Gå til innhold
Hundesonen.no

blandingshund.


Tina

Recommended Posts

Skrevet

Hvis du skulle have en blanding, hvilke racer ville du helst mixe hvis du helt selv kunne vælge?

Eller sagt på en anden måde... hvis du skulle skabe en drømmehund (udover den/de du har naturligvis) hvike racer skulle da sammensættes?

... Dette er selvfølgelig bare fiktivt!

  • Svar 74
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

En chihuahua med intelligensen/kjappheten til en BC, ment to be kul altså! :D

Er flere andre jeg kunne tenkt meg å "satt sammen" også, men kommer ikke på akkurat hva i farten (tror tropevarmen har slått meg ut..)

Guest Vicky
Skrevet

aussie og kooiker hadde vært en spenennde kombinasjon... begge har en fantastisk personlighet :D

Skrevet
En chihuahua med intelligensen/kjappheten til en BC, ment to be kul altså! :D  

Men Ina da, det er jo papillon!! :D :D

Skrevet
En chihuahua med intelligensen/kjappheten til en BC, ment to be kul altså! :D  

Er flere andre jeg kunne tenkt meg å "satt sammen" også, men kommer ikke på akkurat hva i farten (tror tropevarmen har slått meg ut..)

chihuahuaen er jo utrolig kjapp og smart da:) hehe

Skrevet

Chihuahua og staffebull... havde gerne set hvordan den ville tage sig ud. :D

Dobermann og schæfer.

Schæfer og HH.

Boxer og fransk mastiff.

Boxer og labrador... det kan da kun blive en herlig blanding. *fnis*

Guest Vicky
Skrevet

så en halvt cavalier og kooiker.... bare helt bedårende!!!

Vicky ble skiiikelig forelska... flørte kunne han :D

Skrevet
En blanding av Dvergscnauzer sort/sølv, engelsk springer spaniel og bolognese...  :D

Det hørtes ut som en middag..... :D:wink:

Skrevet

Blanding av storpuddel og dalmis :D Dødskult!

Men jeg har drømme rasen i hodet: Hvis dere har sett pommer i 6-7 mnd alder så har de mista veldig masse pels og har kort pels. Jeg vile hatt en hund på størrelse med keeshound med pelsen til en 6-7 mnd gammel pom (altså tett,tykk,kraftig,kort pels) så skulle den hatt KRAFTIG beinstamme med store kraftige bein og kraftig skalle. *drøøøøømme*

Skrevet

chihuahuaen er jo utrolig kjapp og smart da:) hehe

Joda, men mener at de skal ha hurtigheten som en voksen BC. Altså du ser bare en liten strek som suser forbi deg!:D

Chihuahua er kjapp til å være så liten, ja! Men enda raskere, hehe.. En chi med påhengsmotor hadde vært perfekt!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...