Gå til innhold
Hundesonen.no

13 vakre små:)


meg123

Recommended Posts

Skrevet

Må skryte litt. Etter laaang ventetid(hele 18 dager)hørte jeg småpip en morgen.

Birkelianos Savannah hadde blitt mamma!-TIL HELE 14 UNGER! Kort tid etter fødselen døde unge nr 14,men vi har 13 vakre,sterke små igjen! :)

Savannah er en fantastisk flink mamma,å det blir spennende å se utviklingen på ungene :D

Legger ved et bilde av babyene 5 dager gamle ;)

huhuji.jpg

Skrevet

Gratulerer med eget oppdrett! Er det vanlig at de får så mange unger i ett kull? Har jeg forstått det riktig at hamsterunger er nakne, mens marsvin føder unger med pels?

Skrevet

Gratulerer med eget oppdrett! Er det vanlig at de får så mange unger i ett kull? Har jeg forstått det riktig at hamsterunger er nakne, mens marsvin føder unger med pels?

Tusen takk :) Dette var et stort kull. Forrige kullet var det bare 4 stk. Gjennomsnittet er vel rundt 8 mener jeg å ha hørt :D

Hamsterunger fødes helt nakne og blinde. Marsvin vet jeg ikke.

Skrevet

Marsvin fødes veldig "ferdige", de har pels, åpne øyne og kan springe omkring nesten fra første minutt. Marsvin har vel ikke hi sånn som hamstere, ungene må altså klare å følge flokken helt fra begynnelsen, omtrent som med hester etc. Vi hadde både hamster- og marsvinoppdrett da ungene var små, gøy å følge med på graviditet og fødsel. :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Oi! Så mange bebiser, Gratulerer :icon_fun:

Lyst til å se bilder av dem nå som dem karnsje har pels jeg? hint, hint...

Hvor lang tid tar det før dem får pels forresten?

Syns ikke di er så veldig pene uten pels, men med da er dem nusselige :D

Skrevet

Oi! Så mange bebiser, Gratulerer :icon_fun:

Lyst til å se bilder av dem nå som dem karnsje har pels jeg? hint, hint...

Hvor lang tid tar det før dem får pels forresten?

Syns ikke di er så veldig pene uten pels, men med da er dem nusselige :D

Hehe. Setter inn et par tre bilder av dem nå,di er nå snart 4 uker.(6 av ungene er solgt så har ikke noe bilde på dem)

jentenekull1135.jpg

kull1igjen075.jpg

  • 3 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...