Gå til innhold
Hundesonen.no

Har din hund kostet deg noen venner?


MarieR

Recommended Posts

Jeg har nesten aldri hatt mange venner unasett. hehe, har ikke mistet noen heller, ikke pga hundene, men pga skole skifte osv.

Vil heller si at jeg har fått fler venner pga hundene!

Spesilet Marlene(hu med Vega og Mira) hu er en av mine beste venner!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nope..Ikke pga hundene spesiellt nei...Selvfølgelig så henger jeg ikke like mye med vennene som dyrker musikk lenger nå som før.Jeg har "alltid" hatt dyr og vært opptatt av de, men nå som hund har blitt en livstil så blir det rett og slett mindre tid til konserter og å bare henge sammen med folk. Men nå har jo de fleste fått seg barn og hjem så da hadde det vel ikke blitt så mye henging lenger uansett :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Både og..

Er jo noen jeg ikke får besøkt like ofte som jeg ønsket pågrunn av allergi..

Noen jeg ikke får kontakten med så ofte..

Slike impulsive by turer. jeg må jo planlegge litt når jeg har hun.. Kan ikke bare reise fra hun.. må jo ha barnevakt og ja vite at hun har det bra..

men har fårr flere andre venner å.. så sånn er det.. Tini er en del av mitt liv..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg har for all del ikke mistet noen men myyye mindre kontakt med dem siden jeg må ut og gå turer og trene og ta meg av hunden som jeg har skaffet meg! hvis ikke de kan akseptere det så er de ikke skikkelige venner! mangen venner sier heller "kom og ta med deg den kule hunden din!" hehe! så han har blitt godt akseptert av mangen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har det at du driver mye med hund osv. gjort at d har mitet kontakten med enkelte av vennene dine?

Jeg merker at jeg er mindre sammen med gjengen her i gata, men hundehold har ikke gjort at jeg direkte har mistet venner. Har full forståelse for at folk blir lei av det evindelige hundepratet mitt :)

HAHA da e vi 2 henger mest sammen med hundefålk ja det gjør at æ synes det er skjedeli og snakke med folk som ikke kan noe om det :) men mistet venner har jeg ikke :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg har fått masse kule venner:D

kunne ikke vært foruten dem=) Ida med misty og geisha, Miko Elin og Bailar, Hilde-Gunn og Tiko:D

Anette og Timon, og Tine og Gizmo.syns det er skikkelig kosli:D

Ida elise er en av mine beste venner:D Anette og hildegunn og elin også :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

jeg har fått masse kule venner:D

kunne ikke vært foruten dem=) Ida med misty og geisha, Miko Elin og Bailar, Hilde-Gunn og Tiko:D

Anette og Timon, og Tine og Gizmo.syns det er skikkelig kosli:D

Ida elise er en av mine beste venner:D Anette og hildegunn og elin også :)

alle skulle hatt en marlene i hverdagen!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hundene har kostet med flere venner og kjærste.... Men, men... nå de mener at jeg ikke skal bruke så mye tid på trening av hund, har de ikke lært seg å kjenne meg..... Da har de heller ikke forståelse for den type hundetrening jeg driver med.... Noen bare sier "Jeg har hund jeg og, men jeg trenger ikke bruke halve dagen på den da!"

Men har beholdt den beste delen av vennene mine da :) Også har jeg fått noen super gode venner gjennom hundetreningen. Det er faktisk her jeg har bestevennene mine

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Mistet og mistet.

Har ikke mistet noen men er mindre med en god del av dem for nå går tiden mer til den beste vennen

( hunden min altså ;) )

Men det er noen som er litt sånn negative med meg etter at jeg har fått hund.

F.eks en som sa til meg en gang:

du trener hunden din alt for mye, når jeg får hund så skal vi ikke trene like mye som du gjør

Hun hadde heller alldri sett hunden min, heller ikke sett oss trene, jeg hadde heller ikke sakt at jeg trente hunden min så og så lenge pr dag eller noe sånt.

Men så lar jeg ikke noe sånt stoppe meg da, hilste bare henne og sa at en slik hund som hun ville ha kaltes Problemhund :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Til tross for at bikkja skulle leke/redde ei venninne for noen år siden i vannet og hun sitter med et par flotte arr i armen etter det, så er hun i dag absolutt en av mine tre beste venninner. Jeg er veldig glad i deg Line :P

Og flere andre i min omgangskrets sitter med arr, og tragiske opplevelser etter alle mine omplasseringshunder gjennom årene.

Faktisk har jeg ikke mistet noen pga bikkjene. Det vil vel si at de er ekte venner. (selv om jeg vet de ser på meg som håpløs) :lol:

