Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Bjerke, NV-06


Line_

Recommended Posts

Skrevet

Ja, hvem kommer og hva skal dere gå? :P

Jeg skal gå JH der, den ene dagen med salukien Kira til Guro, den andre dagen vet jeg ikke :P

  • Svar 288
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Ja, hvordan gikk det på debuten deres? :P

Kremt.. ikke så bra! :rolleyes:

Han løp ut av ringen begge ganger.. den damegale bikkja mi måtte jo bare bort å snuse på ei tispe må skjønne. :rolleyes:

Og andre gangen sto det ei løpetispe ved start...

Skrevet

Ja, hvem kommer og hva skal dere gå? :P

Jeg skal gå JH der, den ene dagen med salukien Kira til Guro, den andre dagen vet jeg ikke :P

Jeg skal stille et av mine "avkom" fra siste kull (Junior kl)

Junior handling ser så gøy ut, desverre fikk jeg aldri riktig begynt med det selv..

Hvorfor stiller du ikke med din egen den andre dagen?

Skrevet

hvis noen vil låne ut hund til meg i juniorhandling på søndagen, så er det bare til å skrike ut :P

Ser du har stilt Basenji før, så om du vil prøve deg på dette igjen bør da det kunne la seg ordne :P

Den som egner seg best er nok Echo (dersom hunden ikke må være over 9 mnd?); Han er bare 7-8 mnd på dette tidspunktet, men er allerede godt kjent "i ringen", og oppfører seg fint. Lett å korrigere (mht stilling etc)

Echo_nyheter.jpg

Echo_Nyheter_1.jpg

Skrevet

Ser du har stilt Basenji før, så om du vil prøve deg på dette igjen bør da det kunne la seg ordne :P

Den som egner seg best er nok Echo (dersom hunden ikke må være over 9 mnd?); Han er bare 7-8 mnd på dette tidspunktet, men er allerede godt kjent "i ringen", og oppfører seg fint. Lett å korrigere (mht stilling etc)

Echo_nyheter.jpg

Echo_Nyheter_1.jpg

Ja, det hadde i så fall vært supert! :P

edit: jeg skal sjekke reglene for alder nå ;)

edit2: Det stod ingenting om alder på hunden :P

Guest Jonna
Skrevet

Selvsagt! Det er jo bare på "andre siden" av dalen her hjemme :P

Blir bare utstilling på oss på søndagen også går vell resten av dagen til å titte på NM finalen.

Skrevet

Heisann

Vi skal stille :-) Vi har også alltids en boxer og låne bort til junior handling, de er veldig hva skal jeg kalle det ring vante hehe.. Siden vi så og si bor på utstillinger. Så om noen vil prøve en utfordring med boxer er det bare og si i fra :-)

Skrevet

Jeg skal til Bjerke. Skal ikke stille, og Tinka blir igjen her i Trondheim (hun får antageligvis løpetid på den tida, og når jeg ikke har med henne får jeg bodd hos besteforeldrene mine). Skal bare se på og treffe kjente.

Skrevet

hvis noen vil låne ut hund til meg i juniorhandling på søndagen, så er det bare til å skrike ut :P

Du har alltids Saeta :P Dommeren som dømmer på søndag dømmer (og eier) sheltie også ;)

Skrevet

Loke skal stilles! Jeg skal sansynligvcis være skriver under NM LP så Loke blir Hilde sin hund for helgen B) Labbis : Du kan jo få bryne deg på en sær belger? kanskje du får pluss poeng for eksentrisk hund? :D

Skrevet

Jeg kommer.Skal stille lillegutt i juniorklasse.Gruer meg som en unge på første skoledag...blir så nervøs på de store utstllingene,men det er godt å ha en hund som tar det hele med knusende ro :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...