Gå til innhold
Hundesonen.no

Når hunden åpner dører


Toyja

Recommended Posts

Skrevet

mi lille tispe på 6 måneder har lært seg å åpne dører.

hun åpner ytterdøren å stikker av.

når hun er alene hjemme åpner hun døren til badet å river i stykker all søpla å toalett pappiret.

hun har også flere ganger åpnet døren til soverommet og kommet inn på natten.

hun ta også med seg leieboernes hund når hun stikker av.

hjelp.

vi kan da ikke ha døren låst hele tiden for vis det kommer folk på besøk kan di tro at vi ikke er hjemme.

noen som har lignende problem...

her er bilde av de to rømmlingene2308200621271mGHJoFSH5W7bD1oiO.JPG

Skrevet

Kjenner meg veldig godt igjen :D Må ha dørene låst hele tiden, men han ødelegger heldig vis ikke noe serlig da. Men stuedøra og døra til det ene rommet er låst om ingen er hjemme. Ytterdøra er stort sett låst hele tiden (vi har alltid lått den stå åpen).

Evt kan man prøve å snu dørhåndtakene, ikke vet jeg hvor aktuelt det er, men må man dytte den opp får å åpne så er det mindre sjangs at hunden klarer det.

Kan fortelle deg en litt artig histore:

Rex blu sluppet ut i hagen, for pappa skulle støvsuge. Og det viste seg at det smårumla et stykke unna, og rex er ikke noe glad i torden. Så han åpnet grinda ut fra hagen, og åpna ytterdøra for å komme inn. Han vill ejo ikke stå ute i hagen i tordenvær :rolleyes: Tullegutten min,

Men ellers så åpner han døra for å stikke.

Skrevet

Kan ikke gjestene banke på? Høres litt utrygt ut å ha en valp på frifot i nabolaget! Ville nok låst døra, til hunden har lært hvor grensene går!

Skrevet

Noen venner av meg hadde en katt som åpnet dører, og de vred dørhåndtakene slik at de stod rett opp. Like greit å åpne for mennesker, men ikke for dyr.

Skrevet

har snudd en del av dør hondtakene i huset men kall gjærne hunden min et geni men hun får de opp like vel hehe

hun er smart å jeg har oppservert at hu følger nøye med når jeg åpner dører.

Skrevet

har snudd en del av dør hondtakene i huset men kall gjærne hunden min et geni men hun får de opp like vel hehe

hun er smart å jeg har oppservert at hu følger nøye med når jeg åpner dører.

har du snudd de helt opp ned så man må dra den opp for å åpne? Viss ja, så er det nok bare en ting å gjøre, å holde døra låst. Så må gjester bare banke/ringe på. :D

Skrevet

Lokeliten åpner dører så jeg låser de...han har faktisk vært løs en gang pga det..For et par uker siden glemte jeg å låse døren i det nye huset vårt (den er tung og gammel og går innover så jeg trodde ikke den var så viktig) og vips så var det ingen belgertott i huset lenger. Heldigvis kommer han på innkalling, men vi bor rett ved en vei så jeg fikk helt angst et sekund. Nå er jeg nøye på å låse den døren og så får heller besøk bare klare å bruke ringeklokken.. Jeg risikerer ikke bikkjas liv for at folk skal slippe å være så høflige at de ringer på..

Skrevet

Lås dørene eller sett tyv-lenke(er det ikke det det heter?) på iallefall ytterdøra. Besøkende kan ringe på døra.

Skrevet

Sophus lærte også å åpne dører da han var rundt 6 mnd.. og vi var så stolte(!) over at han var så klok :rolleyes: .. helt til han stakk av en dag... Han er også geni, for han åpner alle salgs dørhåndtak, desverre..

Så nå låses alle dører inne i huset når han skal være alene hjemme, og vi har ikke noe problem (han kan også åpne alle slags søplebøtter, og så spiser han søpla.. for den er jo god... :D ) Ytterdøren er alltid låst pga av han, men det får så være, vi har ringeklokke så vi hører om det kommer gjester.

Kan dere ikke bare skaffe dere en ringeklokke?

Skrevet

Onkelen min hadde en BC som åpnet dører. Både de som gikk innover og de som gikk utover. Han var her noen netter i blant og jeg holdt på å bli gal. ;) Han skulle sove på rommet mitt, men ti minutter etter at jeg hadde sovnet våknet jeg av at han hadde åpnet alle dørene og løpt helt ned i stua. Fire dører og en trapp og i en fart. Har fått inntrykk av at det er en border collie greie, men det er vel kanskje noe jeg innbiller meg. :D

Skrevet

Ikke helt det samme, men mine hunder hadde bjeffe konsert når det ringte på ( og kjent folk gikk som regel bare rett inn etter å ha ringt på og det hjalp ikke på bjeffingen - de ble bare mer giret ). Derfor startet vi med å låse døra og hang en lapp ved ringeklokka. Om at vi trente med hundene på å ikke bjeffe og det derfor kunne ta noen ekstra sekunder før vi lukket opp døra.

Dere kan jo låse døra og evt sette på en liten lapp, slik at gjestene forstår.

Men om dette er en permant problem, så er det jo verre. Da må man bare alltid løse dørene. Ikke noe gøy med hund på rømmen, mye skummelt som kan skje.

Guest Christine
Skrevet

Det samme gjør min hund. Åpner døra til do, soverommene, gangen osv. Han har faktisk fått seg ut en tur også. På en nypløyd åker, og da skal jeg love deg at jeg ikke fikk hjem en hvit hund!

Vi har også snudd dørhåndtakene som ikke hjelper.

Anbefaler deg og låse dørene :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...