Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor tung?


LiLi

Hvor tung er din hund?  

30 stemmer

  1. 1.

    • 0-5 kg
      7
    • 6-10 kg
      4
    • 11-15 kg
      3
    • 16-20 kg
      3
    • 21-25 kg
      4
    • 26-30 kg
      2
    • 31-40 kg
      6
    • 41-50 kg
      1
    • 51-60 kg
      0
    • over 60 kg
      0


Recommended Posts

Skrevet

Tussi veier mellom 10 og 12 kg... (skulle veid 7-8.... mormoren min ga henne alt får mye kjeks og kaker og sjokolade :roll: )

Skrevet

Jeg aner i grunn ikke hvor tung Eso er, siden jeg har ikke har vekt her hjemme til å veie han på.

Skal få veid ham neste gang jeg er til vetrinæren med ham (blir enten førstkommende mandag eller mandagen etter der)

Men veldig lett er han ikke :roll:

Skrevet

Romeo er vel ca. 20-21kg...

Han er egentlig ganske spinkel, men han får så mye mat han vil ha og han trener jo ganske mye og da :D

Skrevet

Nemi veide 18 kg da vi var hos dyrlegen med henne for tre mnd siden, men tror hun har lagt littegrann på seg, så vil tippe ca 20kg..

Skrevet

skal vi se her :-k

Tinka veier vell 8,5 - 9kg

Aiwa veier vell et sted i mellom 24 - 26kg (lille trille)

Småen ligger vell på 7,5kg (i hvertfall sist jeg veide henne i begynnelsen av mai). håper hun legger på seg :) for da kan jo det være valper på gang. :wink:

Skrevet

Ombestemmer meg litt her jeg, det viste seg nettopp at Mona har lagt på seg omtrent 2 kg på litt over en uke :-o Veier nå 15,4 kg!! Og er 13 uker i morra!!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...