Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor tung?


LiLi

Hvor tung er din hund?  

30 stemmer

  1. 1.

    • 0-5 kg
      7
    • 6-10 kg
      4
    • 11-15 kg
      3
    • 16-20 kg
      3
    • 21-25 kg
      4
    • 26-30 kg
      2
    • 31-40 kg
      6
    • 41-50 kg
      1
    • 51-60 kg
      0
    • over 60 kg
      0


Recommended Posts

Skrevet

Tussi veier mellom 10 og 12 kg... (skulle veid 7-8.... mormoren min ga henne alt får mye kjeks og kaker og sjokolade :roll: )

Skrevet

Jeg aner i grunn ikke hvor tung Eso er, siden jeg har ikke har vekt her hjemme til å veie han på.

Skal få veid ham neste gang jeg er til vetrinæren med ham (blir enten førstkommende mandag eller mandagen etter der)

Men veldig lett er han ikke :roll:

Skrevet

Romeo er vel ca. 20-21kg...

Han er egentlig ganske spinkel, men han får så mye mat han vil ha og han trener jo ganske mye og da :D

Skrevet

Nemi veide 18 kg da vi var hos dyrlegen med henne for tre mnd siden, men tror hun har lagt littegrann på seg, så vil tippe ca 20kg..

Skrevet

skal vi se her :-k

Tinka veier vell 8,5 - 9kg

Aiwa veier vell et sted i mellom 24 - 26kg (lille trille)

Småen ligger vell på 7,5kg (i hvertfall sist jeg veide henne i begynnelsen av mai). håper hun legger på seg :) for da kan jo det være valper på gang. :wink:

Skrevet

Ombestemmer meg litt her jeg, det viste seg nettopp at Mona har lagt på seg omtrent 2 kg på litt over en uke :-o Veier nå 15,4 kg!! Og er 13 uker i morra!!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
    • WOW!! Grattis😍🥳 Superbra jobba!!
    • Gratulerer så mye. 👏🤩
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...