Gå til innhold
Hundesonen.no

no reiser jeg min vei


Lazita

Recommended Posts

Skrevet

No skal jeg reise vekk fra unger og mann og tar med meg Småen på båt tur og blir borte til Lørdag :) .

Meg og Småen reiser til Karmøy i morgen, for hun skal å hilse på frieren sin, sånn at vi forhåpentlig hvis får noen valper i løpet av sommeren. :D

Så no blir det nokk ikke noen innlegg fra meg på nesten en uke :D

Så da snakkes vi til helgen folkens, så sant ikke far kræsjer pcn mens jeg er borte :-$ :wink: he he he.

HEJDÅ! 8)

Skrevet

we are back, :D

det var en fin tur og vi har hatt det kjempefint hos de som eier hannhunden. storkost oss har vi. :wink:

Skrevet

Ja det ble action på henne 8) kan love deg at gutten fikk så ørene flagret, hun gikk rett i trynet på han når vi kom til dem he he he hissigproppen min. har aldrig sett henne så sur før for å være helt ærlig :-o

Men hun gav seg nå fort når hun ble klar for parring da, men de måtte jo ha hjelp de to for hun hovnet ikke så mye opp (eller som hun damen som hjalp til sa "hun har en liten mus" :D ).

men med litt hjelp i fra folk som har hjulpet hunder med slikt før så gikk jo det greit og det ble 2 parringer så no er det bare å vente og se om hun har tatt seg. :wink: vi får krysse fingrene for at det har gått greit, (vi merker jo ikke det på en stund) :wink:

Skrevet

Så gøy! Lykke til da. Vi krysser fingrene for at det blir noen små tasser :D

Kobra har nå sin første løpetid og i dag tror jeg hun var helt på "topp". Satte rompa til den andre tispa vi har og hun begynte å ri på henne... Heheheh. Komisk! :D

Kobra var i allefall helt klar!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...