Gå til innhold
Hundesonen.no

Jaja, da kom jeg hit også gitt:)


hildand

Recommended Posts

Skrevet

Hei og hå

Etter å ha fått press fra flere kanter (nevner ikke navn <_< ) så kom jeg hit også. Er en ivrig leser og skriver på dyrenett.

Jeg er en jente på 24 år, student og har to herlige hunder!

Athene er en Staffordshire Bull Terrier på 6 1/2 mnd. Ei lita jente med masse humør og egne meninger :(

Athene5mndstilt.jpg

Castor er en herlig berner-gutt på 20mnd! Alltid snill og god!

Castor18mndstilt.jpg

Skrevet

Ble du skremt hit altså? Hehe.. Håper du vil trives i alle fall :P

Fantastisk søte hunder, begge to! :P

Bare spør dersom det er noe du lurer på ang. forumet!

Skrevet

hei og velkommen, og etter julies komentar så er det vel hu som fikk jaga deg inin hit :P hehe...

hu som fikk meg til å starte her inne også :P

håper du trives her sammen med oss raringene da :P

Skrevet

hei og velkommen, og etter julies komentar så er det vel hu som fikk jaga deg inin hit :P hehe...

hu som fikk meg til å starte her inne også :P

håper du trives her sammen med oss raringene da :P

Hehe, ja, henne med flere :P Hadde til slutt ikke noe valg :rolleyes:

Skrevet

Velkommen hit til oss!

Er det det som kalles aktiv verving Julie? Du vet man ikke får verve premie vel? :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
    • Det er individuelle forskjeller, men alle disse må børstes regelmessig og bades innimellom for å holde pelsen ren og fin. Corgi krever mindre pelsstell, men røyter ganske mye. Alle er jo gjeterhunder som er mest brukt som selskapshund, men corgi og sheltie har nok en del mer vakt/varsling enn de litt større rasene, og corgiene har erfaringsmessig mer gjeterinstinkt. Alle rasene er hunder som bør få brukt seg utover å være familiehund og gå på tur.
    • Er det greie mentale instinkter på Eurasier? Noe rusk der? Har vurdert rasen lenge siden virker som om det er en grei allroundhund.
    • Er det like mye pelsstell på langhåret collie, Shetland sheepdog og bearded collie? Og er det noen forskjell i mentalitet? Evt.Corgi
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...