Gå til innhold
Hundesonen.no

Solnedgang - eller to hunder på fjellet?


Basse

Recommended Posts

Skrevet

Mulig det er bare meg som ser dette her, men jeg tok et bilde av en solnedgang, ingen avanserte innstillinger, bare *klikk* og så ble det dette bildet (her vist både i "lovlig størrelse" og' tumbnail).

Jeg ble egentlig ganske fornøyd med bildet, men det var ikke det som var mitt "poeng", nei..

Jeg ser tydelig at tretoppene danner 2 hunder: en middels stor hund (Kanskje en Airdale terrier (bilde)?) og noe som kan likne på en dachs.. Jeg ser den store tydeligere enn den lille, men jeg ser dem.

pb11005726jt.jpg

pb11005724ti.th.jpg

hunderisolnedgang0mv.jpg

Ser dere dem, eller er det kun "mine øyne"?

Og om dere ser dem, hvilke raser likner det på?

Andre som har liknende bilder av "ting en ser i et bilde av noe annet" som de selv har tatt eller som en god venn vil vise frem?

Skrevet

Hihihi.. Jeg så også grisen med de lange ørene! Lurte på hva som stod bak, og når du sier det, ser jeg det jo. Dinosaur!! :D

Skrevet

Hihi, jeg lurer på hva dere har spist jeg :D:P

Noen andre med bilder av ting som man ser i et bilde av noe annet?

Eller i alle fall som ser "det andre" selv?

Nå har jeg forsøkt å tegne opp omrisset, det ble ikke så bra, men det er for at dere skal få en "pekepinn" på hva jeg ser...

Tegn omriss dere som ser disusaurer og da :P

Skrevet

Noen som har spist fleinsopp eller tatt pcp i dag, eller?

Så ikke noe jeg - bortsett fra når omrisset kom - DA var am-staffen og dachsen kjempetydelig...

Men morsomt innlegg!

Susanne

(Venter med spenning på omriss av både griser, dino'er og hjort....)

Skrevet

Basse: Den store hunden har jo 2 haler da jo, det går vell ikke :D

Jeg så noe i stad jeg også, men nå husker jeg ikke, og etter du tegna opp de strekene ser jeg ikke noe annet enn de 2 hundene <_<

Men jeg veit det er noe annet skjult under der. haha

Skrevet

hunderisolnedgang0mv.jpg

*Ler så jeg holder på å dette ned fra stolen* :P:D

Den så jeg ikke før omrisset kom, ser den ikke uten å se på omrisset heller forsovidt men...

Basse: Den store hunden har jo 2 haler da jo, det går vell ikke :P

Jeg så noe i stad jeg også, men nå husker jeg ikke, og etter du tegna opp de strekene ser jeg ikke noe annet enn de 2 hundene <_<

Men jeg veit det er noe annet skjult under der. haha

Hihi, jeg vet det.. den halen ble feil.. Det er det eneste som "skurrer" for meg, men halen kan og' gå ned der som hodet til dacsen er, men da har ikke dacksen noe hode lenger :P

Susanne: En amsstaff? :P Nei, i mitt hoder likner den mer på noe alla' en Airdale terrier, men det er egenttlig ikke helt den jeg tenker på heller, men måtte ta det "nærmeste" jeg fant... :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...