Gå til innhold
Hundesonen.no

Pippin er avslørt!


Symra&Pippin

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har tenkt på det mange ganger, når vi har gått lange turer, og han fortsatt tisser for hver femte meter når vi nesten er hjemme igjen. Det kan da umulig være mer igjen nå, har jeg tenkt. Nå har jeg studert steder han har tissa på nysnø, og ganske riktig, ingen gul tisseflekk! Han løfter altså bare på beinet for syns skyld etter at det er helt tomt. Hvorfor?!

Skrevet

Jeg har tenkt på det mange ganger, når vi har gått lange turer, og han fortsatt tisser for hver femte meter når vi nesten er hjemme igjen. Det kan da umulig være mer igjen nå, har jeg tenkt. Nå har jeg studert steder han har tissa på nysnø, og ganske riktig, ingen gul tisseflekk! Han løfter altså bare på beinet for syns skyld etter at det er helt tomt. Hvorfor?!

Slik gjør alle... buster også...

det håpet om at det kommer eller har sammlet seg opp nok til en liten dråpe så det lukter markering........ :P

buster gjør litt ekstra ofte når han skal være mandig med tisper i nærheten.... ;)

Skrevet

Ask også! Folk ler av meg å ser rart på hunden når jeg utbryter, "nei ask, det er tomt nå så vi kan gå videre!"

men han løfter på foten bare for å ha gjort det liksom ;) Sikkert for at han ikke skal få dårlig samvittighet resten av dagen, for at han ikke en gang prøvde å legge igjenn visitkortet sitt :P

Skrevet

Dino i militæret tisset ut alt på en gang, han kunne tisse i et par minutter hvis tanken var full. Markering brydde'n seg ikke noe særlig om.

Skrevet

Før og et par dager uti løpetida hun har nå tisset hun ofte ti-femten ganger på hver tur (ikke bare små lufteturer da selvsagt). Hun var jo elendig til å "posjonere" seg, så det ble ofte at hun de siste sju gangene ikke hadde noe å gi fra seg, men hun satte seg vel ned håp om at det i det minste skulle sitte igjen litt løpetidlukt til hannhundene rundt omkring i nabolaget. Og sånn er det vel også med hannhunder...?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...