Gå til innhold
Hundesonen.no

Når det er stygt vær


Djervekvinnen

Recommended Posts

Skrevet

Hva gjør dere med hundene når det er dårlig vær ute? regn, vind , ja sånn typisk innevær? Bruker dere hundene normalt? en tur i nærmiljøet? finner på noe inne? eller må bare hundene akseptere en kjedelig dag?

Skrevet

vi prøver å ha det som vanlig som mulig, men Boston terrier er ikke så kjent for å like regn og for mye vind.. Så hun forter seg å gå på do så LØPER hun inn igjen!

Mico får vanlig luftings og kankje en lang tur i skogen!

Skrevet

Vi har de samme rytmer. Han får de samme turer.. Klart det ikke er moro og gå en tur på 1-2 timer i regnet, men sånn er det jo bare. Tur skal hunden ha :wink:

Skrevet

Kommer an på. Trondheim er ikke akkurat kjent for å bra vær gjennom hele høsten, vinteren og våren, så som oftest går vi vanlig tur. Sjelden jeg trener ute når det er pyton vær, men det er på grunn av meg. Jeg liker ikke å stå så mye stille når det regner og blåser. :wink:

Av og til når det er dårlig vær pleier jeg ofte å bare rusle en tur i nabolaget med henne, gå inn og trene litt og ellers bare la henne tåle at hun ikke kan få like mye tur hver dag. Det er kjekt med en hund som ikke er avhengig av to timers tur hver dag synes jeg, i tilfelle jeg blir syk eller har det travelt en dag. :wink:

Skrevet

Jeg er fra Stavanger, og her er det heller slik at regn er normalen, så her er det ut på tur aldri sur, uansett vær :)

Men det er ikke så veldig artig etter en sølete tur i skogen med to møkkete hunder i bilen :)

Skrevet

Må innrømme at jeg er litt slapp i dårlig vær :oops: Men Mona får jo stort sett gå ute hele dagen så lenge det ikke regner da. Også¨er hun fortsatt så liten at jeg ikke trenger å gå TUR med henne i den forstand. I tillegg har vi det HÆMMA beinet :)

Skrevet

Har en hund som blir krakilsk av for lite mosjon, så selv i regnet må hun ut og røre på seg. Synes ikke regn er værst jeg da- tjue minus er myye værre- jeg fryser så lett! Hehe, der jeg bor nå blåser det sinnsykt mye. Blir jo morsomt å gå tur med en tre kg tung hund i orkan styrke vind. Tror det er litt lurt å ha på bånd da, så han ikke blåser bort:p :)

Guest Vicky
Skrevet

ALLE som trener lp burde ta seg en tur ut å trene i regnet :) ta felles dekk i sledammer, så ser du om hunden kan 100%... hehe :)

Skrevet

han får jo tur og av og til er det godt og gå i regnet hvis det ikke blåser og er kaldt, men turene blir kortere da..er ikke VELDIG motivert for lag tur i regn jeg heller nei men hunden derimot: regn? vilket regn?trur du jeg bryr meg om at det regner? komman da! jeg vil på tuuuur!!

cant live with them, cant live without them..... :)

Skrevet

gjør det samme som vanlig så sant det ikke er fare for å bli truffet av lyn, sånn somsist det var skikkelig lyn og tordenvær ute, da slo det ned i huset :-o så da holdt vi oss inne.

Skrevet

Er slapp når det er dårlig vær ja :oops: Men så har jeg en hund som ikke vil ut i regn, snø eller kulde da så..... heheh Da står hun å drar mot trappen, vil mye heller ligge under teppet! :) Passer meg bra det :)

Skrevet

Aro liker ikke å gå ut når det regner. Så det er han som bestemmer lengden på turen... Av og til er det bare rett ut på do, mens andre ganger går vi vanlig tur... Trener heller litt ekstra inne.

Skrevet

Jeg gjør som Vicky ut og trene når det regner, Chicka gjør ikke så store notis av at det regner og er vått.

Jeg tar de turene jeg har planlagt selvom det regner, men er det kald blåst itillegg så blir det kortere tur.

Guest Vicky
Skrevet

trene og ture i allslags vær. Det finnes ikke kaldt vær, bare kalde klær :D Ullvang sokker ruler!!! :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...