Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor tung?


LiLi

Hvor tung er din hund?  

30 stemmer

  1. 1.

    • 0-5 kg
      7
    • 6-10 kg
      4
    • 11-15 kg
      3
    • 16-20 kg
      3
    • 21-25 kg
      4
    • 26-30 kg
      2
    • 31-40 kg
      6
    • 41-50 kg
      1
    • 51-60 kg
      0
    • over 60 kg
      0


Recommended Posts

Skrevet

Tussi veier mellom 10 og 12 kg... (skulle veid 7-8.... mormoren min ga henne alt får mye kjeks og kaker og sjokolade :roll: )

Skrevet

Jeg aner i grunn ikke hvor tung Eso er, siden jeg har ikke har vekt her hjemme til å veie han på.

Skal få veid ham neste gang jeg er til vetrinæren med ham (blir enten førstkommende mandag eller mandagen etter der)

Men veldig lett er han ikke :roll:

Skrevet

Romeo er vel ca. 20-21kg...

Han er egentlig ganske spinkel, men han får så mye mat han vil ha og han trener jo ganske mye og da :D

Skrevet

Nemi veide 18 kg da vi var hos dyrlegen med henne for tre mnd siden, men tror hun har lagt littegrann på seg, så vil tippe ca 20kg..

Skrevet

skal vi se her :-k

Tinka veier vell 8,5 - 9kg

Aiwa veier vell et sted i mellom 24 - 26kg (lille trille)

Småen ligger vell på 7,5kg (i hvertfall sist jeg veide henne i begynnelsen av mai). håper hun legger på seg :) for da kan jo det være valper på gang. :wink:

Skrevet

Ombestemmer meg litt her jeg, det viste seg nettopp at Mona har lagt på seg omtrent 2 kg på litt over en uke :-o Veier nå 15,4 kg!! Og er 13 uker i morra!!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
    • Er det sånn at hunder kun kan gå overens med andre hunder? Og ingen andre dyr? Det samme med katt. Kun med andre katter? Hvis det er så vanskelig å få katt og hund sammen? Er det generelt lettere å få voksne hunder til å gå bra sammen med valper enn andre dyr? Synes det er kjekt å lære.
    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...