Men så har jeg heller aldri utelatt noen fra min omgangskrets heller selv om jeg har hatt en del triste opplevelser med andres hunder:-(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil ikke si at hundeinteressen har gjort så jeg har mistet venner. Snarere tvert i mot, da jeg har gjort nye bekjentskaper etter at jeg ble mer interessert og aktiv innen miljøet. Jeg mistet vel noen venner på ungdomsskolen pga. ulike interesser og personligheter, men jeg mener bestemt at det ikke hadde noe med hundeinteressen min i gjøre.. :icon_redface:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
    • Hva får hun for stress? Min Odin var også en lettstresset type og fungerte bedre med Eldepryl på sine eldre dager. Jeg tenker det er ganske naturlig at hun foretrekker det vante og trenger kontroll på omgivelsene med alderen. Det trenger ikke å være slutt enda, så lenge hun ikke har mye smerter og virker glad og fornøyd.  Blir det bjeffing om du har dem sammen, men begrenser området, altså ikke hele huset? Yngste begynner jo også å nærme seg voksen, og herjingen vil nok gi seg. Hvor lenge holder de på når de er alene sammen? Jeg tenker kanskje det er like greit for begge, og så får de legge seg og slappe av etterhvert?
    • Junior ligger og sover når hun er alene. Uten lyd. Den eldste har generelt mer og mer lyd med alderen. Gamlemor vil ha tilgang på hele huset slik hun er vant til. Hun finner seg ikke i å bli stengt inne på et rom,som for eksempel soverom/kjellerstue,der hun uansett pleier å legge seg. Døra må være åpen,så hun kan gå opp og ned trappa. De få gangene det har fungert på et slags vis, har junior lagt seg i gangen oppe, og gamlemor har lagt seg frivillig nede. Men,døra kan ikke være igjen mellom dem, for da blir det altså et voldsomt bråk som høres helt inn i huset til naboen.  Merker jo at hun begynner å bli litt gammel, men klarer ikke helt å tolke om hun glemmer litt noen ganger,kanskje. Syn og hørsel er det ingenting galt med,og alle undersøkelser hos veterinær er helt topp.  Har ingen forklaring på hvorfor hun bjeffer hele tiden når de er alene,  for hun er så glad i den lille frøkna. Det kan bli for voldsom leking når lillemor får overtenning, og derfor tenkte vi det var lurt å ha dem adskilt,men det vil gamlemor heller ikke. Spesielt dette prosjektet hun hadde med å meget bestemt jobbe intenst med å skyve bort kompostgrinda mellom dem for å komme seg inn til junior var litt spesielt å se på video.  Hun passer alltid på at junior har det bra, og helt siden valpen var bitteliten,har hun passet på henne som om det var hennes egen. Skal legge til at det er MYE bjeffing fra henne ellers også, ikke når vi er alene i familien, men på det meste annet. Det har blitt betraktelig verre med alder, og vi prøver å skjerme henne så godt vi kan. Vi har på radio så hun ikke skal høre så mye lyder, vi drar for gardinene så hun ikke skal få med seg alt som skjer utenfor osv. Jeg tror kanskje vi har litt skylapper på fordi vi ikke ønsker å se hvor ille lydnivået har blitt med alderen, men vi føler at hvis vi tilrettelegger nok for henne,så er hun fornøyd og har det bra. Og vi ønsker å strekke oss langt for at hun skal ha det bra. Det er mulig at alt handler om at hun er stressa,  kanskje er litt forvirret til tider,og at det er en grunn til at hun ikke klarer å roe seg.  Hun løper opp og ned trappa, bort til vinduene og bjeffer hele tiden. Så kan det bli stille litt,så er det på igjen. Når hun er hos hundepasser,så fungerer det bra, de bryr seg ikke om lyden, og hos veterinæren er hun helt rolig,og sitter med et stort smil på bordet.  På tur er hun helt rolig, ikke en lyd hvis det ikke kommer noen,da. Og inne og ute er hun stille hvis ingen kjører forbi,eller dukker opp på døra. I sommer har hun elsket å ligge hele dagen i skyggen, og sove.  Hun får metacam hver dag fordi vi mistenker artrose i et bein. Og hun får antidepressiva for stress. Beklager,dette ble nok litt rotete,  men vi har altså litt utfordringer med å forstå hva dette handler om. Er det kanskje vi som ikke skjønner at dette egentlig handler om en gammel hund som kanskje bør få slippe snart. Usikker. Faren min og svigerfar mener det.  Jeg har dratt det for langt med en syk hund før, så vi prøver å være veldig åpne for innspill. Hun virker altså som om hun har det bra når alt er kjent og slik det pleide å være. Når hun er alene hjemme slik hun var før når hun var eneste hund i heimen. Det er sjelden hun må være alene hjemme, det er ingen som er på jobb hele dagen lenger. Men,når vi tar med oss mini og drar,ser hun veldig blid ut,og går ned og legger seg med en gang.        
    • Hvordan er unghunden alene hjemme uten gamlemor? Jeg tenker at det kanskje er den yngste som rett og slett trenger mer alenetrening for å finne roen alene først. Jeg regner med dere har gjort de vanlige tingene med begge, som å gå tur eller aktivisering før dere går fra dem, har på radio, ikke for mye eller for lite plass, osv.  Hvis de er alene sammen med tilgang på kun ett rom og senger lett tilgjengelig, hvordan går det da? 
    • Vi er litt oppnådd her nå,så vi tar i mot tips med stor takknemlighet. Vi har en eldre dame på 11 år, og en unghund på 16 mnd. De går godt sammen. Utfordringer oppstår når de skal være hjemme alene. Begge takler fint å være hjemme alene hver for seg. Men, den gamle finner ikke roen når begge hundene er alene sammen. Heller ikke med kompostgrind mellom dem så de kan se hverandre,  da bruker hun tiden på å prøve å komme seg forbi grinda og inn til den andre hunden, og heller ikke i hvert sitt rom fungerer det. Vi har videoovervåkning på dem, og ser at den gamle går rundt og bjeffer omtrent hele tiden når hun vet at den andre hunden vår også er hjemme. Når hun er alene i huset, går hun og legger seg,og er helt stille. Hun er en litt nevrotisk og stressa type, samtidig veldig mild,og er veldig opptatt av unghunden, og at hun har det bra. Samtidig,når de er sammen,så blir det for mye når junior vil leke hele tiden. Så derfor er det best om de er hver for seg, men det hadde jo vært supert om de kunne være alene i samme hus. Slik det er nå så har vi prøvd oss litt fram, og det har blitt til at vi har tatt med oss junior,så pensjonisten får roa seg alene hjemme. Men,det er ikke alltid vi kan ta henne med oss, og da er det altså bjeffing omtrent non stop på den eldre. De er forresten lapphunder.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...