Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvor ofte pusser dere tenner på vofsen?


Symra&Pippin

Recommended Posts

  • Svar 51
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Aldri...

Må imidlertid vurdere å gjøre det, ettersom det begynner å bli litt tannstein øverst på hjørnetennene. Hun tygger ikke maten sin, og det aktuelle området blir ikke "brukt" når hun tygger bein o.l.

Skrevet

Vel, ærlig talt så pusser jeg bare tennene hennes hvis hun virkelig har funnet noe ufyselig på tur, men det er for min egen skyld - ikke for å få tennene hennes bedre.

Tyggebein ser ut til å være nok, i alle fall foreløpig.

Skrevet

Pusser når det passer, ikke oftere enn en gang i uken. Tannstein kommer ofte på de helt innerste jekslene til Alex, de har vi skrapt ett par ganger. Tannstein er vel hvit - gulbrun på farge, men ikke mørkt. (Alt etter hvor lenge den har sittet)

Skrevet

Jeg pusser noen ganger i uken + at han har altid et tyggebein han kan tygge på.

Jeg har vært på kurs igjennom jobben om tannhygiene og fôr for hunder, der lærte jeg hvor viktig det faktisk er å pusse tennene til hunden.

Skrevet

Jeg gir plaque off, masse tyggeben.

Men pusser likevel tennene ca annen hver dag.

Etter jeg hadde en hund med skikkelig dårlig tannkjøtt og tenner og har sett hva det kan føre med seg, så er jeg übernøye med tannhygienen.

Skrevet

Pusset de en gang for noen år siden, husker ikke grunnen lengre...

Så aldri her også, får mye tyggebein å er glad i å tygge på altmulig ute så tennene er hvite de...

Guest Christine
Skrevet

Før utstillinger..

Og noen ganger når det ikke er utstillinger.

Så annenhver månde?

Skrevet

Altfor sjelden.

Kanskje en gang i mnd.

Men tennene hans er foreløpig veldig fine. Er ikke noe tannstein som jeg kan se.

Han får masse tyggebein, og bruker dem flittig.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...