Gå til innhold
Hundesonen.no

Meg og min Calmmo:)


tussii88

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er en 18 år gammel jente fra Kautokeino(*kremt*) og har en hund på ca. 14 år.. :P Hunden min heter Calmmo(samisk navn) og er en hannhund. Vi har vært sammen siden jeg var 4 år da(husker ikke helt,forståelig nok :P )

Calmmo er en blandingshund..halvt sauehund..mistenker at han er dels en tysk rase som jeg ikke husker navnet på,men så bilde av den rasen og det lignet ihvertfall. :)

skal nok sette inn bilde senere.. :P

edit: har bilde :) er han ikke søøøøøøøøt??? :P

Skrevet

Heisann og velkommen hit :)

Kjempepen hund du har. Driver du med noe sport med han, Lp eller noe lignede?

Husk å ta en titt gjennom retningslinjene øverst til venstre, og du må bare spørre hvis det er noe du lurer på

Skrevet

Hei og velkommen hit til oss!

Så spennende med samisk navn! Tror du er den eneste som har det her inne!

Hva betyr Calmmo da?

Håper dere vil trives her begge to :)

Skrevet

Heisann og velkommen hit :P

Kjempepen hund du har. Driver du med noe sport med han, Lp eller noe lignede?

Husk å ta en titt gjennom retningslinjene øverst til venstre, og du må bare spørre hvis det er noe du lurer på

Nei,driver ikke med noe sport med han nei :icon_redface: han er (eller var da,nå er han så skrøpelig) turkamerat og sånn.. Han er ikke lagd for sport han :P

De der gule flekkene over øynene hans, når en hund har sånn,så får den ofte navn Calmmo. Calmmit betyr øyne.. :P

og takk alle sammen,føler meg veldig velkommen :P

Skrevet

Velkommen! Fin hund med veldig fint navn. Kunne godt tenkt meg et samisk navn på min neste hund (når det blir aktuelt) - kan du hjelpe da? Har en filleonkel som har samisk som morsmål, men jeg stoler ikke helt på at han ikke ville foreslå et navn som var mindre enn passende... ;-)

Forresten - betyr det noe for uttalen at det skrives med to m'er? I mine ører høres det mest samisk ut med trykk på første stavelse (CALmmo, ikke calmMO, om du forstår?) - er det riktig?

  • 7 months later...
Skrevet

Har ikke vært her på en gooood stund.. men har egentlig ikke noe grunn til å være her lenger.

For vi avlivet Calmmo 7.juni.. :)

og det var det verste jeg har vært med på.. gråt og gråt.. han ligger begravd nedenfor huset her.

savner han ennå..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...