Gå til innhold
Hundesonen.no

Solnedgang - eller to hunder på fjellet?


Basse

Recommended Posts

Skrevet

Mulig det er bare meg som ser dette her, men jeg tok et bilde av en solnedgang, ingen avanserte innstillinger, bare *klikk* og så ble det dette bildet (her vist både i "lovlig størrelse" og' tumbnail).

Jeg ble egentlig ganske fornøyd med bildet, men det var ikke det som var mitt "poeng", nei..

Jeg ser tydelig at tretoppene danner 2 hunder: en middels stor hund (Kanskje en Airdale terrier (bilde)?) og noe som kan likne på en dachs.. Jeg ser den store tydeligere enn den lille, men jeg ser dem.

pb11005726jt.jpg

pb11005724ti.th.jpg

hunderisolnedgang0mv.jpg

Ser dere dem, eller er det kun "mine øyne"?

Og om dere ser dem, hvilke raser likner det på?

Andre som har liknende bilder av "ting en ser i et bilde av noe annet" som de selv har tatt eller som en god venn vil vise frem?

Skrevet

Hihihi.. Jeg så også grisen med de lange ørene! Lurte på hva som stod bak, og når du sier det, ser jeg det jo. Dinosaur!! :D

Skrevet

Hihi, jeg lurer på hva dere har spist jeg :D:P

Noen andre med bilder av ting som man ser i et bilde av noe annet?

Eller i alle fall som ser "det andre" selv?

Nå har jeg forsøkt å tegne opp omrisset, det ble ikke så bra, men det er for at dere skal få en "pekepinn" på hva jeg ser...

Tegn omriss dere som ser disusaurer og da :P

Skrevet

Noen som har spist fleinsopp eller tatt pcp i dag, eller?

Så ikke noe jeg - bortsett fra når omrisset kom - DA var am-staffen og dachsen kjempetydelig...

Men morsomt innlegg!

Susanne

(Venter med spenning på omriss av både griser, dino'er og hjort....)

Skrevet

Basse: Den store hunden har jo 2 haler da jo, det går vell ikke :D

Jeg så noe i stad jeg også, men nå husker jeg ikke, og etter du tegna opp de strekene ser jeg ikke noe annet enn de 2 hundene <_<

Men jeg veit det er noe annet skjult under der. haha

Skrevet

hunderisolnedgang0mv.jpg

*Ler så jeg holder på å dette ned fra stolen* :P:D

Den så jeg ikke før omrisset kom, ser den ikke uten å se på omrisset heller forsovidt men...

Basse: Den store hunden har jo 2 haler da jo, det går vell ikke :P

Jeg så noe i stad jeg også, men nå husker jeg ikke, og etter du tegna opp de strekene ser jeg ikke noe annet enn de 2 hundene <_<

Men jeg veit det er noe annet skjult under der. haha

Hihi, jeg vet det.. den halen ble feil.. Det er det eneste som "skurrer" for meg, men halen kan og' gå ned der som hodet til dacsen er, men da har ikke dacksen noe hode lenger :P

Susanne: En amsstaff? :P Nei, i mitt hoder likner den mer på noe alla' en Airdale terrier, men det er egenttlig ikke helt den jeg tenker på heller, men måtte ta det "nærmeste" jeg fant... :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...