - Prince of Thieves"

Jeg ler meg skakk av "Dodgeball"

Skrevet
Bøkene, filmene, badeskummet jeg har på badet, ALT er herlig :ahappy::kiss:

Jeg er forsåvidt heelt enig med deg. Hadde de bare ikke forandret ting! Utelate- greit nok, men forandre? Naaai! Jeg har HP- dagbok;D (sorry, OT)

Skrevet
Tihi, inspirasjon fra samtalen vår eller Betty?

Jepp :ahappy:

Mine måha filmer er "Natural born killers", som jeg nok aldri blir lei av. "Den grønne mil" er en flott film som alle burde se. Og selvsagt LOTR. "Robin hood og helter i strømpebukser" samt "Dracula er død - og trives med det" er komedier jeg syns er absolutt nødvendig :kiss: . Filmer på ønskelisten (som jeg har sett, men eier ikke) er: "ikke uten min datter" , "the outsiders" og "Requiem for a dream" . Tror jeg har sett "the outsiders" iallefall 20 ganger eller mer :closedeyes:

Skrevet

Harry Potter så klart :ahappy:

Dessuten må man ha Istid 1 og 2, og Madagascar.

Swimfan - en dritgod thriller

Dirty Dancing

High School musical - sangene er så fine

Dessuten ma man jo ha slike allmenne og store filmer som Ringenes Herre, King Kong, Pirates of the Carribean.

Hitch og Brigdet Jones filmene er kjempemorsomme!

Tror jeg må få tak i When a strangers call også - enda en dritgod trhiller..

Glad i filmer..!? Neida :kiss:

Skrevet

Har også noen flere må ha filmer:

  • Sound of music
  • Billy Elliot
  • Miss Undercover
  • Hi Fidelity

og Pay it forward

Skrevet

Ida: Pay It Foreward er seriøst en av de verste filmene jeg noen gang har sett :P

Ellers er:

Forrest Gump

Pirates of The Caribbean 1(IKKE 2!)

Grease

Finding Nemo

Notting Hill

Robin Hood - Prince of Thieves

Robin Hood - Men in tights

Lion King :)

The Incredibles

Gladiatoren

..."må ha" filmer :)

Skrevet

Herregud..har så mange... :)

Beetlejuice, Moulin Rouge, Gremlins, Dirty Dancing, Flashdance, Narnia (gamle versjonen), Pride and prejudice (Colin Firth-versjonen... ^_^ ), Tomb Raider, Sleepy Hollow (IKKE gamle versjonen, har den også, og den er...tragisk dårlig), The secret of Nimh, An american tale (Fine Fivel), LOTR 1-3, Cinema Paradiso (nydelig Italiensk film), Pirates og the caribbean 1+2, og senere 3, alle må man jo ha :) , Fantasia, MIB, Mission Impossible 1+2 (3 var så der..), Gladiatoren, Neverending story 1+2, Hidalgo, Care Bears-filmen :P , A beautiful mind, The Bone collector, Mary Poppins, Bambi, Lady og landstrykeren, Charlotte`s web (tegnefilmen, nyyyydelig, og så trist..) og Løvenes Konge ^_^

Skrevet

èn film jeg bare MÅ ha er Fluke. Gud så glad jeg var den dagen jeg fant igjen tittelen og fant filmen på nett.

(gammel barndomsfilm jeg likte så godt, og den er like trist ennå)

Skrevet
Pirates!

Link

:)

Hmmm...var du seriøs nå eller? :)

Glemte å legge inn noen filmer selv:

Alle tre Gudfaren-filmene, alle Star Wars, Scarface og ikke minst Trainspotting. Ellers det meste av Disney og Pixar.... Tja - og de aller fleste filmene med John Cusack og mange, mange fler - har nesten for mange filmer egentlig..

Edit:

Og kanskje legge til litt krim: Alle "Beck"-filmene, alle Wallander-filmene og alle Van Veeteren-filmene... (sa noen at jeg liker svensk krim? :P )

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...