Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor tung?


LiLi

Hvor tung er din hund?  

30 stemmer

  1. 1.

    • 0-5 kg
      7
    • 6-10 kg
      4
    • 11-15 kg
      3
    • 16-20 kg
      3
    • 21-25 kg
      4
    • 26-30 kg
      2
    • 31-40 kg
      6
    • 41-50 kg
      1
    • 51-60 kg
      0
    • over 60 kg
      0


Recommended Posts

Skrevet

Tussi veier mellom 10 og 12 kg... (skulle veid 7-8.... mormoren min ga henne alt får mye kjeks og kaker og sjokolade :roll: )

Skrevet

Jeg aner i grunn ikke hvor tung Eso er, siden jeg har ikke har vekt her hjemme til å veie han på.

Skal få veid ham neste gang jeg er til vetrinæren med ham (blir enten førstkommende mandag eller mandagen etter der)

Men veldig lett er han ikke :roll:

Skrevet

Romeo er vel ca. 20-21kg...

Han er egentlig ganske spinkel, men han får så mye mat han vil ha og han trener jo ganske mye og da :D

Skrevet

Nemi veide 18 kg da vi var hos dyrlegen med henne for tre mnd siden, men tror hun har lagt littegrann på seg, så vil tippe ca 20kg..

Skrevet

skal vi se her :-k

Tinka veier vell 8,5 - 9kg

Aiwa veier vell et sted i mellom 24 - 26kg (lille trille)

Småen ligger vell på 7,5kg (i hvertfall sist jeg veide henne i begynnelsen av mai). håper hun legger på seg :) for da kan jo det være valper på gang. :wink:

Skrevet

Ombestemmer meg litt her jeg, det viste seg nettopp at Mona har lagt på seg omtrent 2 kg på litt over en uke :-o Veier nå 15,4 kg!! Og er 13 uker i morra!!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...